Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BAKA Genç Girişimcileri bilgilendirdi

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » BAKA Genç Girişimcileri bilgilendirdi
BAKA Genç Girişimcileri bilgilendirdi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Burdur Koordinatörü Mehmet Candan ve Proje Danışmanı Bayram Altuntaş, talep üzerine Burdur İl Genç Girişimciler Kurulu Üyelerini “Mali Destek, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği” konularında bilgilendirdi ve proje hazırlama eğitimi verdi.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), sürdürülebilir kalkınma hedefiyle proje hazırlama kapasitesinin arttırılması için bilgilendirme ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Burdur Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odasından oluşan İl Genç Girişimciler Kurulu Üyelerine, Burdur Ticaret Borsası Meclis Salonunda, Mali-Teknik ve Doğrudan Faaliyet Destekleri hakkında bilgilendirme yapıldı, proje hazırlarken nelere dikkat edilmesi, mantıksal çerçeve, bütçe gibi proje formatı konularında eğitim verildi.
İlk olarak Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın tanıtımını yapan Burdur Koordinatörü Mehmet Candan, “Kalkınma Ajansları Avusturya, Belçika, Fransa’da başlayan yani Avrupa’da doğan ve zamanla Avrupa’ya yayılan bir tarihsel gelişimi ortaya çıkıyor. Kalkınma ajansı, Türkiye’de 2006 yılında çıkan bir kanunla kuruldu. Çıkarılan kanunla birlikte ilk ajans Çukurova ve İzmir’de kuruldu. 2008 ve 2009 yıllarında kurulan ajanslarla birlikte Türkiye’de 81 il, 26 bölgede kalkınma ajansları kurulmuş oldu” dedi.
Ajansların, en fazla 6 il’den oluşarak, bir ilde merkezi kurulduğunu belirten Candan, “Diğer illerde de yatırım destek ofisleri teşkil ediliyor. Bizim ajansımızın merkezi de Isparta. Burdur ve Antalya’da ofislerimiz mevcuttur. Kalkınma Ajansları her şeyden önce bir kamu kurumudur. Bütçesinin tamamına yakınını devletten alan kurumlardır.Ajansların kendine özgü bir bütçesi vardır ve bütçenin yüzde 80’lik kısmıAnkara’daki Genel Müdürlükten, buna bağlı olarak da, belediyelerin, özel idarelerin ve sanayi odalarının bir önceki yıl gelirinin yüzde 1’i aktarılır. Biz, hiçbir şekilde verdiğimiz hizmetlerden ücret almıyoruz, bilakis çeşitli desteklerle para veren bir kurumuz” şeklinde konuştu.
Burdur’da, süt ve doğaltaş küme projesi hazırlanacağını, Antalya’da sağlık turizmi ve yatçılık, Isparta’da ise kozmetik ve sivil havacılık konularında kümeleme faaliyetleri yürütmeyi planladıklarını aktaran Candan, şu şekilde konuştu, “Şuana kadar Ajans olarak Burdur’da 25 milyon TL’lik bütçeli program yürüttük. Bu bütçeye firmaların sağladığı ek finansman da dahil. Doğrudan faaliyet desteği kapsamında 17 projeye yaklaşık,150 bin TL destek sağlanmış.”
Mehmet Candan’ın konuşmasının ardından Proje danışmanı Bayram Altuntaş, Mali Destek, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği konularını sunum eşliğinde anlattı.

baka genç girişimci burdur1 baka genç girişimci burdur2 baka genç girişimci burdur3 baka genç girişimci burdur4

Toplam Okunma : 44 / 21 Nisan 2016 - 13:53

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
93