Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

AĞLASUN ESNAFI, MYO BİNALARININ KİRASI İÇİN BİRLİK OLDU

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » AĞLASUN ESNAFI, MYO BİNALARININ KİRASI İÇİN BİRLİK OLDU
AĞLASUN ESNAFI, MYO BİNALARININ KİRASI İÇİN BİRLİK OLDU

AĞLASUN ESNAFI, MYO BİNALARININ KİRASI İÇİN BİRLİK OLDU

(Ağlasun MYO nun 17.000 TL Kira borcu 0cak 2014 ödenecek)

 

 

AĞLASUN NNC  Burdur’un Ağlasun İlçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Ağlasun Meslek Yüksek Okulu’nun İl Özel İdareye biriken kirası için toplandı. Toplantıya Belediye Başkanı Aydın Kaplan, MYO Müdürü Doç.Dr. Kadir Şeker, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa İnci, Mustafa Dağ, Siyasi Parti Başkanları, MYO Dernek Yöneticileri, Muhtarlar, pansiyon işletmecileri ve çok sayıda esnaf katıldı. Ağlasun Meslek Yüksek Okulu konferans salonundaki toplantının ana gündemi olan birikmiş kira bedelleri ve MYO nun kiradan kurtulması konulu toplantı gerçekleştirildi.

ağlasun myo1

 Toplantıda MYO Müdürü Doç.Dr. Kadir Şeker;

“ İlçemizde 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren Meslek Yüksek Okulumuzda gelinen son nokta biriken kira bedelleri olmuştur. Bu bedelleri de Ağlasun Halkının sorun yaratmadan çözeceğine inanıyorum. Burdur’un İlçelerinde kirada kalan tek MYO, Ağlasun İlçesidir. Diğer İlçelerimizde MYO lar kendi binalarında öğretim hayatlarına devam etmektedir. Gönül isterdi ki, Ağlasun’ lular da kira derdinden kurtulup MYO ya ait yerleri ve binaları tamamlasınlar. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sorunlarda çözüme kavuşur. İl Özel İdaresi, Maliye ve Milli Eğitime ait binalarda biriken 1 yıllık toplam kira bedeli 17.000 TL olmuştur. 3 binamızın 2010 yılından 2012 yılına kadar 3 yıllık kira bedeli olan 45.000 TL tutarındaki kirası Sayın MAKÜ Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Saatçi tarafından ayrılan ödenekle karşıladığını fakat 2013 yılı için bu kira bedellerinin MAKÜ tarafından ödenmeyeceği” dile getirildi.

     Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan;

“ İlçemizde bulunan Ağlasun MYO’nun İlçeye olan katkıları saymakla bitirilemez. Bu güne kadar Ağlasun MYO nun yanında olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Biriken kira bedellerinin başta öğrenci pansiyonu işleten işletmeler olmak üzere bütün Ağlasunluların karşılayabileceğini, bunun bir sorun yaratmayacağını, MYO yu genişletmek ve geliştirmek için Belediye olarak gereken neyse yapmaya hazır olduğunu, MYO nun kirada değil de kendi yerinde olmasını, bunun için de çalışmaların bir an önce başlatılması gerektiğini, Ağlasun Belediyesi olarak da her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ” söyledi.

   İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa İnci;

 “ Gerek Ağlasun da gerekse Burdur da yapılan toplantılarda Ağlasun MYO nun kira paralarının alınmaması yönünde görüş belirtiklerini ama 27 İl Genel Meclis Üyesinden sadece Ağlasun’daki 2 İl Genel Meclis Üyesinin alınmasın yönündeki oylamasına 25 İl Genel Meclis Üyesinin alınsın oyuyla kabul edildiğini söyledi.”  İl Özel İdareye ait binalardan alınan gelirlerin diğer yerleşim yeri ve yatırımlarında kullanıldığını dile Mustafa İnci, daha önce girişimlerde bulunduk, kira gelirlerini minimum seviyeye çektik. Ama şimdi bunu yapmak değil. Biz alınmasın diyoruz ama diğer 25 Meclis Üyesi alınsın diyor. Bunun tek çözüm yolu MYO ya ait binaların yapılması ve kiradan kurtulmaktır. 2014 yılında Ağlasun MYO da 2 bina Depreme dayanıklılık testinden geçemeyecek. Bu binalar ya yıkılacak ya da güçlendirme çalışması yapılacak. Gönül arzu eder ki yeni binalar yapılsın ve MYO ya devredilmesin. Önemli olan binaların yapılması değil yerin alınarak ve ya başka bir yer ile takas edilerek MYO ya devredilmesidir. Bu konuda Burdur da yapılan toplantılarda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. MYO yu Ağlasun da kaybetmek kimsenin menfaatine olmaz. Hepimiz sahip çıkacağız ve yaşatacağız. Orasının bir Eğitim ve Öğretim yuvası olduğunu kimse unutmasın.” Dedi. 

   İl Özel İdareye ödenmesi gereken 17.000 TL. kira bedelinin 2014 yılı Ocak ayında yatırılmasının zorunlu olduğunu belirtildi.

    

Toplam Okunma : 237 / 20 Kasım 2013 - 13:02

İlginizi Çekebilecek İçerikler

BUCAK Gençlikspor tenis takımından büyük başarı BUCAK Gençlikspor tenis takımından büyük başarı

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen...

Burdur’dan Suriye’ye yardım Burdur’dan Suriye’ye yardım

Türk Ocakları Burdur Şubesi, Suriye’de yaşanan iç...

OLAYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA OLAYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA İlimiz Çeltikçi İlçe...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
52