Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

2.osb’de temel atıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » 2.osb’de temel atıldı
2.osb’de temel atıldı

Burdur – Isparta Karayolu üzerindeki Gökçebağ Köyü sınırları içerisine kurulan Burdur 2. OSB’de, ilk fabrikanın temeli geçtiğmiiz hafta atıldı.
İnşaat aşamasındaki fabrikada mobilya sektöründe faaliyet gösterecek. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclisi Üyesi Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, Hüseyin Okan, Necati Akhan ve beraberinde partililerle birlikte alt yapı çalışmaları devam eden 2. OSB’de sahasında incelemelerde bulundu.
İnceleme sonrasında 1998 yılından bugüne kadar gelinen süreci anlatan Milletvekili Bayram Özçelik, “Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ile Burdur 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk adımları atılmıştı. Burdur ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak bu adımlar sonrası uzun yıllar Burdur, Isparta, Antalya Çevre Düzeni Planı beklendi. Plan tamamlandıktan sonra 2. OSB’nin yeri olarak Gökçebağ Köyü BURTRAK Fabrikasının hemen yanındaki alan tespit edildi. Daha sonra kamulaştırma çalışmaları başlanılarak, uzun bir süreç yaşandı. Mahkemelik konu oluştu. Sonuçta vatandaşımızın da rızası ile ödemeler yapılarak, kamulaştırma işlemleri gerçekleşti. Tabii kamulaştırma sırasında Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’dan 1 milyon TL, Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, özellikle Denizli Milletvekilimiz bir önceki ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’den 3 milyon TL kamulaştırma ödenekleri aldık. Kamulaştırma İşlemleri sona erdikten sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB Genel Müdürlüğü’nden girişimlerimizle imar uygulama, parseller ile ilgili çalışmalar yapıldı. Bu süreçte mütevelli heyette çalışmalarına devem etti. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Belediyesi hep beraber buradaki alt yapı ile ilgili kaynak bulma çok yoğun çaba sarf edildi. Gördüğünüz gibi, 2. OSB’de inşaatlar başladı. Alt yapı ile ilgili yol güzergahları çalışmaları yapıldı. Biz, Burdur Milletvekilleri olarak TEDAŞ ile konularda devreye girdik. 2. OSB’nin içerisindeki dereler ile ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanımızın dere ıslahından destek verilmesi konusundaki talimatları oldu. Birlik ve beraberlik içerinde Burdur ekonomisine yeni bir katkı sağlayacak, istihdam oluşturacak yeni fabrikaların kurulacağı bir alandayız. Bir kaç yıl içerisinde, diğer yeni fabrikalar da kurularak hem istihdam edilecek, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar bulunacak” dedi.

“FABRİKA KURANA 4. BÖLGE DESTEĞİ VAR”

Burdur’un teşvikte 3. Bölge olduğunu hatırlatan Milletvekili Özçelik, “Şayet OSB’nin içerisine bir sanayici bir yatırımcı fabrika yaparsa 4. Teşvik Bölgesi’nde gibi destek alıyor. Dolayısıyla buraya yapılan bir yatırım 4. Bölgenin teşviklerimden yararlanacak” diye konuştu.

“İHRACAT YAPACAK FABRİKALAR YER ALACAK”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, “Burdur 2. OSB, diğer 1. OSB’ye göre daha ihtisas üzerine odaklanmış fabrikalar ile dolu. Burada hem istihdam, hem Burdur’un kalkınması anlamında çok etkin olacağını düşünüyorum. Vekilimiz Bayram beyin dediği gibi Kalkınma Bakanlığımızdan yeterli destek veriliyor. Buraya 20 – 21 büyük çaplı fabrikalar gelecek. Daha çok, konusunda uzman ve daha çok ihracat yapabilecek kapasitedeki fabrikalar gelecek. Burdur’umuz ve ülkemiz için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

H. İbrahim KARA

Toplam Okunma : 169 / 16 Nisan 2016 - 16:43

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
52