Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BTB’de ‘Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı’ düzenlendi

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » BTB’de ‘Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı’ düzenlendi
BTB’de ‘Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı’ düzenlendi

Burdur Ticaret Borası (BTB), iş dünyasının gelişme ve büyümesine yardımcı olmak, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde en yüksek kalitede temsil, hizmet ve destek sağlamak için odalar/borsalar ağının bir parçası olarak, 2017/2020 yıllarını kapsayacak 4 yıllık Stratejik Plan çalışması başlattı. Bu çalışmalar kapsamında ilk olarak, Borsa Meclis Salonu’nda,sivil toplum örgüt ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı “Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı” düzenlendi.
BTB Meclis Salonu’nda düzenlenen çalıştaya Burdur Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hikmet Çangır, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Meclis Başkan Yardımcısı Musa Tuğrul, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Yanıkara, Meclis Üyesi Gürsel Evren, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akademik Tanışmanı Kürşat Özüdaşlı, sivil toplum ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) işbirliği kapsamında, Borsamızın durum analizini yapabilmek ve stratejilerini belirlemek amacıyla paydaş görüş toplama çalıştayı planladık. Hizmetlerimizin sizlerin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmemize yardımcı olacak, stratejik planlama çalışmalarımıza değerli katkılar sağlayacaktır. Türkay hocamız şuanda aramızda. Diğer konuları hocamız anlatacak, bizlerde inşallah daha yaşanılabilir bir Burdur için, Burdur Ticaret Borsası’nın neler yapması gerektiğini tartışıp karara bağlayacağız. Bizde görev süremiz yettiğince belirlediğimiz planları hayata geçirerek, iyi bir yönetim tarzı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
TOBB ETÜ Stratejik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışmanı Dr. Türkay Kısa, sunum eşliğinde, Burdur Ticaret Borsası’nın, Burdur’un yaşam kalitesini yükletmek, Burdur’un ekonomisini canlandırmak, Burdur’u daha ileriye taşımak için 2017-2020 yılları arasını kapsayan stratejik plan hazırladığını belirterek, “Aslında Burdur’da tabi Ticaret Borsamız kalite hedeflerine 2010’lu yıllarda kalite çalışmalarını gerçekleştirmiş, kalitesini belgelendirmiş. Sonrasında, TOBB Akreditasyon Sistemine akredite olmuş ve çalışmalarını her geçen gün arttırarak, üyelerine en iyi hizmet vermeyi amaçlamış” dedi.
Çalıştay hakkında bilgi veren Kısa, “Her geçen gün yaşanan sıkıntılar, ortaya çıkan karmaşıklıklar nedeniyle bir değişim var, yetişemiyoruz. Her gün bir başka sorun, uluslararasında yaşanan sorunlar ve belirsizlikler bizleri geleceği öngörmekte zorluyor. Bizde geleceği öngörebilmek için paydaşlarla bir araya gelip, gelecekle ilgili ortaya çıkabilecek durumları konuşalım ve bunların üstesinden nasıl gelelim istedik. Çalışmalarımızı planlayamazsak ne oluyor, savurganlık başlıyor. Yani sonuca gitmekte zorlanıyoruz. Burdur Ticaret Borsası olarak dedik ki, TOBB ETÜ ile beraber çalışalım, bunu yürütelim. Oda ve Borsalarda bir akreditasyon sisteminden söz ediyoruz. Akreditasyon sistemi, 2009 da başlayarak, 2010 da revize olan çalışmalar çerçevesinde, Türkiye’deki tüm oda ve borsaları belirli bir kaliteye getirmek için hazırlanmış bir yönergedir. Bu yönergede bütün oda ve borsalarda kalite bilincini geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Her ildeki oda ve borsa üye beklentisinin aynı olduğuna dikkat çeken Kısa, şu şekilde konuştu, “Şuana kadar oda ve borsaların yüzde 61’i bu akreditasyonu gerçekleştirmiş durumda. 123 oda ve borsa bu yıl içerisinde akredite olabilmek için danışmanlık alıyor. Biz stratejik plan hazırlayacağız. Bu planı da dört başlıkta yürüteceğiz. Önce mevcut durumu analiz ederek, Ticaret Borsamızın bunun neresinde olduğunu belirleyeceğiz. Çünkü bir önceki plan 4 yıllık yapılmış, halen devam ediyor.
Sonra geleceğe yöneleceğiz, nereye ulaşmak istediğimizi ortaya koyacağız. Sonra buna nasıl ulaşırız bunun yollarını bulacağız. Sizleri niçin çağırdık, sizlerin gözüyle Ticaret Borsası görelim diye. Sizler bizim paydaşlarımız olarak Burdur Ticaret Borsasıyla zaman zaman yollarımız kesişiyor, belki de varlığımızdan haberdar değilsiniz. Bu çalıştayda bizden niye haberdar değilsiniz, nerede yanlış yapıyoruz diyebilirsiniz. Ama haberdar olup daha iyi şeyler başaracaksak,sizlerin bu konudaki katkılarınız önemli. Onun için sizlerden yardım istedik.Birde sizlerin Ticaret Borsasından beklentilerini almak istiyoruz. O yüzden de paydaş görüş toplama anketimiz var, bu paydaş görüş toplama anketimiz siz paydaşlarımızın Ticaret Borsası hakkında, Ticaret Borsası’nın faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz, sizlerle nasıl işbirliği yapabiliriz bunları dolduracaksınız.
Yapılan konuşmaların ardından, katılımcılar tarafından paydaş görüş toplama anketi doldurularak, 2017/2020 stratejik plan çalışmasının ilk adımı atıldı.

btb çalıştay1 btb çalıştay2 btb çalıştay3

Toplam Okunma : 23 / 26 Mayıs 2016 - 16:08

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
92