Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

MİLLETVEKİLİ PETEK “BİZ HDP’YLE HİÇ BİR ZAMAN HÜKÜMET KURMUYORUZ”

Ana Sayfa » Haberler » MİLLETVEKİLİ PETEK “BİZ HDP’YLE HİÇ BİR ZAMAN HÜKÜMET KURMUYORUZ”
MİLLETVEKİLİ-REŞAT-PETEK-546x295

Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, ülke gündemini meşgul eden neden koalisyon kurulamadı, seçim hükümetine neden gidildi ve terör saldırıları ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.
“MHP ile son anda koalisyon kurulmasından ümitliydik.” diyen Milletvekili Petek,  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bütün kapıları kapatmasıyla koalisyon kurulamadığını ifade etti.
“Anayasa gereği diğer siyasi partiler işbirliğine yanaşmadıkları için, her kapıyı kapattıkları için bugün HDP’nin de 3 Bakan vereceği bir hükümet kuruluyor.” diyen Petek,  “Ama Aziz milletimiz şunu bilsin; biz HDP ile hiçbir zaman hükümet kurmuyoruz. Anayasa gereği seçim hükümeti kuruluyor. Bu seçim hükümetinin kurulmasına sebebiyet verenler utansın. HDP’ye orada koltuk bırakanlar bundan utansın diyorum.” şeklinde ifade etti.
“ Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir.” diyerek sözlerine devam eden Milletvekili Petek, “Demokraside çözüm yolları tükenmez. Bir seçim hükümetiyle de Türkiye çareyi seçimde bulduysa seçime gideceğiz. Milletimize danışacağız, milletimiz ne derse o olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.” dedi.
Seçim 1 Kasım 2015 tarihinde
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek açıklamasında: “Seçimlerden sonra Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla Başbakanımızın hükümet kurmakla görevlendirilmesinden sonraki yasal 45 günlük süre 23 Ağustos 2015 tarihinde bitti. Ertesi gün Meclis Başkanımızla Cumhurbaşkanımızın bir görüşmesi olacaktı. Bu kamuoyuna açıklandı. Anayasanın 116. maddesi gereğince 45 günlük sürede hükümet kurulamadığı takdirde, bir koalisyon hükümetinden bahsediyoruz, anayasa gereği yapılması gereken çok fazla bir şey yok.  Hem Cumhurbaşkanımızı hem Başbakanımızı hem de TBMM’yi bağlayan hükümler var.  Böyle bir durumda Cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürüyor.  Bir seçim hükümeti kuruluyor.  Seçimlerin de 1 Kasım 2015 tarihinde olması bekleniyor.” dedi.
Koalisyon kurulamamasının sebebi CHP ve MHP’nin tutumudur
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek; “Ülkemiz, gerçekten terör saldırılarıyla karşı karşıya. Bazıları siyasi gözlüklerini çıkarmadan hadiseye bakanlar, sanki Cumhurbaşkanımıza veya Ak Parti iktidarına karşı bir terör saldırısı başlamış gibi eksik ve yanlış değerlendirmeler yapabiliyorlar. Şuanda saldırı Türkiye’yedir, saldırı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinedir.  Bugün hükümette Ak Parti değil başka bir parti de olabilirdi. Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, güçlenmesini, güçlü bir şekilde yoluna devam etmesini istemeyen üst akıl, bakın PKK’yı, DAEŞ’i, DEAŞ KPC’yi ve onların uzantısı bir takım örgütleri bir araya getirerek toplu bir saldırıya geçirdiler. Bunu görmemiz lazım.  Gönlümüz arzu ediyor ki; böyle bir şer odağının ittifak halindeki saldırısı karşısında Ak Parti dışındaki diğer siyasal partiler de tehlikeyi görsün ve biran önce Türkiye hükümetsizlikten kurtularak bir koalisyon iktidari ile seçimden yeni çıkmış bir ülke olarak en azından terörle mücadelede ittifak halinde yolumuza devam edelim. Ama ne yazık ki Sayın Başbakanımızın açık yürekliliği, samimi gayretleri bu noktada sonuç vermedi. Sebebi CHP ve MHP’nin tutumudur.”şeklinde konuştu.
MHP ile ümitliydik
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Ak Parti ve MHP tabanının bir birine yakın seçmen kitlesi olduğuna dikkat çekerek, MHP Koalisyonundan ümitli olduklarının altını çizdi. Milletvekili Petek; “Özellikle MHP ile son anda koalisyon kurulmasından ümitliydik. MHP Milletvekili arkadaşlarımızın pek çoğu, her iki partinin tabanları bu koalisyonu istiyordu, bunu kamuoyunda da açıkladık. Buna rağmen hakikaten anlaşılmaz bir şekilde MHP lideri Sayın Bahçeli, bütün kapıları kilitledi. Kilitlemeyle de kalmadı arkalarını da tahkim etti. Yani bütün yolları kapattı. Sayın Kılıçdaroğlu bile, ‘MHP her yola hayır dedi. Bu yüzle halkın karşısına nasıl çıkacak’ diye soruyor. Üzülerek bir şeyi ifade edeyim; söze geldiği zaman ülkemizin, milletimiz çıkarlarını parti önünde tutuyoruz diyenler bu noktada, icraatte, sözlerinin arkasında duramadılar. Bugün ülke çıkarını, parti çıkarlarının, kişisel çıkarlarının önünde tutan herkesin ülkenin acil olan terörle mücadelede birlik beraberlik içinde bir koalisyon hükümetinin kurulmasında katkıda bulunması gerekirdi.  Ama bütün milletimiz görüyor ve soruyor.”dedi.
Evet denecek hiç bir şey yok mu?
