Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Firma Bilgileri

Telefon : -
Üyelik Tarihi : 25 Kasım 2013

CHP’den Kadına Yönelik Şiddet açıklaması

Ana Sayfa » Firmalar » CHP’den Kadına Yönelik Şiddet açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle İl binasında basın toplantısı düzenledi.
Toplantıda konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş: “Şiddete karşı mücadele sadece kadınların değil erkeklerin de sorumluluğundadır”dedi.
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş, şiddete karşı mücadelenin sadece kadınların değil erkeklerin de sorumluluğunda olduğunu söyledi.

Bektaş, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, yaşadıklarının muhafazakarlaşmanın ve feodal yapının yanı sıra 11 yıllık otoriter devlet anlayışının bir sonucu olduğunu iddia etti.
Bireyi, bedeninden kişiliğine kadar “denetim altına alma ve terbiye etme arzusuyla” kadınların özde yasakçı, sözde uzun vadeli nüfus politikası hedeflerine kurban edilmek istendiğini öne süren Bektaş, şunları kaydetti: “Bireylerin bedenleri ve hayatları üzerinde en yüksek düzeyde denetim kurarak rejimi inşa etmeye çalışan bu düzeni red ediyoruz. Ülkemizde yüzde 97’si şiddet gören biz kadınlar, toplumsal cinsiyetin, erkeği otorite, iktidar sahibi olmaya zorladığı, ‘namus’ gerekçe edilerek yakını olan kadını öldürmesinin emredildiği bu topraklarda şiddete karşı mücadelenin sadece kadınların değil erkeklerinde sorumluluğu olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Toplam Okunma : 128 / 25 Kasım 2013 - 22:36
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
19