Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Fuar,İlk Günden Doldu Taştı

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Fuar,İlk Günden Doldu Taştı
Fuar,İlk Günden Doldu Taştı

Teke Yöresi 2. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı ilk günden ziyaretçi akınına uğradı.

100’ü aşkın firmanın katıldığı fuar, Burdur’un sektörde zirvedeki yerini bir adım öteye taşıdı. Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, “Hayvancılıkta Türkiye’nin Hollanda’sıyız. Hedefimiz ise fuarımızı, Almanya’nın ünlü Hannover Fuarı gibi marka haline getirmek” dedi.

TAM NOT

Türkiye genelinde tarım ve hayvancılık alanında gerçekleştirdiği başarılı fuarlarla bilinen GL Platform Fuar tarafından düzenlenen Teke Yöresi 2. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı, önceki gün kapılarını açmasıyla birlikte sektör profesyonellerinin ağırladı. Fuar vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. İlk gün gerçekleştirilen en güzel inek yarışması, büyük çekişmelere sahne oldu. Fuar hem sektörden hem siyasetçilerden, hem kamudan, hem vatandaşlardan tam not aldı.

Fuar nedeniyle GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan ve Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar bir araya geldi. Fuarın üreticinin “Ben neyi eksik yapıyorum” sorusuna yanıt verdiğini belirten Özcan, “Üretici alın terini sahaya indirmesi demek olan bu fuar hem bu sorunun yanıtı veriyor hem de bize hedef gösteriyor. Nedir bu hedef. Burdur artık dünyadaki hayvancılık fuarlarını düzenleyecek kapasiteye ulaşmıştır. Biz Türkiye’nin Hollandası’yız. Hayvancılık fuarında da Burdur’u, Hannover Fuarı gibi marka haline getirmek istiyoruz. Gördük ki bunu başarmamak için de hiçbir nedenimiz yok” dedi.

GÜL CEYLAN: “BURDUR FARKI”

Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar ise kentin hayvancılık konusunda rakibinin bulunmadığının altını çizdi. Yapılmalı gereken, atılması zorunlu olan adımlar olduğunu, bunun için de güçbirliğinin artarak devam etmesi gerektiğini söyleyen Başar, “Üretimi katma değere çevirerek tüm bunları başarmamız için bir engel yok. Yeter ki enerjimizi doğru şekilde doğru hedeflerle bütünleştirebilelim” dedi.

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise Burdur’un Teke yöresinde olduğu kadar Türkiye’de de tarım ve hayvancılıkta söz sahibi olduğunu, artık rol model olarak benimsendiğini, oluşan marka değerini yukarıya taşımak için çalışacaklarını söyledi. Fuar için yalnızca kendilerinin değil tüm kentin el ele, kol kola vererek çalıştığını, bunun da Burdur’u farklı kıldığını belirtti.

PEYNİR VE YOĞURT ÇAĞRISI

Önceki gün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı açılışta konuşan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, çiğ süt kaynaklı alıma destek verilmesini istedi. Göker, ayrıca Burdur’da işlenmiş süt alanında bir tesis kurulmasının da kent ekonomisi açısından kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerek Bakan Çelik’ten bu tesis için adım atılmasını istedi.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise Burdur’un hayvancılıkta iyi bir noktada olmasına karşın iyi uygulamalarla bunu geleceğe taşımak gerektiğini belirtti. Özçelik, “Sadece çiğ süt satmayı planlayan bir şekilde hareket ediyoruz. Aslında süt mamülleri üretiminde, peynir ve yoğurt üretimine geçmek için bir an önce çıkış yollarını bulmamız gerekiyor. Bu konuda bakanlığın öncülük yapmasın istiyoruz” dedi.

Burdur Valisi Hasan Kürklü ise fuarın markalaşma yolunda ciddi katkısı olduğunu, hayvancılığın daha ileri gitmesi ve yeni uygulamaların üreticiyle buluşması noktasında da büyük etkisi olduğunu belirtti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkan Ercengiz ise “Dünyada ve ülkemizde tarım ve hayvancılık fuarları yeni teknoloji üreten ve kullananlar arasında bir köprü görevi görüyor. Burdur tarım ve hayvancılıkta marka olmuş bir şehirdir. Türkiye ortalamasının üzerindeki verimliliğiyle iyi bir hayvancılık ilidir. Fuar özellikle bölgemizin tanıtımı, ticari ilişkilerin kurulması ve buna bağlı olarak pazar payının artırılması yönünde son derece önemli” diye konuştu.

fuar doldu taştı1 fuar doldu taştı2 fuar doldu taştı3 fuar doldu taştı4 fuar doldu taştı5

TOÇ BİRSEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

fuar doldu taştı6 fuar doldu taştı7

fuar doldu taştı DD1 fuar doldu taştı DD2 fuar doldu taştı DD3 fuar doldu taştı DD4 fuar doldu taştı DD5 fuar doldu taştı DD6 fuar doldu taştı DD7

 

Toplam Okunma : 145 / 29 Nisan 2016 - 11:51

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53