Olumsuz tavrın milliyetçilikle alakası olmadığına işaret eden Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, “Erken seçime hayır, azınlık hükümetine yine hayır, muhalefet partilerinin birlikte hükümetine hayır,  seçim hükümeti kurulacak oraya bakan vermeye de hayır. Evet denecek hiç bir şey yok mu? Yani bir siyasal parti ülkeye hizmet için iktidar yolu açıldığında hiç bir şeye evet diyemeyecekse neden bir siyasal partidir, niçin meydanlardadır, niçin milletin önüne çıkıpta vaatlerde bulunmuştur.? Sanıyorum onu milletimiz sorgulayacak. Bunları bir siyasi kaygıyla söylemiyorum. Şu dönemde yaşananları milletimiz gözlemliyor, değerlendiriyor.” ifadelerini kullandı.
Şer odakları iki taraftan vuruyor
Ak Parti İlimiz Milletvekili Reşat Petek, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, şer odaklarının her iki taraftan vurduğunu ifade etti. Milletvekili Petek; “Önceden de ifade etmeye çalıştığım bir husus vardı. Şer odakları iki taraftan vuruyorlar. Diyorlar ki; bu çözüm sürecini kim başlattıysa saldırıları da o başlattı diyerek Ak Partiye ve Cumhurbaşkanımıza iftira atmaya, çamur atmaya kalkıyorlar. Halbuki iyi değil miydi; barış vardı, huzur vardı, kandan uzaktık, şehit haberlerinden uzaktı. Ama burada kalleşlik yapan, sözünde durmayan terör örgütüdür, terör örgütünü destekleyenlerdir. Bunu tespit etmeden yanlış neticelere varırız. Temmuz ayında çatışmazlık süreci bitmiştir, yeniden çatışma başlatıyoruz diyerek KCK’nın, Kandil’in yaptığı açıklamaları görmezlikten gelip de ülkeyi terör belasına Erdoğan sürükledi şeklindeki açıklamaları iyi niyetle bağdaştıramıyorum. Bunlar şer ittifakına en azından onların değirmenine su taşıma anlamına geliyor. Bunları protesto ediyorum, bunu yapanları lanetliyorum.  Bu bir parti meselesi değil, ülkemizin birliği, beraberliği, can güvenliğimiz, mal güvenliğimiz, insanımızın ırzı-namusu yani İstiklal savaşında nasıl bunlar için fedakarlık yapmışsak aynı duyguları bugün taşıyoruz ve bu konuda millet olarak birlik-beraberlik olması gerektiğine inanıyoruz. Bunu sağlamamız gerekiyor. Ama gelinen noktada maalesef iki muhalefet partisinin HDP’yi zaten bir tarafa bırakıyorum çünkü terör örgütünün uzantısı halinde çalıştı.”dedi.
HDP, teröristlerin cenazelerine katılıp onlara şehit muamelesi yaptılar    
HDP ve HDP’li vekilleri eleştiren Milletvekili Petek; “Bizim şehitlerimize gelmek yerine gittiler gerilla dedikleri teröristlerin cenazelerine katılıp onlara şehit muamelesi yaptılar. Bunlara sempatiyle bakmamız, desteklememiz asla mümkün değil. Siyaset özgürlüğünde sonuna kadar varız. Bunu parti olarak destekliyoruz. Ama terör örgütüyle iş birliği yapan bir siyasal hareketi Türkiye’de desteklemez, biz de desteklemeyiz, evrensel hukukta da desteklenmez.  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kriterlerine göre de Terörle işbirliği yapan bir siyasal parti hiçbir siyasi ve hukuki ortamda destek bulamaz. Onun için biz, hukuk devleti diyoruz ve asla onlarla bir yere gidilemeyeceğini kanaatini taşıyoruz.” şeklinde konuştu.
HDP’ye koltuk bırakanlar utansın
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, HDP’ye koltuk bırakanlar vebal altındadır diyerek, sözlerine şöyle devam etti: “Anayasa gereği diğer siyasi partiler işbirliğine yanaşmadıkları için her kapıyı kapattıkları için bugün HDP’nin de 3 Bakan vereceği bir hükümet kuruluyor. Siyasal olarak bunu istismara kalkacaklar. Diyecekler ki; Ak Parti HDP’yle hükümet kuruyor, şimdiden bunu söylemeye başladılar. Ama Aziz milletimiz şunu bilsin; biz HDP’yle hiçbir zaman hükümet kurmuyoruz. Anayasa gereği seçim hükümeti kuruluyor. Bu seçim hükümetinin kurulmasına sebebiyet verenler utansın. Hem buna sebebiyet verip hem de biz bakan vermiyoruz diyerek Bakanlık görevlerini de kabul etmeyerek HDP’ye orada koltuk bırakanlar bundan utansın diyorum. Onlar buna sebebiyet vermiştir diyorum. Milletimiz de bunu görecek ve gereğini yapacaktır.”
Milletimiz ne derse o olacak
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, sandığın belirleyici olacağına işaret ederek, “Halkımız ne derse o olacak.”diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Temennim şudur; Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Terörle mücadelesini de başaracaktır. Demokraside çözüm yolları tükenmez. Bu noktada da eğer görev partimizin Genel Başkanı olarak Sayın Davutoğlu’na verilirse biz onun alacağı kararların sonuna kadar arkasındayız. Bir seçim hükümetiyle de Türkiye çareyi seçimde bulduysa seçime gideceğiz. Milletimize danışacağız, milletimiz ne derse o olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

Toplam Okunma : 4 / 26 Ağustos 2015 - 16:14

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
94