Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Mehmet Göker : Terörü Protesto Ettik

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Mehmet Göker : Terörü Protesto Ettik
Mehmet Göker : Terörü Protesto Ettik

Ankara’da 28 kişinin öldüğü, 61 kişinin ise yaralandığı terör saldırısına, Eğitim-İş’in çağrısıyla Cumhuriyet Meydanında tepki gösterildi. Eylemde yaptığı konuşmada, Türkiye Tarihinin en ciddi bölünme tehdidiyle karşı karşıya olunduğunu söyleyen Milletvekili Mehmet Göker, Ortadoğu’da başlayıp, Türkiye’ye sıçrayan savaşın, emperyalist güçlerin sömürü, çıkar ve paylaşım savaşı olduğunu savundu.

Eğitim-İş’in çağrısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen eylemde, Ankara’daki patlamada yaşamını yitirenler anılıp, teröre duyulan lanet ortaya koyuldu. Eyleme Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Barış Ayten, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, Eğitim-İş Başkanı Halil Ercan başta olmak üzere çok sayıda CHP ve Eğitim-İş üyesinin katıldığı eylem, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki eylemde, kürsüden yaptığı konuşmada, terörü lanetleyen Milletvekili Göker, Yugoslavya, Irak ve Libya’nın parçalanmalarını hatırlatıp, Suriye’den sonra Türkiye’ye de aynı kaderin yaşatılmak istendiğini ifade etti.

Eğitim-İş’in çağrısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen eylemde konuşan Milletvekili Mehmet Göker, “Ülkemizde son zamanlarda yaşananlar, terör olayı olmanın ötesinde bir iç savaş ve bölünme tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz kaygısını uyandırmaktadır. Son olarak Ankara’da gerçekleşen alçakça saldırı da kaygılarımızın haklı olduğunu göstermektedir. Olaylar, artık Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde yaşanan ve sadece bölgeyi etkileyen olaylar olmaktan çıkarak bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eder hale gelmiştir.” Dedi.
Türkiye savaşa sokulmak isteniyor
TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en önemli kurumlarının ortasında bomba patlaması ve katliam yapılmasının, oradaki yurttaşların yaşamlarına yönelik bir saldırının ötesinde, Suriye’de yaşanan savaşa Türkiye’yi ve askerleri ikna etme aracı olduğu kaygısını taşıdığını belirten Milletvekili Göker, “Yugoslavya, Irak ve Libya’nın parçalanmasından sonra şuanda Suriye’de gerçekleştirilmek istenen bölünme sürecinin hızla ülkemize doğru gelmekte olduğu endişesi artarak devam etmektedir. Bu savaş bizim ve masum bölge halkının savaşı değil, emperyalizmin ve onların yerli işbirlikçilerinin sömürü, çıkar ve paylaşım savaşıdır. Son dönemlerde artan terör olayları ve en son Ankara’da yaşanan katliam; ulusal birliğimize, bütünlüğümüze, farklı kültür ve inançların kardeşçe, hoşgörüyle barış içerisinde yaşam bulduğu coğrafyamıza kasteder hale gelmiştir.” Sözleriyle, düşüncelerini paylaştı.
Sorumlular istifa etmeli
Türkiye’yi yöneten siyasal iktidarın olayın faillerini ve arkasındaki güçleri en kısa süre içerisinde ortaya çıkarmadığı takdirde, bu ülkenin İçişleri Bakanı ve Emniyet Teşkilatının başındaki yetkililerin mazeretsiz olarak istifa etmeleri gerektiğini savunan Milletvekili Göker, “Çünkü bu alçakça saldırı Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara’nın kalbinde; ulusal birliğimize, bütünlüğümüze, cumhuriyetimize ve barışa atılmıştır. Bu katliamı iktidarını sürdürme ve Başkanlık hedefi için kullanmaya çalışanları da sağduyulu yaklaşmaya, şapkalarını önlerine koyarak akılcı çözümler ortaya koymaya çağırıyoruz. Ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze laik demokratik cumhuriyetimize, barışımıza ve kardeşliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu kanlı saldırıda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.” Diyerek, sözlerini tamamladı.
Haber: Bahtiyar Turan
Kaynak:Burdurgazetesi

Toplam Okunma : 30 / 22 Şubat 2016 - 11:19

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Alevler Tefenni’yi sardı Alevler Tefenni’yi sardı

Burdur’un Tefenni ilçesinde, bir ilkokulun çatısı tamamen...

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53