Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

ANTALYA BELEDİYE MECLİSİ KARIŞTI

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » ANTALYA BELEDİYE MECLİSİ KARIŞTI
ANTALYA BELEDİYE MECLİSİ KARIŞTI

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde meclis komisyonlarına üye seçimi sırasında 2 CHP’li birbirine girdi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu için yapılan seçimde Erol Özkarabekir’in parti grubu dışında gösterdiği 3’üncü adayın seçimi kazanmasına sinirlenen Mustafa Reşat Oktay, Özkarabekir’in üzerine yürüdü.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. Mecliste, görev yılını dolduran meclis yönetimi ve komisyonlara seçimler yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimlerde divan katip üyeliklerine Ak Parti’den Halil Öztürk ve Muhammet Ural, meclis başkanvekillerine Ak Partili üyeler Ahmet Büyükakça, Mesut Kocagöz ve yine gizli oyla yapılan seçimlerde Ak Parti’den Mesut Kocagöz, Mustafa Eroğlu, Enver Aputkan, Abdurrahman Yılmaz, İsmail Afşar Belediye Encümeni’ne seçildi.

CHP SÖZCÜSÜ DEĞİŞTİ
Komisyonlara yeni üyelerin de seçildiği mecliste bir değişim de CHP grubunda yaşandı. CHP’de Ruhi Beşiktaş, üstlendiği grup sözcülüğü görevini Cansel Tuncer’e devretti. Tuncer, grubu adına yaptığı ilk konuşmada, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, şehit haberlerinin herkesi üzdüğünü söyledi. “Şehit haberlerini kanıksar hale geldik. Bu çok üzücü” diyen Tuncer, polis teşkilatının kuruluş yıldönümü ile yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Tuncer, “23 Nisan’ın çocuk istismarının olmadığı, fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı bir ortamda yetiştikleri ve barış içinde büyüyen çocukların kutlayabileceği bir bayram olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

CHP’DE KOMİSYON ÇATLAĞI
Daha sonra Ak Parti’den 5, CHP ve MHP’den 2’şer üyeden oluşan ihtisas komisyonları için oylama yapıldı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu için yapılan seçimde CHP’den Zafer Yörük bireysel aday gösterildi. CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncel ise Erkan Demirci ve Recep Tokgöz’ü önerdi. Ancak Erol Özkarabekir, Zafer Yörük’ü aday gösterdi. CHP adaylarının oylanması sırasında Türel ve MHP sözcüsü Selçuk Senirli oy kullanmayacağını açıkladı. Oylama sonunda Demirci 73, Tokgöz 27 oy alırken, grup dışında aday olan Zafer Yörük parti listesini delerek, Ak Parti’nin de desteğiyle 58 oyla komisyona seçildi.
Seçimin sonuçlanmasının ardından meclis karıştı. Partinin önerdiği Tokgöz’ün seçilememesi üzerine CHP’li Mustafa Reşat Oktay, komisyona seçilen partili üyeleri istifaya çağırdı. Bu çağrıya, Yörük ismini öneren Özkarabekir’in tepkisi sert oldu. Özkarebekir’in “Partiyi sen mi yönetiyorsun faşist. Önce CHP’li ol” sözleri üzerine Oktay ceketini de çıkararak partilisi Özkarabekir’in üstüne yürüdü.
Araya partililer girip iki tarafı da uzaklaştırmaya çalışırken Özkarabekir ve Oktay arasında hakaretler havada uçuştu. Özkarebekir, Oktay’ı rüşvetçi olmakla suçladı, Oktay ise Erol Özkabekir’in Ak Parti ile işbirliği yaptığını, yaşanan olayların sorumlusu olduğunu iddia etti. Bu iddiaya Özkarabekir bağırarak, “Ben CHP için bedel ödemişim sen ne ödedin?” diye karşılık verdi. İkili arasında ‘Seviyesiz, aşağılık’ gibi hakaretler zaman zaman küfre dönüştü.
Yaşanan olaylar karşısında Belediye Başkanı Türel, güvenlik görevlilerini müdahaleye çağırırken meclise 5 dakika ara verdi. Verilen arada CHP sözcüsü Oktay ve Tokgöz’le kısa bir konuşma yaptı. Görüşmelere yeniden başlanırken önce Oktay meclisten ayrıldı. Oktay ve Tokgöz ayrıldıktan yaklaşık 10 dakika sonra da Erol Özkarabekir meclisi terk etti.

EROL ÖZKARABEKİR KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ
CHP İl Başkanı Semih Esen, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li 2 üye arasında yaşanan olayların faturasını grup kararı dışında aday çıkaran Erol Özkarabekir’e kesti. Esen, “Kimse CHP’den daha büyük değildir. Kimsenin de CHP’yi farklı bir şekilde kamuoyunda tartıştırmaya hakkı yoktur. Mecliste ‘İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ için hangi üyelerin aday gösterileceği noktasında grup kararımız vardı. Bunun dışında davrananların CHP’nin yanında durmasına da gerek yoktur” dedi.
Esen, olayların sorumlusu olarak gösterdiği Erol Özkarabekir’in kesin ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

buyuksehir-meclisinde-chpli-kavgasi_5081_dhaphoto11

buyuksehir-meclisinde-chpli-kavgasi_5081_dhaphoto7

Toplam Okunma : 87 / 12 Nisan 2016 - 19:46

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
56