Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Bu ilde asansöre binmek yasaklandı

Ana Sayfa » Haberler » Bu ilde asansöre binmek yasaklandı
Bu ilde asansöre binmek yasaklandı

Obeziteye karşı savaş açan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, obezite ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde örnek olabilecekleri bir projeye imza attıklarını söyledi. Vali Şahin, “Bundan böyle gerek kamu gerekse de özel sektördeki bütün asansörlerin ilk üç durağı iptal edilecek” dedi.

Bu ilde asansöre binmek yasaklandı1
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kent genelinde sağlıkla ilgili reform denilebilecek uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Vali Şahin, ‘tek şeker’ ve ‘sofralardan tuzun kaldırılması’ projelerinin ardından bu kez de obeziteyle mücadelede bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. İlk olarak kamu ve kurum binalarında uygulamanın başlatılacağı kaydeden Vali Şahin, vatandaşları merdiven kullanımına yönlendirmek için asansörlerin ilk 3 duraklarının iptal edileceğini belirtti. Vali Dursun Ali Şahin, konuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı’ndan ve diğer bakanlıklarda obezite ile ilgili mücadeleye geçildi.

Obeziteyle mücadele konusunda, biz de Edirne Valiliği olarak sağ olsun Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımız bu projeyi bana getirdiklerinde son derece memnun kaldım. Türkiye’ye örnek olacak bir projedir. Bundan böyle gerek kamu gerekse de özel sektördeki bütün asansörlerin ilk üç durağı iptal edilecek. Asansörlerdeki ilk üç duraklar iptal edilecek ve dördüncü duraktan itibaren asansörler çıkma müsadesini getiriyoruz. Tabii ki hastaneler, tıp fakültesi ve devlet hastanelerinde ayrıca sağlıkla uğraşan diğer ayakta ya da yatarak tedavi yapan diğer yerlerde bunlar istisna tutuluyor. Yaşlıları da göz ardı etmemek lazım ama bundan böyle üç kat üç durakları iptal ettirmek suretiyle asansörleri dördüncü durağa kadar asansörle çıkılmaması ve benim bu konuda küçüklüğümden beri bir alışkanlığım var. ‘Her merdiven insanın bir gün ömrünü uzatır’ şeklinde yerleşmiş bir anlayışım var. Öncelikle kamu kurumlarından başlıyoruz ve böylelikle asansör düzenlememizi yaygınlaştıracağız” dedi.

SOFRALARDAN TUZU KALDIRDIK
Bir başka projelerin de tuzla ilgili olduğunu hatırlatan Vali Şahin, özellikle ciğercilerde uygulama konusunda gevşeklik gördüğünü belirterek, “Bu projede de özellikle ciğercilerde hafif bir gevşeklik görüyorum. Biz tuzu tamamen yasaklamış değiliz. Tuzu sofralardan, masalar üzerinden kaldırdık. Talep edildiği o tuzluk yine masalara verilebiliyor. Şeker de aynıdır. Bir şeker, ikinci şeker talep edildiğin de yine verilecektir” diye konuştu.

YENİ ŞAFAK

Toplam Okunma : 25 / 31 Aralık 2014 - 13:25

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
55