Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

AYTUNÇ ALTINDAL VEFAT ETTİ‏

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » AYTUNÇ ALTINDAL VEFAT ETTİ‏
AYTUNÇ ALTINDAL VEFAT ETTİ‏

HAY-DER     Hayırda Yarışanlar Derneği

BASIN BÜLTENİ

19.Kasım.2013 “İnna lillah ve inna ilkeyhi raciun…” “Allah’tan geldik. Tekrar Allah’a döneceğiz…”

Gazeteci, tarihçi, yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal, 18.Kasım.2013 de vefat etti. Eşi, Aytunç’un vefatı ile ilgili; “İki hafta içinde tutulduğu kanser hastalığına yenik düşen hiçbir hasta yoktur. Beyimi susturmak için zehirlediler” demiştir. Bir kısım insanlar bu ve bunun gibi insanları susturmak, aksiyonlarını engellemek, etrafına toplananları dağıtmak gibi basit düşüncelerle onların ölmelerine veya öldürülmelerine sevinebilirler. Ama onlar şunu iyi bilmelidirler ki bu tip insanlar ölümlerinden sonra bıraktığı fikir ve eserleriyle birçok insanın o fikirler etrafında toplanmasını sağlarlar. Bir başka ifadeyle, vefat eden her fikir ve aksiyon adamı, kınından çekilmiş birer kılıç gibidirler. Hayatta yaptıklarından daha çok ve mükemmel işler başarırlar. Aytunç Altındal da kendi sahasında özellikle de Siyonizm, Hıristiyanlık ve Osmanlı tarihi gibi ilimlere sahip, bu ilimleri “Milli Görüş” pertavsızıyla (büyütec) gözden geçirerek yazılarıyla, kitaplarıyla ve konferansları ile halka intikal ettiren bir yiğitti.   AYTUNÇ ALTINDAL KİMDİR İstanbul’da 1945’te dünyaya gelen Altındal, hayatı boyunca derneğimizin “Mutlu insan, Sağlam aile, Güçlü toplum” hedeflerini gerçekleştirmeye çalışan bir hayırda yarışan yılmaz neferdi.  1983’te İsviçre’de Modus Vivendi Kültür Merkezi’ni kurarak 10 yıl yönetti. 1989 yılında Rusya’da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.  Altındal, 1992’de İngiltere Edinburg’taki Akademik Proje İdari Heyeti üyeliğine seçildi, 1993’te Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu Bilimsel Kuruluna üye oldu. Gazeteci yazar Altındal, aynı yıl Avusturya’nın Graz şehrindeki Karl-Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa’nın Laik Vasiyeti adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi. Ünlü Fizikçi Isaac Newton’un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu’nun “Sakıncasız” adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi. Altındal’ın, 1992’de İngitere’de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada büyük ilgi görmüştü.

AYASOFYA KARARNAMESİNDE Kİ İMZA

Fetih hakkı olarak Sultan Fatih tarafından Cami olarak açılan ve vakfedilen Ayasofya camisinin 1934 yılında bir kararname ile müzeye dönüştürülmesi kararnamesinde ki Atatürk imzasının taklit olduğunu iddia eden Altundal; “Devlet arşivlerini inceledim. Ayasofya’nın müze yapılmasına atılan Atatürk imzasına başka yerde rastlamadım. Teknoloji çok ilerledi. Belgenin aslı bulunarak incelenmesi lazım” demiştir. Aytunç Altundal; “Türkiye’de ve dünya da casuslar – Gül ve Haç kardeşliği – Tanrı neden fikir değiştirdi – Üç İsa – Devlet ve kimlik – Türkiye ve Ortodokslar – Bilinmeyen Hitler – Türk İmparataorluğunun yıkılışına dair kehanetler kitabı – Türkiye ve kadın – Dünün belgeleri yarının tarihi – Vatikan ve Tapınak şövalyeleri – Yoksul Tanrı Tyanalı Apollounius – Vatikan ve Papa’nın gizli Türkiye senaryosu…” adlı kitapları bulunmaktadır. HAY-DER, Aytunç Altındal ve tüm şehitlerimiz için için bir “Hatim okum çalışması” başlatmıştır. Hatim okuyan kardeşlerimiz, derneğimizin rizaytalip@gmail.com e-mail adresine veya 0.555.219 85 15’e mesajla okudukları hatim sayılarını bildirirlerse 22.Aralık Pazar günü öğle namazından sonra Ankara Hacı Bayram camisinde bir Hatim duasında duaları yapılacaktır.

Toplam Okunma : 184 / 19 Kasım 2013 - 23:42

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53