Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Bucak’ta ki Akaryakıt İstasyonuna EPDK’dan Ceza!

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Bucak’ta ki Akaryakıt İstasyonuna EPDK’dan Ceza!
Bucak’ta ki Akaryakıt İstasyonuna EPDK’dan Ceza!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, ilgili mevzuat hükümlerine aykırı hareket eden şirket ve kuruluşlara yönelik idari para cezasından lisans iptaline kadar önemli uygulamaların bulunduğu kararlar aldı.
Kurul’un ilgili kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.Buna göre, Bucak’ta “BAY/939-82/27781″ sayılı istasyonlu bayilik lisansı kapsamında faaliyet gösteren Mehmet Kara-Armada Petrol’ün yapılan denetim sonucu istasyonunda tespit edilen gizli düzeneğin bağlı olduğu iki tankın içerisindeki gizli bölmelerden alınan numunelerin içerik olarak yağ ve White Spirit karışımından oluştuğunun tespit edildiği TÜBİTAK MAM tarafından hazırlanan analiz raporlarına göre, tağşiş ve/veya hile amacıyla akaryakıta katılabilecek ürünlerin istasyonda bulundurulması eylemi nedeniyle toplamda 148 bin 802 lira para cezası uygulanmasına karar verildi.

Konya Ereğli’de “BAY/939-82/28655″ sayılı istasyonlu bayilik lisansı kapsamında Tepe Akaryakıt Ürünleri Lojistik Gıda İnş. Oto. San ve Tic. Ltd. Şti’ne ait istasyonda denetim sonucunda bulunan gizli tanktan alınan numuneye ilişkin TÜBİTAK MAM tarafından düzenlenen analiz raporuna göre, tağşiş ve/veya hile amacıyla akaryakıta katılabilecek ürünlerin istasyonda bulundurulması nedeniyle şirketin yazılı savunmasının 15 gün içerisinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK), gönderilmesi kararlaştırıldı.

Bedirhan Kimya Petrol Ür. Otomotiv Reklamcılık Tekstil San. ve Tic. Limited Şirketine, lisans almaksızın madeni yağ üretiminde bulunması nedeniyle 714 bin 460 lira tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verildi ancak ilgilinin Mahkemeye belirttiği adrese tebligat yapılmasına rağmen ilgili tüzel kişiliğe ulaşılamadı.

“DAĞ/859-2/19123″ sayılı dağıtıcı lisansı sahibi Eropet Akaryakıt Dağıtım Taşımacılık İnşaat Pazarlama Petrol Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin sözleşmeli bayisi olan 133 akaryakıt istasyonunda stok hareketleri ve akaryakıt alım satım işlemlerinin elektronik ortamda, günlük olarak izlenebilmesine yönelik otomasyon sistemini kurmaması nedeniyle her bir bayi için 739 bin 666 lira olmak üzere toplam 98 milyon 375 bin 578 lira idari para cezası uygulanmasına hükmedildi.

“BAY/939-82/29756″ sayılı istasyonlu bayilik lisansı sahibi Full Nakliyat Petrol Gıda Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin akaryakıt istasyonundan alınan motorin numunelerine ilişkin TÜBİTAK MAM’ın analiz raporuna göre, akaryakıta yağ ve solvent karıştırılarak tağşiş etmemesi, gerekli şart ve seviyede ulusal marker içermeyen ve ilgili teknik düzenlemelere aykırı akaryakıt ikmal etmesi ve süresinde savunma yapmaması sebepleriyle toplam 163 bin 111 lira idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

Kurul, “DAĞ/455-2/04841″ sayılı dağıtıcı lisansı sahibi Güvengaz Petrol Ürünleri Enerji Sistemleri Doğalgaz İnşaat Taahhüt Tekstil Taşımacılık Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sözleşmeli bayisi olarak Malatya’da “BAY/544-71/14290″ sayılı bayilik lisansıyla faaliyet gösteren Öz Sofuoğlu Akaryakıt Nakliyat Gıda Kimya Tekstil Acentacılık Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinde stok hareketleri ve akaryakıt alım satım işlemlerinin elektronik ortamda günlük olarak izlenebilmesine yönelik otomasyon sistemini kurmadığı ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmediği ve yazılı savunmasında öne sürdüğü hususların yapılan fiili haklı gösterecek gerekçeler olamayacağı anlaşıldığından toplamda 739 bin 666 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Otomasyon sistemi kurmayanlara verilen para cezaları

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Kadimler Petrol ve Petrol Ürünleri Akaryakıt Madeni Yağ Oto Aksesuar Gıda İnşaat Nakliye Pazarlama Ticaret Limited Şirketinin akaryakıt istasyonundan alınan numunelerin ODTÜ PAL’da yapılan analizi neticesinde numunelerin yağ ve solvent olduğunun anlaşılması ve süresinde savunma yapmaması gerekçeleriyle 163 bin 111 lira idari para cezası uygulanmasına hükmetti.

Kalafat Petrol Ürünleri Otomotiv İnşaat Gıda Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama Ticaret ve Sanayi Limited Şirketinin akaryakıt istasyonundan alınan motorin numunelerine ilişkin TÜBİTAK MAM analiz raporuna göre, akaryakıta yağ ve kerosen karıştırılarak tağşiş edilmesi, gerekli şart ve seviyede ulusal marker içermeyen ve ilgili teknik düzenlemelere aykırı akaryakıt ikmal edilmesi ve süresinde savunma yapılmaması nedeniyle 163 bin 111 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Karahan Nakliyat Hafriyat Petrol Ürünleri Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin sözleşmeli bayisi olarak Çanakkale’de “BAY/939-82/20493″ sayılı bayilik lisansıyla faaliyet gösteren Abdulaziz Varsak akaryakıt istasyonunda otomasyon sistemini kurmaması, bildirim yükümlülüğünü yerine getirmemesi ve süresinde savunma yapmaması nedenleriyle 739 bin 666 lira idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

Marpet Otomotiv Akaryakıt Madeni Yağ İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin, sözleşmeli bayisi olan 4 akaryakıt istasyonlarında otomasyon sistemini kurmaması, bildirim yükümlülüğünü yerine getirmemesi ve süresinde savunma yapmaması gerekçeleriyle toplamda 2 milyon 958 bin 664 lira idari para cezası kesildi.

Meram Otomasyon Bilgisayar Petrol Dağıtım Nakliyat ve Turizm Ticaret Anonim Şirketinin sözleşmeli bayisi olan 25 akaryakıt istasyonunda otomasyon sistemini kurmaması, bildirim yükümlülüğünü yerine getirmemesi ve süresinde savunma yapmaması nedenleriyle toplamda 18 milyon 491 bin 650 lira idari para cezası verildi.

Raman Akaryakıt Dağıtım Nakliyat Petrol Ürünleri Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketinin sözleşmeli bayisi olan 51 akaryakıt istasyonunda otomasyon sistemini kurmaması ve süresinde savunma yapmaması nedenleriyle toplam 37 milyon 722 bin 966 lira idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
Kaynak: Haberler.com

Toplam Okunma : 144 / 23 Aralık 2013 - 13:48

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
54