Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BAKAN ÇELİK BURDUR’U ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » BAKAN ÇELİK BURDUR’U ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ
BAKAN ÇELİK BURDUR’U ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Burdur 2’inci Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarının Açılışını gerçekleştirdi.
Açılışta konuşan Bakan Çelik, İnsanlığın zor bir süreçten geçtiğini ve insanların çok ama insanlığın az olduğu bir dönemde yaşadığımızı söyledi.

”İNSANLIK BOL BURDUR’DA”

Açıklamalarına devam eden Bakan Çelik, ‘’Ben buraya geldiğimde ‘Güller şehri’ diyorsunuz doğru söylüyorsunuz. Herkesin burda yüzü gülüyor. Herkes samimi. İnsanlık bol Burdur’da insanlık. Dünyanın buna çok ihtiyacı var. Mezarlıklar doldu ama bakın denizlerde mezarlık olarak dolmaya başladı. Bebeler sahillere vuruyor. Anlamsız ve insafsız bir şekilde dünyada insan kıyımının devam ettiğini görüyoruz” dedi.

”ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Vatandaşların bir çok istekte bulunduğuna değinen Bakan Çelik,’’Tabiki talep edeceksiniz. Hükümetin bir üyesi huzurlarınıza gelmiş, Bakanınız gelmiş tabiki üreticilerimizin talepleri olacak. Şimdi bizim tarım alanımız belli, meralarımız belli. Bunları iyi kullanmak durumundayız Burdurlular. Tarım alanımızı ve meralarımızı iyi kullanmak durumundayız. Bunun için yapılması gereken ne düzenleme varsa bunları gerçekleştireceğiz. Meralarımızı ne kadar iyi kullanırsak hayvancılığımız o derece iyi gelişecek demektir. Onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

”EĞER OFİSLERİNDE OTURUYORLARSA”
Üniversite hocalarına seslenen Bakan Çelik,’’Hocalarımız eğer ofislerinde oturuyorlarsa, hocalarımız Üniversitede zaman geçiriyorlarsa, hocalarımız ahıra gelmiyorsa, hocalarımız tarlaya gelmiyorsa bu yanlış bir bilim adamlığıdır. Olmaz bu. Bilimin öncülüğünde keşfettiklerini bulduklarını tarımla uğraşan herkesle paylaşmak durumundadırlar.’’ Dedi. Konuşmasına devam eden Çelik, bu paylaşımı hocalar tarafından gerçekleştirerek çiftçiyi yanlış uygulamalardan kurtaracaklarını vurguladı.

”DESTEK VERECEĞİZ”
Bitkisel üretimde havza bazlı modele geçmek için çalışmaları olduğunu anlatan Çelik “Önümüzdeki dönemde bazı uygulamalarımız var. Bitkisel üretimde havza bazlı modele geçeceğiz. Neyi nerede ne zaman ne kadar ekeceksin bunu Ankarada bakanlık olarak milletin üreticinin önüne koyacağız. Diyeceğiz ki şuraya şunu ekersen verimi fazla alırsın. Türkiye şu ürünleri ihraç ediyor. Bu ihraç ettiği ürünleri ekersen çitfçi kardeş para kazanırsın diyeceğiz. Şu ürünlerde fazlalık var. Buraya bunu ekmezsen zarar etmezsin diyeceğiz. Yani bilinçli bir şekilde araziye uygun, su durumuna uygun bunları karşılıklı konuşarak birlikte geleceği inşa edeceğiz. Hayvancılıkta aile işletmeciliği çok önemli. Hayvancılıkta biz Bugüne kadar bankalar destek verirken 10 baş hayvanı esas alırlardı. Şimdi bunu Ziraat Bankası ile görüştük 5 büyükbaş hayvanı olan kredi alabilecek. Bu uygulamayı getirdik. Bu aile işletmeciliği açısından son derece önemli bir düzenleme. Önümüzdeki dönem Hayvan destekleri ile ilgili çok kalemden sizi kurtaracağız. Bir iki kaleme bunu topluyoruz. Süte destek vereceğiz, kesimde besiye destek vereceğiz, buzağıya destek vereceğiz. Bu destekleri biraz artıracağız. Allah’ın izniyle şu anda Türkiye’de hayvan sayımını yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem hayvan varlığımız artarak devam edecek. 78 milyon daha uygun şartlarda et yiyecek. Üreticimiz memnun olacak. Tüketicimiz inşallah memnun olacak. Bunu yapmak için 81 ili geziyoruz.’’dedi.

 

faruk çelik03 faruk çelik04

faruk çelik13 faruk çelik12 faruk çelik11faruk çelik07 faruk çelik08faruk çelik14

Toplam Okunma : 129 / 28 Nisan 2016 - 19:44

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53