Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

AVRUPA GAZETESİ’NE YAYINLANMASI İÇİN ŞİİR İLETEBİLİRSİNİZ VB.DUYURULAR-YAZILAR…

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » AVRUPA GAZETESİ’NE YAYINLANMASI İÇİN ŞİİR İLETEBİLİRSİNİZ VB.DUYURULAR-YAZILAR…
AVRUPA GAZETESİ’NE YAYINLANMASI İÇİN ŞİİR İLETEBİLİRSİNİZ VB.DUYURULAR-YAZILAR…
KERİM ÖZBEKLER
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR
21 ARALIK 2013 CUMARTESİ GÜNÜ, SAAT.13.00’DE;TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ AHMET YESEVİ TOPLANTI SALONU-FESHANE CADDESİ, NO.3 EYÜP-İSTANBUL TEL.0-212-5816912 0-212-5816172 EPOSTA.bilgi@tded.org.tr ADRESİNDE, GAZETECİ VE PROĞRAM YAPIMCISI MURAT ERDİN ”SİYASET VE MEDYA İLİŞKİLERİ” KONUSUNDA BİR KONUŞMA YAPACAK. SOHBET TOPLANTISINI İSTEYEN HERKES ÜCRETSİZ OLARAK İZLEYEBİLİR, İLGİLENENLERE ÖNEMLE DUYURULUR. NOT.BULUNDUĞUNUZ ÜLKE-EYALET-İL-İLÇE-KASABA VE KÖY’DE SİZ DE BU TÜR BİR ETKİNLİK YAPABİLİRSİNİZ.
21 ARALIK 2013 CUMARTESİ GÜNÜ, SAAT.19.00’DA;TUTKU KÜLTÜR KAFE BAR-ŞİRİNYALI MAHALLESİ, 1511 SOKAK ANTALYA ADRESİNDE, ŞİİR VE MÜZİK ŞÖLENİ VARDIR. AYRILIKLAR ŞAİRİ EROL BÖREKÇİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ŞÖLENDE İKRAM EDİLECEK IZGARA+SALATA+MÜZİK 10.00’LİK BİR ÜCRETE TABİDİR, BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN 0-546-6777117 VEYA 0-242-3168464 NOLU TELEFONLARI ARAYABİLİRSİNİZ. İLGİLENENLERE, ÖNEMLE DUYURULUR. NOT.BULUNDUĞUNUZ ÜLKE-EYALET-İL-İLÇE-KASABA VE KÖY’DE SİZ DE BU TÜR BİR ETKİNLİK YAPABİLİRSİNİZ.
25 ARALIK 2013 ÇARŞAMBA GÜNÜ, SAAT.19.00’DA;HALK EĞİTİM MERKEZİ-KASTAMONU ADRESİNDE, DOĞU TÜRKİSTAN VE UYGUR TÜRKLERİ ANISINA ”TARİH VE KÜLTÜR GECESİ” YAPILACAKTIR. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ.DR.İLYAS TOPSAKAL ”TÜRK DÜNYASI’NIN BU GÜNKÜ MESELELERİ” KONUSUNDA BİR KONFERANS VERDİKTEN SONRA, TÜRK DÜNYASI’NDAN MÜZİK ESİNTİLERİ İLE PROĞRAM DEVAM EDECEKTİR. İLGİLENENLERE, ÖNEMLE DUYURULUR. NOT.BULUNDUĞUNUZ ÜLKE-EYALET-İL-İLÇE-KASABA VE KÖY’DE SİZ DE BU TÜR BİR ETKİNLİK YAPABİLİRSİNİZ.
***************************************************************************************
YELDA SEVİNCEK
HÜRBAKIŞ GAZETESİ
15 MAYIS MAHALLESİ, 559 SOKAK, NO.8-A KAT.2 D.6
DENİZLİ
GENEL YAYIN YÖNETMENİ.CEMİL SEVİNCEK
ELİF BORA
HÜR BAKIŞ GAZETESİ-AYDIN TEMSİLCİSİ
ALTINTAŞ MAHALLESİ, NAMIK KEMAL CADDESİ, NO.39-A
NAZİLLİ-AYDIN
TEL.0-256-3133165
GSM.0-545-7912775
***************************************************************************************
HÜSEYİN GÜLER VE AVRUPA GAZETESİ…
KERİM ÖZBEKLER
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR
TEKİRDAĞ’IN ÜNLÜ ŞAİRLERİNDEN HÜSEYİN GÜLER, BANA TEKİRDAĞ’DA YAYINLANAN AVRUPA GAZETESİ’NDEN 1 ADET POSTALAMIŞ. GAZETEYİ BU GÜN (20 ARALIK 2013 CUMA GÜNÜ) ALDIM, 10 SAYFALIK BİR GAZETE. DİZGİSİ VE BASKISI GÜZEL AMA BENİ EN ÇOK GAZETENİN TAM SAYFA VERDİĞİ ”ŞİİR DÜNYASI’NDAN HABERLER” BAŞLIĞI ADI ALTINDA YAYINLADIĞI ŞİİR SAHİFESİ SEVİNDİRDİ, GAZETENİN BU SAHİFESİ’NDE ”ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE TÜRKİYE ŞAİRLERİ ÖDÜLLENDİRDİ.” MANETİ İLE HÜSEYİN GÜLER’E AİT BİR HABER YER ALIYOR VE YARIM SAHİFEYİ BULUYOR. BU HABERİN ALTINDA İSE 12 ŞAİRİN ŞİİRİNE YER VERİLMİŞ, BU ŞAİRLERİN İSİMLERİ ŞU ŞEKİLDE;
