Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

ERDOĞAN SÖZÜNÜ TUTTU

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » ERDOĞAN SÖZÜNÜ TUTTU
ERDOĞAN SÖZÜNÜ TUTTU

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2 mahallede yapılacak olan kentsel dönüşüm için TOKİ’ye yetki verildiğini açıklayarak, bu çalışmaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye ziyaretleri sonrasında hayata geçirildiğini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Biz rica ederken ne bir yakınımızın tayini, ataması ya da herhangi bir kimsenin iş talebinin karşılığı olarak değil, Burdur halkının beklentisi olan konularda Sayın Cumhurbaşkanı’na ricamızı ilettik. Ve bunun karşılığında da Sayın Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyet, Burdurla ilgili sorunları ilgili makamlara aktardılar” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi ve Depremevleri’nin kentsel dönüşüm işi için Toplu Konut İdaresi’ne yetki verildiğini açıkladı.
Başkanlık makamında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ercengiz, “Göreve geldiğimizden beri yaklaşık 2 yıllık bir süreç geçmiş durumdadır ve bu geçen süre içinde de vatandaşımızın bize en çok sorduğu sorulardan birisi toplu konut beklentisiydi. Bu konuyla ilgili sürekli takipte olduğumuzu ve bu konuyla ilgili sürekli çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü gazetecilerin aracılığıyla zaman zaman da vatandaşlarımızla buluşmalarımızda dile getirmiştik. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Burdur ziyaretinde belediyemizi de ziyaret etmişti. Bu ziyaret esnasında biz Sayın Cumhurbaşkanına Burdur’un toplu konutla ilgili bir talebi olduğunu özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın toplu konut beklentisi olduğunu ve 22.11.2013/7650 Sayılı makam oluru ile Bozkurt Mahallesi, Depremevleri olarak adlandırılan bölgenin 6306 Sayılı ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi’ hakkındaki kanun kapsamına alındığını ifade ettik” dedi.

“TOKİ, 2 MAHALLEDE ÇALIŞMAK İÇİN YETKİLENDİRİLDİ”
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şöyle devam etti; “Bu konuyla ilgili talebimizi zaten göreve geldiğimiz günden beri yineledik ve bölge milletvekillerimiz çalışmalarımızda bize katkı sundular ve çok kısa bir zaman önce de 18 Mart 2016 tarihli bir karar doğrultusunda da Merkez Bozkurt Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’ne ilişkin komisyon oluşturularak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yetkilendirmenin Toplu Konut İdaresi Başkanlığına verildiği yönünde ilgili yazı bize ulaştırıldı. Şu anda, TOKİ artık Bozkurt Mahallesi, Deprem Evleri, 6306 Sayılı yasa ile afet riski altındaki alanların dönüştürülmesiyle ilgili yasa çerçevesinde yetkilendirilmiş kılınarak, TOKİ orada bir dönüşümün başlaması için gerekli çalışmalara başlayacak” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK:
‘GEÇİCİ KONUT/ İŞYERİ YA DA KİRA YARDIMI VERİLECEK’
TOKİ tarafından başlatılacak kentsel yenileme projesi çalışmaları kapsamında vatandaşların mağdur olmaması için yine TOKİ tarafından, geçici konut, geçici işyeri yada kira yardımı yapılacağını açıklayan Başkan Ercengiz, “Hak sahiplerinin tespiti, hak sahipleri ile yapılan anlaşmalar, anlaşma ile tahliye edilen yapıların, maliklerine veya malik olmasalar bile kiracı veya sınırlı ayni hak sahibi olarak bu yapılarda ikamet edenlere yada bu yapılarda işyeri bulunanlara geçici konut yada işyeri tahsisi veya kira yardımının yapılması maddesine göre, vatandaşımız bu anlaşma sağlandıktan sonra binaların yapımına kadar geçecek süre içinde gerek işyeri, gerekse konut anlamında kira yardımının yapılacağı söyleniyor” şeklinde konuştu.

