Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

HÜKÜMET EMEKLİYE ŞAŞI BAKMAYA DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Haberler » HÜKÜMET EMEKLİYE ŞAŞI BAKMAYA DEVAM EDİYOR
HÜKÜMET EMEKLİYE ŞAŞI BAKMAYA DEVAM EDİYOR

HÜKÜMET EMEKLİYE ŞAŞI BAKMAYA DEVAM EDİYOR

 

Siyasal iktidar 10 milyonluk emekli kitlesinin gücünü büyük çoğunluğunun örgütsüzlüğüne bakarak küçüksemekte ısrar ediyor.

Burdur Emekli-Sen Şube Başkanlığı, tarafından Susamlık tesislerinde düzenlenen Birlik ve Dayanışma Gecesinde Emekli-Sen üyeleri ve davetliler bir araya geldi. Burdur Emekli-Sen Şube Başkanı ve Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Fatih Özcan, yaptığı konuşmada; Hükümetin emekliye kaşı halen ikinci sınıfın bir ferdi olarak bakmayı sürdürdüğünü belirterek siyasal iktidar 10 milyonluk devasa emekli kitlesini örgütsüzlüğüne bakarak küçük görmektedir.

Emekli kitlesini uyuyan bir dev’e benzeten Özcan, 2012 yılında 19 Mayıs tarihinden bu yana yükselen Gezi ruhuyla ortaya çıkan halk hareketi ile doruğa çıkmış, Tayip Erdoğan iktidarını sallamıştır. Hatta başbakan’ın yüreğini ağzına getirmiş telaşlandırmıştır. 29 Ekim de meydanları dolduran halk Atası’na bağlılığını ifade etmek için 10 Kasım da Anıtkabir de aslanlı yolda 1 Milyonluk insan seli içinde emekli kitlesinin bulunduğunu söylemek istiyorum.

Kurulduğumuz günden bu güne kadar biz Emekli-Sen olarak Burdur da tüm kitle hareketlerine çok az sayıda olsak da katılmayı görev bildik. Ülkemiz her geçen gün iç ve dış politikada kan kaybetmekte ve hükümetin ayakta kalabilmek için çizdiği zikzaklar nedeni ile dış dünyada itibar kaybetmektedir. Son olarak bölünme anayasası diye nitelenen anayasa yapma girişimleri ise 25 ayda çöpe attılar. Bunu da halkımıza muhalefetin suçu olarak göstermek istemektedirler. Hatta zaman yaptıkları gibi bize yasayı yaptırmamak için ellerinden geleni yaptılar suçlaması ile halka anlatmaya çalışıyorlar.

Bu gün yıllarını halkının, devletinin hizmetinde tüketmiş emeklilerin sorunları büyük dert yükü olmuş her geçen gün sıkıntıları katlanarak büyümektedir. Bu gün Cumhuriyet rejimi yıkılmaya çalışılan , iyi günleri mumla arayan Türkiye de yoksulluk sınırı 3.400 TL açlık sınırı 1.100 TL olmuş sayıları yüz bini bulan emekliler ise bu rakamların altında yaşamaya çalışmaktadır. Hükümetin ise sorunlara verilecek cevabı hazır kaynak yok bahanesi altına sığınabilmektedirler. Hükümet kendi yandaşlarına kaynakları akıtırken veya özel emekli şirketlerine kaynak aktararak ekonomik sıkıntı söylemlerine karşı ise halka onları adres göstermekte sağlık tedavi masraflarının onlar tarafından ödeneceğini referans vermekte kedi fare oyunu oynayabilmektedir.

Özcan, Emekli-Sen üzerinde baskıların her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek, sendikalaşma ile ilgili statü yasasını çıkarmaya bir türlü yanaşmadığını söylemektedir. Özel olarak sendika şubesine kapatma davaları açarak yıldırmaya, caydırmaya çalışmaktadır. 2 yıldır devam eden kapatma davası tam bir ucubeye dönmüş bir mahkemenin verdiği karar bir başka mahkeme tarafından değişmekte hatta içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

Toplam Okunma : 128 / 24 Kasım 2013 - 23:03

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’dan Suriye’ye yardım Burdur’dan Suriye’ye yardım

Türk Ocakları Burdur Şubesi, Suriye’de yaşanan iç...

OLAYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA OLAYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA İlimiz Çeltikçi İlçe...

Milli Eğitim’den Vali Yılmaz’a Ziyaret Milli Eğitim’den Vali Yılmaz’a Ziyaret

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Bayram’ın beraberinde...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
50