ATAKAN ŞENİZ (TEKİRDAĞ)
ASLAN BAYIR (ALANYA-ANTALYA)
ÜMMÜ PEKTAŞ (TORBALI-İZMİR)
ŞİNASİ ERDOĞAN (BURSA)
GALİP KURTOĞLU (ARHAVİ-ARTVİN)
HASAN AZKIRAN (GEMLİK-BURSA)
SELMA MERİÇ (MALATYA)
AHMET KAMİL BİLGEN (ANKARA)
HASAN CİHAT ÖRTER (İSTANBUL)
ELİF KURTOĞLU (ZONGULDAK)
MELAHAT İŞYAR (İZMİR)
M.NURİ PARMAKSIZ (ANKARA)
YANILMIYORSAM SAHİFEYİ HÜSEYİN GÜLER YÖNETİYOR AMA BU AÇIK BİR ŞEKİLDE BELLİ OLMUYOR, ÇÜNKÜ ŞİİRLERİNİZİ ŞU ADRESE GÖNDERİN DİYE BİR ADRES-TELEFON-E POSTA VB.GİBİ BELİRTİLER SAHİFEDE YOK. YALNIZ YUKARIDA Kİ ŞAİRLERİ HÜSEYİN GÜLER’İN TANIDIĞINI İYİ BİLİYORUM,  BU NEDENLE ŞAİR HÜSEYİN GÜLER’E FACEBOOK ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ VEYA BU GAZETEDE ŞİİRLERİNİZİN YER ALMASINI İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ KULLANABİLİRSİNİZ;
MERAL AKYAZI
AVRUPA GAZETESİ
ORTA CAMİ MAHALLESİ, YUNUSBEY CADDESİ, NO.36-A
TEKİRDAĞ
TEL.0-282-2643443
***************************************************************************************
PROF.DR.NURULLAH AYDIN’DAN 1 MAKALE;İSTİHBARAT, DİNLEME, TAKİP, OPERASYON…
PROF.DR.NURULLAH AYDIN
Bürokrasinin her yerinde değişim yaptılar. GES’i MİT’e bağladılar. Kamu Güvenliği Müsteşarlığı kurdular. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kurdular. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı kurdular. Bilgili bilgisiz, yetenekli yeteneksiz demeden sırf dinci, biat eden, bizden diye birçok kişi görevlendirdiler.
Üç bakan oğlu odaklı büyük bir gizlilikle sızma olmadan aylarca süren fiziki takip, dinleme ve operasyon.
Bir savcı, emniyet amirleri ve bir büyük operasyon. Üst amir Emniyet Müdürünün, Valinin, İçişleri Bakanının, Başbakanın, Cumhurbaşkanın, MİT’in, Kamu Güvenliği Müsteşarlığının, Emniyet istihbaratın haberi olmadan yürütülen bir operasyon.
Dünya dinleme takip sistemi; ABD’li ajanlar Julian Assange ve Edward Snowden açıklamalarıyla bir kez daha dünya gündemine geldi.
Dünyanın gizli bir kulak tarafından dinlendiği önce 1960 yılında ortaya çıkar. 6 Eylül 1960′da Rusya’ya iltica eden iki NSA görevlisi, Bernon Mitchell ve William Martin, NSA‘nın 2000 dinleme istasyonuyla, en az 40 ülkenin gizli haberleşmesini dinlediğini açıkladılar.
Echelon; Dünya’daki bütün telefon, faks, telsiz, SMS ve elektronik posta iletişimini dinleyen sistem. ABD’nin sürekli inkar ettiği Echelon‘un varlığı resmi olarak ilk kez, 23 Mayıs 1999‘da Avustralya, Canberra’daki Savunma Sinyalleri Müdürlüğü (DSD) Başkanı Martin Brady’nin ülkesinin 50 yıldır varolan ve gizlenen küresel bir elektronik izleme sisteminin parçası olduğunu açıklamasıyla kabul edildi.
Nazi Almanya’sına karşı savaşta İngiltere ve ABD, istihbarat alanında da işbirliği yaptılar. Alman şifre makinesi Enigma‘nın şifresini çözmekle görevlendirilen Alan Turing ve ekibi, şifreyi çözdü ve anahtarını Amerikalılar‘a verir. Amerikalılar da Japonlar’ın askeri şifrelerini çözerek İngilizler‘e verir. Haberleşmeleri dinlediler ve gizli mesajı çözerler.
