Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

CHP ve Eğitim İş Burdur Şubesi terörü lanetledi

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » CHP ve Eğitim İş Burdur Şubesi terörü lanetledi
CHP ve Eğitim İş Burdur Şubesi terörü lanetledi

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “Ülkemiz, tarihin en ciddi bölünme tehdidiyle karşı karşıyadır” dedi.

Ülkemizde yaşanan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla CHP Burdur İl Başkanlığı ve Eğitim İş Burdur Şubesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Oğuzkan, Eğitim-İş Burdur Şube Başkanı Halil Ercan, CHP İl Teşkilatı ve Eğitim-İş Üyeleri katıldı. Basın açıklaması öncesi, ülkemizde terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tüm vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı okundu.

CHP ve Eğitim-İş adına ortak metni okuyan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker şöyle konuştu, “Ülkemizde son zamanlarda yaşananlar, terör olayı olmanın ötesinde bir iç savai ve bölünme tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz kaygısını uyandırmaktadır. Son olarak Ankara’da gerçekleşen alçakça saldırı da kaygılarımızın haklı olduğunu göstermektedir.

Olaylar artık Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde yaşanan ve sadece bölgeyi etkileyen olaylar olmaktan çıkarak bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eder hale gelmiştir.

TBMM Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önemli kurumlarının ortasında bomba patlaması ve katliam yapılmasının, oradaki yurttaşlarımızın yaşamlarına yönelik bir saldırının ötesinde komşumuz Suriye’de yaşanan savaşa ülkemizi ve askerlerimizi ikna etme aracı olduğu kaygısını taşımaktayız.

Yugoslavya, Irak ve Libya’nın parçalanmasından sonra şu anda Suriye’de gerçekleştirilmek istenen bölünme sürecinin hızla ülkemize doğru gelmekte olduğu endişesi artarak devam etmektedir. Bu savaş bizim ve masum bölge halkının savaşı değil, emperyalizmin ve onların işbirlikçilerinin sömürü, çıkar ve paylaşım savaşıdır. Son dönemlerde artan terör olayları ve en son Ankara’da yaşanan katliam, ulusal birliğimize, bütünlüğümüze, farklı kültür ve inançların kardeşçe, hoşgörüyle barış içerisinde yaşam bulduğu coğrafyamıza kasteder hale gelmiştir.

Ülkemizi yönetin siyasal iktidar olayın faillerini ve arkasındaki güçleri en kısa süre içinde ortaya çıkarmadığı takdirde, bu ülkenin İçişleri Bakanı ve Emniyet Teşkilatının başındaki yetkililerin mazeretsiz olarak istifa etmeleri gerekmektedir.

Çünkü bu alçakça saldırı Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara’nın kalbinde, ulusal birliğimize, bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize ve barışa atılmıştır. Bu katliamı iktidarını sürdürme ve Başkanlık hedefi için kullanmaya çalışanları da sağduyulu yaklaşmaya, şapkalarını önlerine koyarak, akılcı çözümler ortaya koymaya çağırıyoruz. 

Ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze, laik, demokratik cumhuriyetimize, barışımıza ve kardeşliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu kanlı saldırıda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza, teröre kurban verdiğimiz asker ve polislerimize rahmet, ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz”

10562581_683658555071111_1128923674207746058_o 12771691_683658651737768_2182612156530638533_o

Toplam Okunma : 40 / 20 Şubat 2016 - 17:00

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu,...

Alevler Tefenni’yi sardı Alevler Tefenni’yi sardı

Burdur’un Tefenni ilçesinde, bir ilkokulun çatısı tamamen...

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
96