‘VATANDAŞIN CEBİNDEN PARA ÇIKMAMAK ŞARTIYLA DÖNÜŞÜM YAPILSIN İSTİYORUZ!’
Kentler Yenileme Projesi kapsamında vatandaşların cebinden para çıkmadan dönüşümün sağlanmasını istediklerini dile getiren Başkan Ercengiz, “Alanda taşınmazların üzerinde köhnemiş yapılarda dahil olmak üzere muhdesatı ile birlikte değer tespiti işlemleri ve dönüşümü yapılacak taşınmazların değerlemelerinin yapılması veya yaptırılması, şimdi orada bir değer tespiti yapılacak ve bu değer tespitinin ardından da vatandaşımıza bir takım teklifler getirilecek. Biz burada bir kere daha sizlerin aracılığıyla söyleyelim. Burdur belediyesi olarak vatandaşımızın cebinden para çıkmamak koşuluyla dönüşümün sağlanmasını talep ediyoruz. 300’ün üzerindeki malik bugün aradaki farkları ödeyebilecek güçte değil. Bizim vatandaşımıza ucuz fiyattan üretilen konutlarla birlikte orada dönüşümü sağlanacak mesken sahiplerinin de cebinden para çıkmamasını sağlanması asıl hedefimizdir. Bizim İmar Müdürlüğümüz tarafından yapılacak birçok haritalama çalışmaları, imar planı değişiklikleri artık yetkilendirilmiş olarak tamamen Toplu Konut İdaresi’ne orada yapılacak artışlar, oradaki mülkiyetle ilgili düzenlemelerin hakkını da Toplu Konut İdaresi’ne devretmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

ERCENGİZ: “ARTIK, TOP TOKİ’DE…”
“Biz, uzun zamandır Toplu Konut İdaresi’ni davet ettiğimizi, TOKİ’yle bu dönüşümü gerçekleştirebileceğimizi söylerken, işte birçok hakkı da TOKİ’ye devrini sağlamış bulunuyoruz” diyen Belediye Başkanı Ercengiz, “Bundan sonra top, TOKİ’dedir. TOKİ ile birlikte yol yürüyeceğiz. Burdur belediyesine ait araziler üzerinde de bir takım haklarla ilgili masaya oturacağız. Biz, vatandaşımızın lehine olan ne varsa kapımızın açık olduğunu başından itibaren söylemiştik. İnşallah biz bunu iktidarıyla, muhalefetiyle, bütün hep birlikte kol kola giderek, Burdur Halkı’nın istediği beklediği Toplu Konut hamlesini Burdur’da gerçekleştireceğiz. Ben bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“BURDUR İÇİN RİCADA BULUNDUK”
Bu çalışmanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Burdur Belediyesi’ne yaptığı ziyaretin sonucu olduğunu ileten Başkan Ercengiz, herhangi bir şahsa yönelik ricada değil, Burdur halkının genelini ilgilendiren önemli bir konuda ricada bulunduğunu da sözlerine ekledi.
Ercengiz, “Tabii ki, burada Sayın Cumhurbaşkanının Burdur ziyaretinde belediyemize yaptığı ziyaretteki ricalarımızdan bir tanesi de buydu. Biz rica ederken ne bir yakınımızın tayini, ataması yada herhangi bir kimsenin iş talebinin karşılığı olarak Sayın Cumhurbaşkanına ricada bulunmadık. Burdur halkının geleceğini ilgilendiren birçok konuda, Burdur halkının beklentisi olan konularda ricamızı ilettik ve bunun karşılığında da Sayın Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyet Burdur’la ilgili sorunları ilgili makamlara aktardılar. Bugün içme suyundan arıtmaya, toplu konuttan, katı atık bertaraf tesisine kadar hamleler başladı. Burdur halkı da bunu değerlendirecektir. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Kendimiz içinde bir şey rica etmiyoruz. Burdur halkının içme suyu sorununu çözmek, bizden konut bekleyen dar gelirli vatandaşımıza konut sağlamak işte bütün bunların yolunu açabilmek için Burdur Belediye Başkanlığı olarak ben ve ekibim gerçek anlamda Burdur’un çıkarları ve Burdur’un geleceği için çalıştığımızı bir kere daha kanıtlamış olduğumuzu düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Hayal GİRİŞİM

Toplam Okunma : 1.372 / 13 Nisan 2016 - 12:07

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
54