Savaş sonrası NSA ve İngiliz Devlet İletişim Karargahı GCQH 1947 yılında UKUSA (İngiltere-ABD) anlaşmasını imzalar. Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘nın elektronik istihbarat birimleri de anlaşmaya katılır. Nihayet Batı Almanya, Danimarka, Norveç ve Türkiye de UKUSA kapsamına üçüncü ülkeler olarak eklenirler.
İngiltere; Afrika ile Urallar’a kadar Avrupa’yı, Kanada; kuzey enlemleri ve Kuzey Kutbu’nu, Avustralya da; Okyanusya’daki iletişimi izleme sorumluluğunu üstlenir.
Echelon hakkında Avrupa’da ilk rapor 1988′de yayınlanır. Rapora göre; ABD, Avrupa’daki telefon, faks ve e-posta haberleşmeleri %90′ını Echelon sistemiyle denetliyor.
İtalya, Echelon’un bilgi toplama yöntemlerinin İtalyan kanunlarına aykırılığının incelenmesi için bir komisyon kurar. Danimarka Parlamentosu da benzer bir araştırma başlatır.
Echelon; ABD’nin en büyük istihbarat örgütü Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) tarafından, ticari ve askeri iletişim uyduları aracılığıyla yapılan haberleşmeyi kaydedip incelemek için geliştirilen bir araç. Sistemin öteki parçaları da internet, yeraltı ve denizaltı haberleşme kabloları, telsiz haberleşmesi ya da büyükelçiliklere yerleştirilen gizli aygıtlar aracılığıyla yapılan her türlü iletişimi zaptediyor ya da özel uydularla haberleşme sinyallerini topluyor.
AB’ye üye ülkeler; ABD’nin internet de dahil olmak üzere dünya iletişimini gizli bir biçimde takip etmekte kullandığı Echelon’a alternatif dinleme sistemi Enfopol kurar.
Rusya, Çin, Danimarka, Hollanda, İsviçre, Fransa ve İsrail de benzer sistemler kullanıyor.
Ve 1999′da, ABD’deki elektronik mahremiyet örgütü EPIC, Echelon‘la sorun yaşar. ABD’nin dinleme faaliyetlerini; NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı), FBI (Federal Araştırma Bürosu) ve CIA yürütür. NSA 24 Ekim 1952 kurulur. Başkan Harry S. Truman; Yeni kuruluşa, dünya çapında iletişim istihbaratı görevi verir. Önce diplomatların ve askerlerin şifreli telsiz görüşmelerini dinleyen NSA, uluslararası sivil telefon görüşmeleri de dinler.
1960′lı ve 70′li yıllarda ortaya çıkan yönlü telsiz haberleşme ve uydu teknolojisi NSA’nın işini kolaylaştırır. Havaya çıkan radyo sinyali, telefon görüşmesi NSA‘nın dünya’ya dağılmış binlerce uzmanının eline düşer. NSA, CIA ve FBI ile görev alanlarını belirler.
NSA’nın Boeing 707 uçak gövdeleri üzerinde RG-135 tipi uçakları ABD hava kuvvetleri içinde bağımsız olarak görev yapıyor. ABD donanma gemileri okyanus ve denizleri denetliyor. NSA’nın yer istasyonları ABD büyükelçiliklerinde ya da ABD’ye dost ülke topraklarında, ev sahibi ülkelerin denetimine tâbi olmaksızın faaliyette bulunuyor.
Peki ya; Türkiye gündeminde neler var? Türkiye’nin istihbarat kurumları nelerle uğraşıyor?
Günün sözü: Kararlı insan zor olsa da mutlaka başarır.(20 Aralık 2013.Cuma)
***************************************************************************************
BÜLENT ESİNOĞLU’NDAN 1 MAKALE;ONLARIN ÇOCUKLARI…
Bülent ESİNOĞLU
Önce şunu belirterek söze girelim.
Kapitalist emperyalizm; bir suç girişimciliği sistemidir.
Bir alanda kar gördü mü o alanı talan etmek üzere girer.
