Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

MAKÜ Kariyer Topluluğunun düzenlemiş olduğu, “Microsoft Türkiye ve Sosyal Sorumluluk” konulu konferans ZTYO’ da yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » MAKÜ Kariyer Topluluğunun düzenlemiş olduğu, “Microsoft Türkiye ve Sosyal Sorumluluk” konulu konferans ZTYO’ da yapıldı
MAKÜ Kariyer Topluluğunun düzenlemiş olduğu, “Microsoft Türkiye ve Sosyal Sorumluluk” konulu konferans ZTYO’ da yapıldı

MAKÜ Kariyer Topluluğunun düzenlemiş olduğu, “Microsoft Türkiye ve Sosyal Sorumluluk” konulu konferans ZTYO’ da yapıldı.

ZTYO Konferans ve Sergi Salonu’nda yapılan konferansa; MAKÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eroğlu, Fen edebiyat fakültesi dekanı Prof. Dr. Yaşar Demir ve ZTYO Müdürü Yard. Doç. İsmail Çelik, öğretim üyeleri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı. Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeler Müdürü Dr. Anıl Çekiç; konuşmasına başlamadan önce, kısaca kendisinden bahsetti. Çekiç; “ODTÜ Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra, doktorasını yönetim bilimleri üzerine yaptığını, şimdi ise, Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeler müdürü görevini yürüttüğünü “ söyledi. Çekiç; “Kendisinin bile buralara kadar gelebileceğini hayal bile etmediğini ama istedikten sonra imkânsızlıkların başarılacağını söyleyerek öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini tazeledi”.

makü2

Microsoft Türkiye’nin başarılarını anlatan Çekiç; “Microsoft Türkiye 1993 yılında kurulduğu ilk günden bu yana toplumsal sorumluluk bilinci ve kurumsal vatandaş kimliği ile Türkiye’nin ekonomisinin gelişimine, bilişim okuryazarlığının artışına ve bilişimi iş olarak kullanabilecek girişimcilere katkı sağlayacak projelerde yer alıyor. Çünkü kurumsal vatandaşlık anlayışımızın gereği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını ülkemizin geleceğine yapılmış uzun vadeli yatırımlar olarak görüyoruz. Microsoft olarak şimdiye kadar, toplum hizmeti konusunda birçok ortaklık ve projeler yürüttük. Gerek finansal bağışlar, yazılım bağışları, müfredat bağışı, teknoloji çözümleri ile gerekse, çalışanlarımızın gönüllülüğü aracılığıyla, fark yaratan kurumları ve projeleri desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

makü3

 

Microsoft Türkiye’nin, 113 başarı öyküsü ile bu uygulamaya tüm dünyada en fazla Yerel Etki Öyküsü yükleyen ikinci ülke (Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından) olmanın gururunu yaşıyoruz. STK’lar ile ortaklaşa düzenlediğimiz çeşitli etkinlikler ve projeler – Güvenli İnternet Seminerleri, Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri, Hayal Okulu Projesi, Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi her yıl 120’ye yakın STK’nın katılımı ile gerçekleşen NGO Connection Day (STK Buluşmaları Günü) bunlardan sadece bazıları… STK’ların yazılım ihtiyaçlarını karşılamak için yürüttüğümüz Microsoft Yazılım Bağışı Programı ve sıcak bir destek olarak sunduğumuz sponsorluklarımız aracılığıyla toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz ve daha fazlasına destek olmaya devam edeceklerinden bahsetti.

 

Daha sonra; Dr. Anıl Çekiç; Öğrencilerin bilişime dair sorularını cevapladı.

MAKÜ Kariyer Topluluğu başkan yardımcısı Sercan DEMİRÖREN;” Başta, Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeler Müdürü Sayın Dr. Anıl Çekiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eroğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yaşar Demir, Yüksekokul müdürümüz Yard.Doç.İsmail Çelik, basın mensuplarına, konferansa katılan öğrencilere, Kariyer topluluğunda, konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma, maddi manevi katkılarıyla yardımcı olan Doruk rent a car’a teşekkür ediyorum ”dedi.

Haber: Hüseyin TAŞTEKİN NNC Medya Göller Bölgesi Temsilcisi

Toplam Okunma : 285 / 22 Aralık 2013 - 10:58

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
54