Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

DSP İL BAŞKANI ALİ ÜNAL VATANDAŞI UYARDI.

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » DSP İL BAŞKANI ALİ ÜNAL VATANDAŞI UYARDI.
DSP İL BAŞKANI ALİ ÜNAL VATANDAŞI UYARDI.

Burdur DSP İl Başkanı Ali Ünal vatandaşı uyardı. Gelin bir defa da mahşerde hesap sorulacağını düşünerek afişlere, kömürle oyunuzu satmayın
Burdur DSP İl Başkanı Ali Ünal; Türkiye’nin şu andaki konjonktüründe yeni seçimi kaldıramayacağını her yeni seçimin ülkenin ekonomisinde bir kara delik açacağının bilenmesini gerektiğine işaret etti. Ünal hükümete ve milletvekillerine seslenerek bu savurganlığın son bulması gerektiğini belirterek yeter artık bırakın doğmamış insanın borç batağına sürüklendiği bir ülke olma geleneğini.

Şu anda 1 Kasım da yapılacak olan seçimler için siyasi partilerin yardım almayacağı söylenmektedir. Ancak 7 Haziran da harcanan paralar partilerin kasalarına girmediği bilinmektedir o halde yeni seçim harcamalarının kaynağının adresi neresidir. Ülkede 24 parti seçimlere girdiği halde 3 partinin dışındaki partiler acaba uzayda yada başka ülkede mi seçimlere girmektedir. Evet bu ülkeye demokrasi gereklidir. Kamu görevi yapan çalışanlara gelince para yok. Emeklisine para yok ama seçime gelindiğinde ise paranın kaynağının nereden olduğu dahi sorulmamaktadır.

Yeni dönem meclisi seçebilmek için paraya ve fütursuzca masrafa gerek olmadığının altını çizen Ünal, Türk halkına nerede ise üç parti dahil bütün partileri öğrettiniz. Bu şartlarda kısa süreli seçimler için yapılacak en iyi yöntem TRT televizyonlarında her gün 10’ar dakikalık konuşma yaptırırsınız. Akabinde seçim yaparsınız gereksiz olan harcamaların da önüne geçerek bütçeye veya partilerin gizli kasalarına gerek olmaz. Ayrıca başka ülkelerde olduğu gibi herkes bu masraflarını kendi kaynaklarından da karşılayabilir. Yada seçmenleri kimi istiyorsa onun için kampanyalar yapsın.

Bütün partilerin her söyleminde seçim barajının kaldırılması dile getiriliyor ancak bu her zaman olduğu gibi sözde kalmaktadır. Bütün partilerin hayali tek başına iktidarın kendilerinde olması gerektiği düşüncesi ile yola çıkmaktadır. Ama ülkenin geçmişte olduğu gibi bu günde demokrasiye ihtiyacı var. Kaos ve kargaşa ortamına değil.

Bugün nerede ise 7 Haziran seçimlerinin ardından gelen şehit sayısı 90’lı yılları bize hatırlatmaktadır. Ancak 2000-2001 dönemini hatırlayanlar bilir. DSP hükümetlerin de nerede ise Doğu ve Güneydoğu da bitme noktasına gelmiş hatta şehit gelmez bir noktaya gelinmişti Diyarbakır da 6/ 6 milletvekilleri bölüşülürken bir sana bir bana gibi sözlerin ne olduğunu sizler biliyorsunuz.

Bütün bunların ötesinde bu ülkenin DSP’ye ve DSP kültürüne ihtiyacı var. Geçmişte ülkeyi düşünerek urut bağlayanların yine umudu olmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi ancak DSP anlayışı ve kültürü kurtaracaktır. Bize inanlara son kez çağrı yapıyorum.

Toplam Okunma : 1 / 27 Ağustos 2015 - 9:43

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kaza 4 yaralı Burdur’da kaza 4 yaralı

Burdur’da meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk...

Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu,...

Alevler Tefenni’yi sardı Alevler Tefenni’yi sardı

Burdur’un Tefenni ilçesinde, bir ilkokulun çatısı tamamen...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
88