Talan edilecek alana girmesi için, o talanı yapacak, anlayış, felsefe, siyaset ve düşüncedeki kadroları oluşturur.
Bunun adı bazen İslami Kapitalizm olur, bazen sosyal demokrasi olur, liberalizm olur, v.s.
Bu işte esas olan; Batı tekellerinin planladığı talana uygun kişilerin işbaşı yapmasıdır.
Plan amacına ulaşıp, beklenen yarar sağlandığında, artık yeni planlar yapılmaya başlanır. Yeni suç girişimciliği alanları rasyonalite adına belirlenir.
Dolayısı ile yeni plana uygun kişiler devşirilmeye başlanır.
Yaşadığımız süreç budur.
“Suç girişimciliği süreci” bu plan için artık deşifre oluştur.
Bu planı gerçekleştirenlerle yapılacak bir iş kalmamıştır. Yeni plan, yeni birliktelikler oluşturmayı gerektirir.
Yeni suç girişimciliği için zemin araştırması yapılır.
Eski suç girişimciliği sürecinde siyasi olarak kullanılanlar; halkın önüne suçlu olarak konur.
Onların çocukları artık onlarındır.
Eski suç girişimciliği sürecinde, nemalanan yeni yetme zenginler, kıvrak bir hareketle, kendisini zengin eden siyasi kadroyu, halkla birlikte suçlar.
Suçlarlar, çünkü belli bir sermaye sağlamıştır. Sermayesini tükenmiş siyasi kadro adına harcamaz.
Onlar tekelci sermayenin yeni planlarında yer almaya çalışırlar. Ve koparlar.
Yeni siyasetlere, yeni felsefelere, yeni düşüncelere, rasyonalite adına destek olurlar.
Onlar artık AKP’nin adamı değil, uluslararası sermayenin adamıdırlar.
Peki, bu kahredici sürecin, halk neresindedir?
Halk her zaman, suç girişimciliği süreçlerine karşıdır.
Örgütlenmelerle, bu suç girişimciliği süreçlerine karşı durur. Önderleri Silivri’de, Hasdal’da bulunur. V.s.
Halkın her mücadelesi; bir sonraki “suç girişimciliğini ya geciktirir, ya da halk yararına bazı unsurların yaratılmasına sebep olur.
Eğer bakanların çocukları, suç girişimciliğinin sonuna denk gelmemiş olsalardı, onlar da sermaye birikimlerini tamamlamış olacaklardı. Muteber girişimci olarak egemen sınıfların içindeki yerini alacalardı.
Eski plan bitmiş, yeni plan devreye giriyor.
Yeni suç girişimciliği sürecine girdiğimizin, temel işaret fişeğini, bu gün Türkiye’de olacak olan; Amerikan Hazine Müsteşarı David Cohen attı.
Cohen, yasadışı sermaye hareketlerini denetlemek üzere geldi.
Suç girişimciliğinde hüner, kanunsuzluğu kanuna uygun gibi gösterebilmektir.
Yeni suç girişimciğini yürürlüğe koyabilmek için halkın muhalefetinin aşılması gerekir.
Yani halkla, yeni suç girişimcileri arasında kıyasıya bir savaş olacak.
Halk bu kez biraz daha bilinçli, biraz daha örgütlüdür.(19 Aralık 2013.Perşembe)
Toplam Okunma : 273 / 22 Aralık 2013 - 13:31

İlginizi Çekebilecek İçerikler

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK Yaşar Nuri Öztürk haricinde herhangi...

Burdur il müftüsü Kadir gecesi mesajı Burdur il müftüsü Kadir gecesi mesajı

Sahuruyla, iftarıyla, ibadetin neşe ve coşkusunu bütün topluma...

TARİHİ KURULTAY TARİHİ KURULTAY

TARİHİ KURULTAY Milliyetçi Hareket Partililerin 19 Haziran’da...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Köşe Yazarları

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
96