Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Akedaş Bucak İle İlgili Açıklama Yaptı!

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Akedaş Bucak İle İlgili Açıklama Yaptı!
Akedaş Bucak İle İlgili Açıklama Yaptı!

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun, “Biz çalışıyoruz, onlar yatıyor” açıklamalarını üzüntü ile karşıladığını açıklayan AKEDAŞ’tan, ilçeye yapılan yatırım ve belediyede gerçekleşen görüşmelerle ilgili cevap geldi.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ), önceki gün Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tarafından düzenlenen değerlendirme toplantısında, TEDAŞ ve doğal gaz firmaları hakkında yapılan açıklamalara yanıt verdi.

Gönderilen açıklamada, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun kurum hakkındaki açıklamalarını üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden AKEDAŞ, Bucak’a 1 milyon 478 bin TL tutarında yatırım yapıldığını hatırlattı.

AKEDAŞ: “BELEDİYEDE YAPILAN GÖRÜŞMEDE ÖDENEKLERİN MÜMKÜN OLMADIĞI BELİRTİLMİŞTİR”
AKEDAŞ’tan yapılan açıklamada, “29 Mart 2016 tarihinde Yatırım Direktörü Ufuk Okul ve Burdur Bölge Müdürü Niyazi Kıvılcım, Bucak Belediye Başkanı Mutlu’yu ziyaret ederek Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’nin Bucak Bölgesi yatırımlarını paylaşmıştır. Belediye binasında gerçekleşen ziyarette yatırım detayları konuşulmuş, Belediye Başkanlığı’nın talepleri doğrultusunda oluşturulmuş projeler arasında yer alan büyük ölçekli projelerin, tamamının 2016 yılında bitmesinin yatırım ödenekleri açısından mümkün olmadığı belirtilmiştir” denildi.

“HAZIRLANAN PROJE, ONAY İÇİN TEDAŞ’A GÖNDERİLECEK”
Açıklamanın devamında, “Belediye Başkanı Mutlu, yıl içerisinde yapacakları asfaltlama çalışmalarına paralel olarak şebekenin yer altına alınması istediğini belirterek sokakları proje üstünde göstermiştir. Şirketimizce sadece bu sokaklara ilişkin olarak revize proje yapılacağı, ödenek sınırları içinde ihale edilebileceği belirtilmiştir. Asfalt programındaki cadde ve sokaklardan yer altına alınamayacak olanların ise yol geçişlerine boru konarak ileride asfaltın zarar görmemesi tarafımızca teklif edilmiş ve bu şekilde planlanmasına karar verilmiştir. Borulama yapılacak sokaklar için her türlü teknik desteğin de İl ve ilçe yöneticilerimizce verileceği de belirtilmiştir. Toplantıda ayrıca; proje üzerinde işlenen sokaklara ilişkin yeraltı elektrik şebekesi projesi de hazırlanmış ve onay için TEDAŞ’a gönderilecektir” ifadeleri yer aldı.

AKEDAŞ yetkilileri şöyle devam etti: “Ayrıca şirketimiz; Bucak İlçesi’nde 2013 yılında 2 milyon TL, 2014 yılında 760 bin TL ve 2015 yılında 747 bin TL olmak üzere, toplam 3 milyon 507 bin TL yatırım gerçekleştirmiştir. Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak; Antalya, Isparta, Burdur İl, ilçe ve köylerindeki yenileme, iyileştirme, kapasite arttırımı, gerilim dönüşümü ve aydınlatma amaçlı her türlü yatırımı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Şirketimiz’e tahsis edilen ödeneklerle en yüksek verimde yapmaya çalışmaktayız.
Şirketimiz, kamu yararını gözeten hizmetlerinde öncelikli olarak; Arızaları azaltan, inşası bitmiş konutların elektrik talebini karşılayan, kentsel dönüşüm nedeniyle ihtiyacı karşılamayan, mevcut şebekeyi yeraltı olarak yeniden tesis ederek kapasiteyi arttıran, 20 yıl önce tesis edilmiş 30 kV altındaki şebekeyi 31.5kV’a yükselterek kapasiteyi arttıran, arz güvenliğini sağlayan projeler gerçekleştirmektedir”.

“ŞİRKETİMİZ, SADECE ASFALTI HEDEF ALAN PROJELER ÜRETEMEMEKTEDİR”

Öncelikle halkın enerji taleplerine yanıt verdiğini kaydeden yetkilile, “Şirketimiz, halkımızın kesintisiz ve kaliteli elektrik talebine öncelik veren yatırımlar yaparken, sadece asfalt programlarını hedef alan projeler üretememektedir. Buna rağmen; belediyenin asfalt programıyla da uyum sağlayacak şekilde 2016 yılı içerisinde, Bucak Merkez 70 Evler, Konak Mahallesi, Oğuzhan Mahallesi, Gazi Caddesi ve Su Pompaları Mevkii için toplam 1 milyon 478 bin TL yatırım planlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

“BİZ ÇALIŞIYORUZ, ONLAR YATIYOR…” DEMİŞTİ…
Bilindiği gibi Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, düzenlediği değerlendirme toplantısında asfalt çalışmalarını yaptıktan sonra, iki enerji firmasının yeniden kazı çalışması yapmaması adına girişimlerinin sonuçsuz kaldığını iletmişti.
Belediye Başkanı Mutlu ayrıca, kendilerinin çalıştıklarını, ancak elektrik ve doğal gaz firmalarının çalışmadığını, hatta doğal gaz firmasına da kayyum atanması gerektiğini söylemişti.

 

Toplam Okunma : 251 / 12 Nisan 2016 - 18:09

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53