Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

BURDUR ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİNDEN GENEL SEKRETERLERE SEMİNER

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » BURDUR ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİNDEN GENEL SEKRETERLERE SEMİNER
BURDUR ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİNDEN GENEL SEKRETERLERE SEMİNER

50. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlayan Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin eğitim ve değerlendirme toplantısına, 26 esnaf odasının genel sekreteri katıldı.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen eğitim ve değerlendirme toplantısı, 26 esnaf odasının genel sekreterinin katılımıyla, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki bir otelde yapıldı.
Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan’ın katılımıyla gerçekleştirilen eğitim seminerine, konuşmacı olarak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Muhasebe Müdürü Soner Pektaş ile Yönetim ve Eğitim Sistemleri üzerine hizmet veren bir şirketin uzmanı Nazmi Tekin katıldı.
TESK uzmanı Pektaş, genel sekreterlere, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu mevzuatları ve muhasebe işleyişi konularında bilgiler verdi. Genel sekreterlerin sorularını cevapladı.Yönetim ve Eğitim Sistemleri uzmanı Tekin, genel sekreterlere, yönetim sistemleri ve ekip çalışması teknikleri konusunda bilgiler verdi.
Birlik olarak hizmet için eğitime oldukça önem verdiklerini anlatan Başkan Recep Kalkan, yılda belirli aralıklarla eğitim seminerleri düzenlediklerini kaydetti.Kalkan, bu yıl Birliğin kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, bu sebeple bazı etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyerek, “Bunların başında personelimizi eğitmek ve dinlendirmek amacıyla Afyonkarahisar ilçesinin Sandıklı ilçesinde bir program hazırladık. Konfederasyon’un katkılarıyla, eğitimci arkadaşların katkılarıyla, bir şeyler vermeye çalıştık” dedi.

50. kuruluş yıl dönümü anısı olarak personeli onurlandırmak istediklerini ifade eden Kalkan, genel sekreterlere hatıra olarak hediyeler takdim ettiklerini dile getirdi.Eğitimlerin sürekli yapılması gerektiğine vurgu yapan Kalkan sözlerine şöyle devam etti:“Çünkü bizim teşkilatımızın başka bir uygulama alanı yok. Yatırımcı kuruluşlar değiliz, ticari kuruluşlar değiliz. Bize, esnafın bilgilendirilmesi, personelin eğitimi, insanların eğitimi, yapabilecekleri işlere önderlik etmek, sanayide, çarşıda, pazarda onlara yardım etmek, destek olmak amacıyla, kuruluşumuzun en iyi hizmetleri vermeye çalıştığı bir ortamdayız. Bunu devam ettireceğiz.”

Kalkan, konuşmasının devamında, yaptıkları ve yapmayı planladıkları projeler ve Ahilik Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler vererek, şunları söyledi:“Düzenlediğimiz bazı etkinliklerimiz oldu. Kadınlar gününü kutladık. Kadın esnaflarımızla birlikte, birlik içerisinde kahvaltıda buluştuk. Bugün de burada bu eğitim seminerimizi tamamladık. Bundan sonra da Anneler Gününde, Burdur ve Türkiye’de ilk olan ‘Esnaf Anası’nı tespit edeceğiz ve ödüllendireceğiz. Bundan sonra yılsonuna kadar, eğitim düzeyinde olsun, sosyal düzeyde olsun, yani hangi konularda olursa olsun, yıl içerisindeki tüm etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Burdur Birliği’ni en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde ‘Ahilik Haftası’ kutlayacağız. Ahilik Haftası, 13. yüzyıldan beri gelen, esnaf geleneği haline gelmiş, yasa hükmünde olabilecek kadar önemli ahlaki değerlere sahip ve geçmişimizi bugünlere getiren, topluma hizmet açısından verebileceği her türlü konuda en güzel hizmetleri veren esnaf ve sanatkarlar geleneğidir. Biz de bu geleneği sürdürmeye çalışıyoruz. Türkiye genelinde de Bakanlığın nezdinde, Birlikler vasıtasıyla devam etmektedir.
Ahilik, güzel bir gelenek, güzel adetler var. Güzel ahlak, yiğitlik, kahramanlık demektir. Bu özellikleri biz günümüzde tüm esnafa yayacağız. Hatta ve hatta, Ahilik kültürünün okullarda dahi okutulmasından yanayız. Biz bunu her yerde dile getiriyoruz. Üniversitelere girmesine inanıyoruz.”
Sonrasında, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin kuruluşunun 50. Yılı anısında genel sekreterlere hediyeler verildi.

burdur esnaf odası1 burdur esnaf odası2 burdur esnaf odası3 burdur esnaf odası4

Toplam Okunma : 32 / 18 Nisan 2016 - 15:43

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
90