Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BORSA’DA YENİ BAŞKAN, ESKİ BAŞKAN’A PLAKET VERDİ

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » BORSA’DA YENİ BAŞKAN, ESKİ BAŞKAN’A PLAKET VERDİ
BORSA’DA YENİ BAŞKAN, ESKİ BAŞKAN’A PLAKET VERDİ

 Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başer, eski Başkan Baki Varol’u yönetim kurulu adına plaket ve Atatürk portresi verdi.             Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı seçimlerinde göreve gelen Yılmaz Başer eski Borsa Başkanı Baki Varol’a makamında düzenlenen törenle anı plaketi, Atatürk portresi verdi. Oda meclis salonunda yapılan tören de Borsa Meclis üyelerinin katılımı ile yapılan tören de yeni meclis başkanı Hikmet Çangır da eski meclisin başkanı Orhan Akay’a bir anı plaketi ile portre hediye etti.      

   Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başer, plaket törenin de yaptığı konuşma da; Burdur Ticaret Borsası olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde de bizler Burdur’u en iyi şekilde temsil etmek için yola çıktık. Eski Başkan Baki Varol’un 4. Yıl gibi uzun süre TOBB: Birliğinde mevzuat Komisyonu üyeliği yaptığını bunun içinde kendisinden aldığımız bu bayrağı daha ileri noktalara taşımak amacı ile bizde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hayvancılık Komisyonuna seçilmiş daha aktif olabilmek için bu komisyonun başkanlığı için adaylığımı açıklamıştım. Bu görev için ilerleyen günlerde açıklanacak kararları bekliyorum.     

   Burdur Ticaret Başkanı eski Başkanı Baki Varol, Yaptığı konuşmada; 1999 yılında Burdur Ticaret Borsası Başkanlığına seçildim. 2013 yılında yapılan olağan genel kurulu seçimlerinde ise arkadaşımın seçimleri kazanmasının ardından kendisine görevi gönül rahatlığı ile bıraktım. Görev yaptığımız 14 yılda Burdur için neler yapılması gerekiyor ise bizler onu yaptık. Burdur’u Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde 81 il içinde ilk 10 kent arasına soktuk. Buradaki görev bir başkanlar için bir bayrak yarışıdır. Ticaret Borsası yönetimine gelen arkadaşlarımızın da bu bayrağı daha yukarılara çıkartacaklarına inanıyorum.     

   Baki Varol, göreve geldiğimiz günden bu güne kadar bizim için yapılan görevin içindeki çaba değil sonuçtur. Ben yönetim kurulum, meclisim ile birlikte Burdur Ticaret Borsasın da yapılması ve ulaşılması gereken yere gelmek için çalıştım. Bu çalışmalar arasında Burdur Et ve Balık Kurumu tesislerini Burdur’a kazandırmak için gayret gösterdim. Bizim karşımıza güçlü firmalar da çıktı. 2 milyar dolar gibi bir rakam ile ifade edilen bir tesisi biz 875 bin dolar gibi bir rakama aldık borsa olarak bu konudaki bir işletmeyi çalıştırmak bizim işimiz değildi.     

   Burdur Güç Birliği adını alan tesis de hisse devri ile sattık. Ardından 5. Yıl kapalı kalan Bur-Yem tesislerini aldık. Burada yapmış olduğumuz çalışmaların sonunda 3-4 yıl çalıştırdıktan sonra tesisi özel sektör’e sattık. Her iki kurumdan kazanılan karla kargası bitmiş borsa binamızı bitirdik. Burdur Ticaret Borsası bu gün artık Ankara ayağında güçlü bir kuruluştur. Burada sizler huzurun da tekrar ediyorum dün olduğu gibi bu gün de kendilerine gerekli destek için söz veriyorum.

Toplam Okunma : 59 / 15 Kasım 2013 - 22:26

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak Belediyesi İftarda buluştu Bucak Belediyesi İftarda buluştu

Bucak Belediyesi Geleneksel Personel İftar Programında Biraraya...

Burdur belediyesi iftarda buluştu Burdur belediyesi iftarda buluştu

Burdur Belediyesi personeli için Serenler Otel’de iftar programı...

Gölhisar Belediyesi onları da düşünüyor Gölhisar Belediyesi onları da düşünüyor

Gölhisar Belediyesi Hayvanların ve insanların sağlığı...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
49