Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

GÖLHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULUNDA COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ KONFERANSI YAPILDI

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » GÖLHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULUNDA COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ KONFERANSI YAPILDI
GÖLHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULUNDA COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ KONFERANSI YAPILDI

Gölhisar’da Meslek Yüksekokulunun koordinasyonuyla, Öğretim Görevlisi Fatih Adıgüzel’in organizatörlüğünde “Coğrafi Bilgi Sistemleri” konulu konferansı düzenlendi.

Gölhisar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Gölhisar Kaymakamı M. Yasin Kırcı, Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş,  Meslek Yüksekokulu Müdürü Ersan Okatan, Sağlık Hizmetleri Müdürü Nazife Bakır, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İktisadi ve Beşeri Coğrafya Anabilim Dalı öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Arif Keçeli, Pamukkale Üniversitesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdullah Uğur, Gölhisar Meslek Yüksekokulu Sekreteri Fuat Naci Köse, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hidayet Başaran, Belediye Meclis Üyeleri İlhan Altınok, Mehmet Okunakol, Halil Yavuzer ve Mehmet Hasyıldırım, Ak Parti Gölhisar İlçe Başkanı Abdullah Aksoy, MHP Gölhisar İlçe Başkanı Veli Gencer, belediye fen işleri personeli, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Ersan Okatan; “Biz üniversitemiz olarak, çevremize, toplumumuza ve piyasaya nasıl katkılar sağlayabiliriz düşüncesiyle çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.  Coğrafi bilgi sistemleri konulu konferansımızı da bu düşüncelerle organize ettik” dedi.

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural’da konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Belediyemiz için önemli bir konu olan “Coğrafi Bilgi Sistemleri” ile ilgili yapılan bu konferans bizlere inanıyorum ki, büyük katkı sağlayacaktır. Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Ersan Okatan’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansta, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin ülkemizde altyapısını oluşturan ESRİ Türkiye adlı firmanın Müşteri İlişkileri Yöneticisi Abdülkadir Şaşmaz ve İşlem Şirketler Grubu Proje Genel Koordinatörü Nejdet Yavuz bir sunum gerçekleştirdiler.

ESRİ Türkiye Müşteri İlişkileri Yöneticisi Abdülkadir Şaşmaz, “coğrafi bilgi sistemleri bir nevi bilgi yönetimidir. Bir diğer tanımla ise, doğru kararlar verebilmek için karar destek sistemidir” diyerek, coğrafi bilgi sistemini gerçekleştirdiği sunum ile detaylı olarak anlattı.

İşlem Şirketler Grubu Proje Genel Koordinatörü Nejdet Yavuz’da gerçekleştirdiği sunumda; “Türkiye’de ki en büyük coğrafi bilgi sistemleri projelerine imza attık. İşimiz Coğrafi bilgi sistemleri üzerine yazılım yapmaktır” diyerek, ne tür çalışmalarda bulunduklarını anlattı.

Konferans soru-cevap bölümünün ardından; Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Ersan Okatan’ın konuşmacılara teşekkür plaketi sunmasıyla birlikte sona erdi.

 

Toplam Okunma : 0 / 21 Kasım 2015 - 9:49

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
55