Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Hisarcıklıoğlu: “Ya Ronaldo Ya Sergen Oluyorsun”

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Hisarcıklıoğlu: “Ya Ronaldo Ya Sergen Oluyorsun”
Hisarcıklıoğlu: “Ya Ronaldo Ya Sergen Oluyorsun”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Cristiano Ronaldo dünyanın en büyük 2 futbolcusundan biri.Büyük kabiliyet ama bunun için nazaran gün içerisinde 12 saat idman yapıyor . Belki Vitrin yetenekte Ronaldo’dan daha üstündü. Ama Vitrin tembeldi. Başarı için çalışmak gerekir. ya Ronaldo ya Vitrin oluyorsun” diye konuştu .

Merasimde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bizzat ve ailesi için büyük bir onur günü yaşadığını ifade ederek , MAKÜ’den fahri doktora payesi almanın her Türke kısmet olmayacağını aktardı. Üniversiteye ismini verici Mehmet Akif Ersoy’un büyük bir düşünür, yüreklilik sahibi ve vatanperver olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, en büyük yapıtı Safahat’ın büyük bir şahsi gelişme kitabı olduğunu altını çizdi , Mehmet Akif’in yayımlanmış ve yayınlanmamış tüm külliyatını toplayarak kitap haline getirdiklerini belirtti .

’78 MİLYON ZENGİN OLMAK İSTİYORUZ’

Akademisyenlerden girişimci öğrenim gören yetiştirmelerini isteyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Zengin olmak talep ediyoruz . Bugün 78 milyon zengin olmak talep ediyoruz . ‘Zengin olmak istemiyorum’ diyen var mı? Ülkenin zengin meydana gelmesinin yolu , tek bir yerden geçiyor. Hocalarımdan, genç kardeşlerimden girişimci olun. Girişimci yetiştirin” diye konuştu .

‘HER YIL 900 BİN KİŞİ İSTİHDAM NÜFUSUNA KATILIYOR’

Ortalama bir girişimcinin 10 kişiye istihdam sağladığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “10 kişiyi karnı tok, sırtı birçok yapıyor . Bu müthiş bir birşey . Ülkemiz’nin bir sonraki en önemli sorunu işsizlik olacaktır. Bu sorunun çözümü de girişimcilikte. Ülkemiz’de her yıl 900 bin kişi istihdam nüfusuna katılıyor. Ülkemiz , bunlara iş bulmak zorunda. Bunu nasıl bulacaksınız? Üniversiteler mezun veriyor, meslek okulları, liselerden mezun olanlar var. Bunlara nasıl iş bulacaksınız? Bunu ancak teşebbüsçüler yapar. Girişimci yetiştirmezsek geleceğimizdeki en büyük mutsuzluk işsizlik olacaktır” diye konuştu.

‘YA RONALDO YA VITRIN OLUYORSUN’

Başarılı olmak için daha önce hayal etmek gerektiğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

“Hezarfen Ahmed Çelebi hayal etmese uçabilir miydi? Kristof Kolomb hayal etmese Amerika’yı keşfedebilir miydi? İşin başı hayaldir. Ama hayal yeterli değildir. Girişimci olmak için amaç koymak lazım. Hedefsiz gemiye rüzgar destek etmez. Hedefi çok fazla koymanız lazım. Amaç de yeterli değildir, çalışmak da lazım. Çalışmadan olmaz. Cristiano Ronaldo’yu biliyorsunuz. Dünyanın en büyük 2 futbolcusundan biri. Büyük kabiliyet ama bunun için nazaran günden 12 saat idman yapıyor . Bizde de ona benzer kabiliyet var. O da Vitrin . Belki Vitrin yetenekte Ronaldo’dan daha üstündü. Ama Vitrin tembeldi. Başarı için çalışmak gerekir. Allah hiçbir şeyin karşılığını bedavadan vermez. Kabiliyet varsa çalışman gerekir. ya Ronaldo ya Vitrin oluyorsun. Onun için çalışmak gerekir.”

Toplam Okunma : 87 / 16 Şubat 2016 - 18:39

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız! Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız!

2015 Yılı Sinema ve Tiyatro İstatistikleri Antalya, Isparta...

Burdur’da kaza 4 yaralı Burdur’da kaza 4 yaralı

Burdur’da meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk...

Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu,...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53