Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Mustafa Sarıgül, Dilekçesini Teslim Etti

Ana Sayfa » Haberler » Mustafa Sarıgül, Dilekçesini Teslim Etti
Mustafa Sarıgül, Dilekçesini Teslim Etti

CHP’den İstanbul Belediye Başkanı Adayı olmak için dilekçesini sunan Sarıgül “Metroyu da Marmaray’ı da AK Parti yapmadı” dedi.
Şişli belediye başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı için dilekçesini verdi. Basın toplantısında “Çare Sarıgül” sloganları atıldı.

AK Parti ve Kadir Topbaş’ı eleştiren Sarıgül “Marmaray, Bülent Ecevit ve Bahçeli’nin imzasıyla geldi. Metroda SHP döneminde başlayan bir yatırımdı” dedi.

Sarıgül’ün açıklamalarından satırbaşları;

Haftalardır İstanbul’umuzu karış karış dolaşıyorum. Yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiye alakaya CHP adına ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizim anlayışımız asla ötekisi olmayan siyasi parti farkı gözetmeyen tüm İstanbul’u kucaklayan bir anlayıştır.

“KENTSEL GELİŞİM YAPACAĞIZ”

Biz güzel İstanbul’umuzu çok daha iyi bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. İstanbul’un tarihini, denizini, doğasını, ormanının mutlaka koruyacağız. İstanbul’un bilimsel çalışmalara dayalı planlı gelişmeye ihtiyacı var. Bunu inşallah biz sağlayacağız. Kentsel dönüşüm yapılan yerlerde mutsuz vatandaşımız inşallah olmayacak. Çünkü biz kentsel dönüşüm değil kentsel gelişim yapacağız.

“ULAŞIMDA RAYLI SİSTEMİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”

Ulaşım sistemi maalesef ve maalesef İstanbul’da kilitlenmiştir. Ulaşımın yürümediğini herkes görmekte. Trafik çilesine söz veriyorum biz son vereceğiz. Kent ulaşımında raylı sistemleri ön plana çıkaracağız. Deniz ulaşımına çok önem vereceğiz. İstanbul’un her noktasındaki otopark sayılarını ilk fırsatta arttırmaya başlayacağız.

“BİSİKLET YOLLARI YAPACAĞIZ”

Bisiklet yolları yok denecek kadar az. Bisiklet yolları ve yaya yollarını biz yapacağız. İstanbul’da yollara hiç engel koymayacağız. İstanbul’u bilim ve teknoloji şehri yapmak boynumuzun borcudur. Gençlere sesleniyorum gelin bilim ve teknolojide büyük bir seferberliği başlatalım. Amacımız İstanbul’u gerçek bir kültür başkenti haline getirmektir.

“DEPREMLE İLGİLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ”

İstanbul’un kuzeyindeki ormanları özellikle su havzalarını koruyacağız. İstanbul’a nefes aldıracağız. Artık İstanbul’da deprem korkusu olmasın. Depremle ilgili gerekli bütün tedbirleri alacağız. İstanbul’un daha mutlu bir şehir olması için ben ve CHP hazırdır. Biz doğanın ve bilimin hakim olduğu akılcı ayağı yere basan projelerle geliyoruz.

Kendimi bugünden itibaren önce CHP’ye sonra da İstanbullu yurttaşlarıma emanet ediyorum. Adaylık dilekçesini değil İstanbul büyükşehir Belediyesini CHP getirecek olan bu güzel dosyamızı İstanbul İl Başkanımıza veriyorum.

SORU&CEVAP

GÜRSEL TEKİN’İN DE ADAY ADAYLIĞI

Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Ama ben her yeri geziyorum ve İstanbullu yurttaşlarımızın çok iyi karar vereceğine inanıyorum. Benim en büyük anketim meydanlar. Minibüslerde metrobüslerde yurttaşlarımızın ilgisini alakasını görüyorum. Bu konudaki takdirler değerlendirmeler önce CHP’li, üye arkadaşlarımın sonra da İstanbullun yurttaşlarımındır.

BAŞBAKAN’IN SÖZLERİNE GÖNDERME

Toplumun yüzde 50’si benim, geri kalan yüzde 50’ye ne olursa olsun mantığı doğru değil. Yüzde 50’si sokağa çıkarsa ne olur sözleri doğru değil. Biz yurttaşlarımızın yüzde 10’unu yüzde 20’sini değil Allah’ım izin verirse yüzde 100’ünü kucaklayacağız. Yüzde 50 sözlerini de siyasetin heyecanıyla söylenmiş sözler olarak kabul ediyoruz.

SEÇİLME İHTİMALİNİZ YÜZDE KAÇ?

Herkes CHP’den trafikle ilgili bir çözüm bekliyor. Trafikte Sarıgül konuşmayacak Sarıgül’ün kadrosu konuşacak. Bundan sonra artık Sarıgül yok. Bir siyasi diyorsa ben her şeyi biliyorum diye o aslında bir şey bilmiyordur. Projelerimizi nasıl açıklayacağımızı önümüzdeki günlerde konuşacağız.

MARMARAY VE METRO İDDİASI

Marmaray Allah gani gani rahmet eylesin Bülent Ecevit’in Devlet Bahçeli’nin imzasıyla gelen yatırımlardır. Metro SHP döneminde İstanbul’a yapıldı. Devletin devamlılığı esastır. 20 yılda dünyanın hangi ülkesinde kaç km metro, yol yapıldı İstanbul’da kaç km yapıldı. Sarıgül konuşmalarını somut örneklerle verir. Biz kazanıyoruz sorun yok… İstanbullu bir değişim dönüşüm istiyor. Yeni bir enerji ve taze bir kan istiyor. Yaptıklarınıza teşekkür ederiz ama biz çok daha iyisini yapacağız.

“BATAN GÜNEŞ BATIYOR DOĞAN GÜNEŞ BURADA”

Ben 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. O süre içinde 20 yıldır da Ak Parti İstanbul’u yönetiyor. Bu güne kadar benim hakkımda tek bir kötü söz edilmemiş. Bugünden sonra yapılacak herhangi bir saldırı bana değil değişim isteyen yurttaşlarımızadır. Saldırılar bana değil yurttaşlarımızın demokrasi anlayışınadır ve o saldırılar sandıkta püskürtülür. Ama biz vakur olacağız soğukkanlı olacağız. Çünkü batan güneş batıyor doğan güneş burada. 160 bin arkadaşımızla seçimlere hazırlanıyoruz. Sandıkları 120 bin arkadaşımız koruyacak. Her sandıkta 4 arkadaşımız olacak. Eşi görülmemiş bir kampanya yapacağız. Ama o kampanyada Sarıgül kazanmayacak sevgi barış demokrasi kazanacak. İstanbul’da oturan Anadolu’daki yurttaşlarımızla bütünleştim. Şimdi sıra o yurttaşlarımızla İstanbul’da bütünleşme zamanı.

Toplam Okunma : 96 / 12 Aralık 2013 - 14:37

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak belediyesi kandil simidi dağıttı Bucak belediyesi kandil simidi dağıttı

Bucak Belediyesi ”Kadir gecesi” sebebiyle Hacı Ömer...

Bucak’tan Başkana tam destek Bucak’tan Başkana tam destek

Burdur ticaret borsası Bucak’ta düzenlenen iftar yemeğinde...

Burdur’da balon turizmi başlıyor Burdur’da balon turizmi başlıyor

Burdur’da alternatif turizmi geliştirmek amacı ile kurulan...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
50