Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

ÇİFTCİNİN DİKKATİNE

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » ÇİFTCİNİN DİKKATİNE
ÇİFTCİNİN DİKKATİNE

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, bu yıl 11.si düzenlenecek olan İzmir Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına Ziraat Odası olarak katılacaklarını belirterek, fuara katılmak isteyen çiftçilerin 10 Şubat Çarşamba günü akşam saat: 17:00’ye kadar Bucak Ziraat Odasına giderek isimlerini yazdırmaları gerektiğini ifade etti.
Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir’in fuar ile ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Bu yıl 11.si düzenlenecek olan İzmir Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına Ziraat Odasının 28.01.2016 yönetim ve meclis toplantısında biz de katılma kararı aldık. Bilindiği üzere fuarlar çiftçi açısından önemli bir yere sahiptir. Tarım ve hayvancılık konusundaki pek çok yenilik o işle uğraşan kişilere tanıtılmakta, teknolojinin gelişmesi ve makine ve ekipmanın yenilenmesiyle hem zamandan tasarruf sağlanmakta hem de çiftçinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Yapılan Fuarlarla birlikte birçok önemli proje uluslararası alanda gündeme gelmekte bu sayede ülkemizin bel kemiği durumunda olan tarım sektörünün önemi de artmaktadır.
Fuar, tarihi ta M.Ö 300‘lere uzanan daha paranın olmadığı ama ticaretin takas yoluyla yapılarak insanların bir arada olmaktan mutluluk duyduğu tarihsel bir oluşumdur. Hem ziyaret hem ticaret yeridir. Satıcı ve alıcıyı bir araya getirerek büyük bir alış-veriş potansiyeli yaratmaktadır. Fuar farklı şehirlerde ancak aynı işle uğraşan binlerce çiftçiyi bir araya getirmesi, hem karşılıklı bilgi alış verişini sağlaması açısından hem de ürünü yakından görme inceleme fırsatı tanıması yönünden çiftçi için vazgeçilmez olmaktadır. Biz de her yıl pek çok fuara katılarak çiftçilerimizin yanında olmayı, fuarla aralarında köprü görevi görerek onların yararına bir ziyaret gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Fuarlar, bölge ve ülke ekonomisi yönünden çok önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde son zamanlarda gerek ulusal gerekse de uluslararası düzeyde Tarım Fuarları organize edilmektedir. Bölgesel ve ulusal düzeyde organize edilen bu fuarlarda, üreticiler her türlü tarımsal faaliyetlerini ve ürünlerini sergilemektedirler. Bu sayede hem yeni teknolojilerin transferi, hem de ürünlerin pazarlanması sağlanmaktadır. Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi, tarımsal mekanizasyonun ve hayvancılığın gelişmesi açısından önemli bir yere sahip olan fuarlar çiftçilerimizin hayatında da önemli bir yere sahiptir. Umarız ki bu gezi de oldukça yararlı geçecek ve çiftçilerimiz hem yeni ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri görmüş olacak hem de pek çok konuda bilgi sahibi olacaklardır.
Bildiğiniz gibi Ziraat Odası Yeni hizmet Binası inşaatının çalışmaları tüm hızıyla sürmektedir. Önümüzdeki sezona yeni binada hizmet vermeyi amaçladığımızdan masrafları en alt düzeye indirerek inşaatın bir an evvel bitmesi için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bu sebeple çiftçilerimizden fuara gidiş dönüş bedeli için sadece yol masrafını karşılamak amacıyla 30,00 TL ücret alarak herkesin katılımını sağlamayı amaçlıyoruz. Fuara gitmek isteyen üreticilerimizin 10 Şubat Çarşamba Akşam Saat: 17:00’ye kadar odamıza gelerek isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. 12 Şubat Cuma Akşam saat 23:00 de eski Pazar yeri Hacı Ömer ağa Camii önünden otobüs kalkacak olup, dönüşte ise 13 Şubat Cumartesi Saat: 17:00 de fuar alanından hareket edilerek bir günlük gezimiz tamamlanmış olacaktır.”

Toplam Okunma : 181 / 02 Şubat 2016 - 14:15

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Oğuzhanspor’a Bir Destek de Enç’ten! Oğuzhanspor’a Bir Destek de Enç’ten!

Aslen Bucaklı olan ve Ak Parti Antalya Milletvekili olarak TBMM’de...

Burdur’da encümen toplantısı yapıldı Burdur’da encümen toplantısı yapıldı

Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında Encümen Toplantısı yapıldı. İl...

Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız! Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız!

2015 Yılı Sinema ve Tiyatro İstatistikleri Antalya, Isparta...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
82