Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Hükümeti eleştiren MHP Li Topçu ; Gelecek Nesli ilgilendiren Kararlar Ben Yaptım Oldu Mantığı ile yapılıyor

Ana Sayfa » Haberler » Hükümeti eleştiren MHP Li Topçu ; Gelecek Nesli ilgilendiren Kararlar Ben Yaptım Oldu Mantığı ile yapılıyor
Hükümeti eleştiren MHP Li Topçu ; Gelecek Nesli ilgilendiren Kararlar  Ben Yaptım Oldu Mantığı ile yapılıyor

Zuhal Topçu,
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Divanı Üyesi Prof.Dr.Zuhal Topçu, Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen konferansa katılmak için Burdur’a gelmesinin ardından 27 Kasım 2013 Çarşamba akşamı saat 21:00’de MHP Bucak İlçe Teşkilatı’na gelerek partililere seslendi.

MHP Bucak İlçe Başkanı Alparslan Dursun ve MHP Bucak İlçe Yönetimi tarafından karşılanan Prof.Dr.Zuhal Topçu partililerle tek tek tokalaşarak İlçe Binası’na girdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Bucak İlçe Başkanı Av. Alparslan Dursun, Bucak ilçesini ziyaretlerinden dolayı MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Divanı Üyesi Prof.Dr.Zuhal Topçu’ya teşekkür etti.

Daha sonra partililere seslenen Prof.Dr.Zuhal Topçu, gündemdeki olaylara değindi. Ak Parti Hükümeti’ni 11 yıldır yönetmesine rağmen başarısız olduğunu söyledi.Topçu, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önemli sorunları bulunduğunu, bunlardan birinin de eğitim olduğunu söyledi. Eğitimin, Ak Parti iktidarında üzerinde en fazla değişimin yaşandığı alanların başında geldiğini belirten Topçu, her sene sınavların, kuralların değiştiğini aktardı.

Eğitim alanında yapılmaya çalışılan değişiklerden birinin de dershanelerin dönüştürülmesi olduğunu dile getiren Topçu, “Dünya Bankası’nın dershanelerin kurtarıcı rol oynadığı yönünde açıklamaları var. Burada heder olan, telef olan bu gençliktir. Sürekli sistem değişiyor” diye konuştu.

Demokratikleşme paketinde bulunan Kürtçe eğitim maddesine de değinen Topçu, bir milleti millet yapan temel öğenin dil olduğunu anlattı.Türkiye’deki herkesin ortak dille ağladığını, ortak dille sevindiğini ifade eden Topçu, “Ama siz eğer bu ortak dili parçalarsanız bizim bu imkanımız kalmayacaktır. Burada kasıtlı bir hareket var. Genel Başkanımız, anasının diliyle kimsenin probleminin olmadığını söyledi. Ama kolektif haklara gelince orada durulması lazım. MHP, o zaman ‘kolektif haklar’ yoktur diyor. Bu millet bir tanedir. Bu milletin dili, vatanı, bayrağı bir tanedir” ifadesini kullandı.

Türkiye’de son günlerde yaşanan olayların bazı işlerin hiç de iyi gitmediğinin göstergesi olduğunu aktaran Zuhal Topçu, “Özellikle teröristlerle yapılan pazarlıklar, ülkenin geleceğinin karartılmasına, bölünmesine yönelik verilen tavizler artık had safhaya ulaştı. Bir yerde ‘dur’ denilmesi gerekiyor. Bizler artık halkımızla bunları paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm projesini de eleştiren Topçu, gariban vatandaşın arsalarının tehditle elinden alındığını savundu. Topçu, ellerinde pek çok şikayet içeren dosyalar bulunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından partililerle çay içen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Divanı Üyesi Prof.Dr.Zuhal Topçu, daha sonra vedalaşarak ilçemizden ayrıldı.

Toplam Okunma : 130 / 28 Kasım 2013 - 20:43

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bayramda Şekerler Çikolata Park’tan! Bayramda Şekerler Çikolata Park’tan!

Çikolata ve çikolatalı ürünler sektöründe hem Türkiye...

Bucak Adliyesi’ne Yeni Atamalar Yapıldı Bucak Adliyesi’ne Yeni Atamalar Yapıldı

Bucak Baro Temsilciliği’nden yapılan açıklamada Bucak...

Bilgin Eşarp & Çanta’da Bayrama Özel İndirimler Başladı Bilgin Eşarp & Çanta’da Bayrama Özel İndirimler Başladı

Bucak ilçesinde 2 yıldır hizmet veren Bilgin Eşarp &...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
52