Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

GÜVENLİK KAPTANI” PROJESİ İLE İŞ GÜVENLİĞİ ALTIN ÖDÜLÜ AMCOR FLEXIBLES İSTANBUL’UN.

Ana Sayfa » Haberler » GÜVENLİK KAPTANI” PROJESİ İLE İŞ GÜVENLİĞİ ALTIN ÖDÜLÜ AMCOR FLEXIBLES İSTANBUL’UN.
GÜVENLİK KAPTANI” PROJESİ İLE İŞ GÜVENLİĞİ ALTIN ÖDÜLÜ AMCOR FLEXIBLES İSTANBUL’UN.

Ambalaj sanayinde 1860 yılından beri faaliyet gösteren 43 ülkede 180 fabrika ve 27 bin çalışana sahip AMCOR, yurt içinde ve dışında birçok üretici firmaya baskılı ambalaj malzemesi üretmek amacıyla kurulan İstanbul fabrikasını uyguladığı ‘Güvenlik Kaptanları’ projesi ile İş Güvenliği Başkanlık Altın ödülüne layık gördü.

Amcor Flexibles İstanbul’a “Altın Ödül”

İş Güvenliği alanındaki uygulamalarıyla dünya lideri olan Amcor, bünyesindeki işletmelerine bu standartları sürdürebilmeleri amacı ile her yıl İş Güvenliği alanında Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerini vermektedir. Amcor Flexibles İstanbul, Avrupa ve Amerika grubunda 68 Amcor fabrikası arasından uyguladığı İş Güvenliği Kaptanları projesi ile Safety Awards Altın Ödül’üne layık görüldü. “İsteyerek Sıfır Kaza” hedefi doğrultusunda “İş Güvenliği Kaptanları” uygulamasıyla güvenli çalışma ve yaşama kültürünün yerleşmesi amaçlanmaktadır.

Amcor İş Güvenliği Ödül’üne aday olabilmek için son bir yıl içerisinde kayıp zamanlı veya kaydedilebilir kaza olmaması, iç veya dış iş güvenliği denetimlerinde herhangi bir majör uygunsuzluk olmaması ön şarttır. Diğer değerlendirme kriterleri ise; uygulamanın yenilikçi olması, çalışma ortamında yüksek düzeyde güvenlik sağlaması, çalışanların davranışlarında sürdürülebilir iyileştirmeler getirmesi ve diğer Amcor fabrikalarında uygulanabilir olmasıdır.

“İŞ GÜVENLİĞİ KAPTANI” EKİBİ YÖNLENDİRİYOR

    Amcor Flexibles İstanbul Genel Müdürü Mehmet Kurma: “Bütün çalışanlarımızın emniyetli ve sağlıklı bir ortamda çalışmaya hakkı olduğu düşüncesiyle hayata geçirdiğimiz projede; her birimizin birbirimizle ilgilenmek için faal çaba gösterdiği, karşılıklı dayanışmaya dayalı bir Güvenlik kültürü oluşturmayı ve her çalışanın katılımını sağlamayı amaçladık. AF İstanbul’da, ‘Safety Captains’(Güvenlik Kaptanları) girişimini başlatarak her çalışanın Güvenlik konusunda sorumluluk almasını sağlayacak bir yöntem geliştirdik. Bu sistemde AF İstanbul Vardiya Sorumluları her Pazartesi günü ekip üyeleri arasından o hafta “Güvenlik Kaptanı” olacak kişiyi seçiyor. Güvenlik Kaptanlarımız, Vardiya Sorumlusunu desteklemek ve üretim bölümünde davranışı gözlemleyecek ikinci bir çift göz olma görevini üstleniyor. Çalışma ortamının güvenliğiyle ilgili tüm gözlemlerini ve yorumlarını kaydediyor, güvensiz davranışlara tanık olduklarında da müdahale ediyor. Güvenlik Kaptanı kavramının amacı, her çalışana bir Güvenlik önderi olma yetkisi vermek. Güvenlik Kaptanı uygulaması tesis çapında olumlu etki yarattı, nasıl harekete geçip nasıl özen gösterecekleri konusunda iş arkadaşlarına rehberlik yapmalarını sağladı. Daha kıdemli ekip üyeleri de dahil, iş arkadaşlarından herhangi birine müdahale etme güvenini kazandırdı. Her çalışan en az üç ayda bir Güvenlik Kaptanıolacak. “ dedi.

   Kurma sözlerine şöyle devam etti; Çok tehlikeli işletme kategorisinde olup yaklaşık 400 çalışanımız ile 1092 gündür kaza yaşamadık. Amacımız; farkındalığı yükseltmek, kişisel sorumluluğu artırmak ve tesis çapında iletişim sağlamak olup her bireyin zihniyetini yenileyerek güvenlik kültürünü 24 saati kapsayacak bir yaşam biçimi haline getirmektir. Bu yaklaşım, AF İstanbul’da Güvenlik konusunda kültürel bir dönüşüm sağlarken bizi de bu yılın “İş Güvenliği Başkanlık Altın Ödülü kazanını yaptı!”

Amcor Flexibles Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Peter Konieczny;” İş Güvenliği Kaptanları projeniz, şirketimizdeki Güvenlik kültürü oluşturma konusundaki çabalarımıza iyi bir örnek oluşturuyor. Sadeliği ve diğer Amcor fabrikalarında uygulanabilir olması projeye iyi bir örnek olma niteliği kazandırdı. Bu yılki İş Güvenliği Başkanlık Altın ödülünü aldığınız için sizinle gurur duyuyoruz.” dedi.

1447859520_Amcor_Flexibles_Genel_M__d__r___Mehmet_Kurma_4

 

Toplam Okunma : 9 / 20 Kasım 2015 - 10:48

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
84