Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Ak Gençler “Başkanlık Sistemi”ni Tartıştı

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Ak Gençler “Başkanlık Sistemi”ni Tartıştı
Ak Gençler “Başkanlık Sistemi”ni Tartıştı

AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanlığı, teşkilat olarak ‘Başkanlık Sistemi’ konusunda münazara yarışması gerçekleştirdi. Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından “Gençlik Münazarada Buluşuyor” temasıyla gerçekleştirilen müsabakanın 55.si Burdur’da gerçekleşti.
Ak Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, Şeçim işlerinden sorumlu İl Başkan yardımcısı Av. Mehmet Çavdar ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Av.Osman Erdem jüriliğini yaptığı yarışmada AK Gençler, “Başkanlık Sistemi” konusunda yarıştı.
Müsabaka için Burdur’a gelen Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Ar-Ge Başkan Yardımcısı Cem Alalmış, “Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları AR-GE ve Eğitim Başkanımız Gökhan Oruç Önalan öncülüğünde 2.Bölge Koordinatör Yardımcısı olarak Akdeniz bölgemizin şirin ili Burdur’u ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyorum. “Gençlik Münazarada Buluşuyor” serimizin 55. müsabakasını teşkilat mensuplarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Güzel karşılamaları ve misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ederim.” dedi.
Münazara yarışmasıyla ilgili açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Belkıs Can, “Her ne kadar yanlış ya da doğru olursa olsun münazarada amaç tezini savunabilmektir. Münazarada mantık Muhalif grubunda savunan grubun tezine karşı antitez geliştirmesidir. Mühim olan bir tarafın faydasına olan bir mevzunun diğer tarafın geliştirdiği antitezlerle ne kadar iyi tartışabildiğidir. Bu tür etkinliklerdeki tartışmalar ile gençlerimiz, inandırıcılık kabiliyetini, araştırma becerisini geliştirebilmeyi ve Toplum önünde konuşabilme kabiliyetini geliştiriyor. Ak Gençlik; bir görüşü, bir düşünceyi körü körüne savunma geleneğine sahip bir gençlik değildir. Araştırmak, Geliştirmek; ülkemize ve milletimize faydalı, birikimli ve donanımlı bir gençlik için birimlerimiz durmadan çalışmaktadır. Genel Merkezimizin Ar-Ge Başkanlığına, İl Gençlik Kollarımızın Ar-Ge Birimine ve Teşkilatıma bu güzel etkinliğe katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.
Ak Parti Burdur İl Gençlik Kolları Ar-Ge Birim Başkanı Muhammet Onaran ise bu süreçte Başkanlık sistemi ve Yeni Anayasa ile ilgili çalışmalarının olduğunu dile getirdi, Onaran şöyle konuştu: “Gençliğimiz yeni, dinç ve dinamik bir anayasaya ihtiyaç duyduğu aşikardır. Bugün Arge Başkanlığı olarak bu tartışmalara gençliğinde müdahil olması yönünde pozitif etki yaratacağını düşündüğümüz için arkadaşlarımızın “Başkanlık Sistemi”ni konu olarak tartışmasında karar kıldık. Öncelikle Tez üreten savunan gruba ve buna antitezle karşılık veren muhalif gruptaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte sosyal adaletin ve insan haklarının esas alındığı, temel hak ve hürriyetlerin en geniş manada temsil edildiği, toplumumuzun tamamını ve her kesimini kapsayan yeni, genç ve dinamik bir anayasa için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

münazara ak gençlik2 münazara ak gençlik3 münazara ak gençlik4 münazara ak gençlik5 münazara ak gençlik6 münazara ak gençlik1

Toplam Okunma : 95 / 25 Mayıs 2016 - 13:42

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
79