Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2012 mali yılı vergi ödülleri Sahiplerini Buldu

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2012 mali yılı vergi ödülleri Sahiplerini Buldu
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2012 mali yılı vergi ödülleri Sahiplerini Buldu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2012 mali yılı vergi ödülleri Burdur Belediyesi Serenler Otel de düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ödül törenine “Maliye Bakanlığı” adına Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Burdur Vasi Nurettin Yılmaz, Ege Maden İhracaatçıları Birliği Başkanı Arslan Erdinç Burdur Defterdarı Ramazan Taşaltın. Burdur Emniyet Müdürü Abdulkerim Polat ve protokol üyeleri katıldı.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, geleneksel olarak her yıl yapılan ve 2012 vergi ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; Ben öncelikle; Burada toplanmamıza vesile olan, ilimizin lider firmalarını, şirketlerini ve vergi rekortmenlerimizi yürekten kutluyorum.

Bir yandan Dünyada yaşanmakta olan ve Ülkemize de bir ölçüde yansımaları görülen ekonomik krizlerden, diğer yandan coğrafyamızda cereyan eden olaylardan kaynaklanan sıkıntılara ve sarsıntılara rağmen, büyük özveriler göstererek ödediğiniz vergilerle, ekonomimize sağladığınız katkılar, gerçekten her türlü takdirin üzerindedir. Yine, ekonomideki sorunların çözümünde de lokomotif güç olan özel sektörümüzü, en samimi duygularla tebrik ediyorum.

Bilindiği gibi VERGİ, geri dönüşlü bir değerdir. Bu değere, değer katma yeteneğinin de Hükümetimizde mevcut olduğunu görüyoruz. İşte dünya ekonomileri kıvranırken, biz ise; büyümede ilk 10’un içinde yer almaktayız.

Öteden beri, vergi ödemenin mükelleflere çok sevimli görünmediği bilinmektedir. Bu sevimsizlik, verginin Ülke kalkınması olarak geri dönüşündeki güvenin artışı ile ortadan kalkmaktadır. Ayrıca, vergi oranlarının daha da düşürülmesi ve kayıtsızların yükünün verenlere yüklenmesinin de düzeltilmesi ile vergi vermek, daha sevimli hale gelecektir.

Bu arada, Ülkemiz ve Dünyanın ihracat-ithalat gibi ticari ilişkilerdeki gelişim seyrine uygun olarak, Oda’mızın hizmet niteliğini de Uluslar arası kaliteye çıkarmak gerekiyordu. Geçen dönemde bunu temin ettik ve Akredite belgemizi alarak, Birinci Sınıf Oda niteliği kazandık.

vergi ödül 1

Burdurlu işadamları olarak, bize düşen görev öncelikle Burdur ekonomisidir.

Burdur’un ana sektörleri olan Tarım ve hayvancılık, Doğaltaş-mermercilik, Eğitim, Ticaret ve Turizm konularında, önümüzdeki dönemlerde yapmamız gereken vizyonel ve marka çalışmaları planlamak, yürütmek ve hayata geçirmek zorundayız.

-Tüm sektörler ve hayvancılık sektöründe, birleşik veya büyük firmaların ve kümelenmelerin oluşumuna yön verecek çalışmalar yapmalıyız.

-Hayvancılığın en önemli problemlerinden olan Hayvan bakıcılığı, kalifiye işçilik olarak ciddi, eğitimli ve cazip meslek dalı haline getirilmeli.

-Yem kaliteleri, hayvan sağlığı ve kullanılan ilaçlar denetimsizlikten kurtarılmalıdır.

-Mermercilik Sektöründe; bir yandan, blok satış oranına göre işlenmiş mermer oranını yükseltmeli. Diğer yandan, mermercilikteki Burdurlu firma oranını artırmalıyız.

-Ayrıca, bir türlü yeterince faydalanamadığımız, AB ve benzeri alanlardan azami kaynak sağlayacak şekilde, proje yapma oranımızı artıracak yapılanmayı mutlaka sağlamalıyız.

Konuşmaların ardından 2012 yılın da beş ayrı dalda ödüle layık görülenler ile Burdur Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanları ile Burdur Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanlarına ve spor da ulusal ve uluslar arası müsabakalarda derece yapan sporcular ile antrenörlerine de çeşitli hediye ve ödüller verildi.

vergi ödül 2vergi ödül3

 

Toplam Okunma : 176 / 15 Aralık 2013 - 12:33

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
55