Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BAKAN EROĞLU’NUN GÖLHİSAR’A MÜJDELERİNİ BAŞKAN AÇIKLADI

Ana Sayfa » Haberler » Belediye » BAKAN EROĞLU’NUN GÖLHİSAR’A MÜJDELERİNİ BAŞKAN AÇIKLADI
BAKAN EROĞLU’NUN GÖLHİSAR’A  MÜJDELERİNİ BAŞKAN AÇIKLADI

Gölhisar Belediye Başkanlığı, AK Parti Gölhisar İlçe Başkanlığı ve Gölhisar Sulama Birliği Başkanlığı ortak bir basın açıklaması yaparak, önümüzdeki süreçte Gölhisar Ovası’nda yapılacak olan proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
BAKAN EROĞLU’NUN MÜJDELERİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASIYLA DUYURULDU
Gölhisar Belediye Başkanlığı, AK Parti Gölhisar İlçe Başkanlığı ve Gölhisar Sulama Birliği Başkanlığı ortak bir basın açıklaması yaparak, önümüzdeki süreçte Gölhisar Ovası’nda yapılacak olan proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
Bu kapsamda Gölhisar Belediyesi Toplantı Salonunda ortak bir açıklama yapan Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Aksoy ve Sulama Birliği Başkanı Süleyman Bozkurt verilen bu müjdeleri basın mensuplarına değerlendirdiler. Toplantıda ayrıca Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mutlu Birşen ve Ak Parti Yönetiminden Mevlüt Erdem ile Rıza Şenol’da bulundu.
Gölhisar Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Aksoy basın toplantısında yaptığı açıklamada; “Bugün ki toplantımızın gündemi 12 Kasım günü Burdur’u ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ziyareti sırasında Burdurumuza ve Gölhisarımıza verilen önemli müjdelerdir. Daha önceleri planladığımız projelerimizin hayata geçmesi anlamında ciddi geri dönüşler oldu. Özellikle teşkilatımız olsun, belediye başkanımız olsun, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları olsun hep beraber Gölhisarımızı geliştirmek için ciddi projelerimizin olduğunu bu toplantıda yinelemek istiyorum. Gerçekten başkanımızın da çok önemli projeleri var. Bu bağlamda ilçemizin bize vermiş olduğu ciddi oy desteğini karşılıksız bırakmamak adına çok önemli çalışmalarımız var. Çalışmalarımızı bundan sonra yeri geldikçe bu tür basın açıklamalarıyla halkımıza her daim duyurmayı planlıyoruz” dedi.
Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural ise, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ilçemiz için vermiş olduğu müjdeleri basın toplantısında açıkladı. Başkan Canural açıklamasında; “Bugün AK Parti teşkilatımız ile Sulama Birliği Başkanımızın katılımıyla ortak bir basın açıklamasında bulunuyoruz. Abdullah Bey’in de bahsettiği gibi Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu 12 Kasım günü Burdur’a geldi. Bu ziyaret sırasında görüştüğümüz Isparta DSİ yetkililerinden aldığımız bilgilere göre Gölhisar’la ilgili önemli müjdeler mevcuttu. 3 yıl sonra Gölhisar’ın çok farklı bir noktaya gelmesi için gayret ediyoruz” diyerek Gölhisar’la ilgili müjdeleri sıraladı.
Başkan Canural; “ Bu projeyle ilgili olarak 2010 yılından beri çalışmalar yürütülmüş olsa da, 2014 yılında Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve eşi Sevgi Kurtulmuş’un girişimleri sonucu ivme kazandı. İnşallah önümüzdeki yıl bu projemiz ihaleye çıkıyor. Böylece ovamız 2,5 – 3 yıl içerisinde modern bir sulama sistemine kavuşuyor. Diğer önemli bir müjde de, gölet yapımı çalışmaları ile ilgili olarak geldi. Gölhisar’da şu anda Yusufça ve Armutlu Gölet projeleri olmak üzere iki çalışma bulunmaktadır. Yusufça Göleti yapılan çalışmaların sona ermesiyle birlikte, ihale aşamasına geldi. 2016 yılının ilk çeyreğinde Yusufça Göleti ihaleye çıkıyor. Yusufça Göleti yaklaşık 1500 dönümlük bir alana hitap eden önemli bir projedir. Ayrıca Armutlu Göleti projesi , şu aşamada su ölçüm çalışmaları bitti ve yeterli suyun olduğu görülerek paket programa alındı. Bu iki gölet projesinin tamamlanmasıyla birlikte, 1985 yılında ilçemizde yapılan Yapraklı Barajı’ndan sonra en büyük sulama projesi de gerçekleşmiş olacak.
Verilen son müjde ise, önümüzdeki birkaç gün içerisinde Gölhisar Ovası’ndaki Dalaman ve Arslanlı Çayları ile bunlara bağlı derelerin temizleme çalışmalarının başlamasıdır. 2-3 ay içerisinde akarsuların temizleme çalışmaları tamamlanacak. Ayrıca, Avare Deresi’nde, mezbahanın yanından başlanarak, Dalaman Çayına kadar 2 kilometrelik hatta temizleme işleri birkaç gün sonra başlıyor” dedi.

Toplam Okunma : 2 / 17 Kasım 2015 - 18:13

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

BURDUR BELEDİYESİ’NDEN DUYURU BURDUR BELEDİYESİ’NDEN DUYURU

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen hain saldırı nedeniyle...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
52