Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

ÖZÇELİK YENİ GÖREVİNE HIZLI BAŞLADI

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » ÖZÇELİK YENİ GÖREVİNE HIZLI BAŞLADI
ÖZÇELİK YENİ GÖREVİNE HIZLI BAŞLADI

Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Genel Merkezindeki Görevine Hızlı Başladı

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığınca düzenlenmiş bulunan İşitme Engellileri anlamaya ve konuşmaya yönelik “İşaret Dili” Eğitim programı 08-15 Şubat 2016 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Temel düzeyde İşitme Engelli vatandaşlarımızla anlaşmayı hedefleyen kursa, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve 81 İl Teşkilatından gelen yaklaşık 200 kişi katılım sağladı.

AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Engelli kardeşlerimizle farkındalığı artırmak, kolay iletişim kurmak ve onların sorunlarını daha iyi anlayabilmek için bir çalışma başlattık. Amacımız işitme engelli arkadaşlarımızın toplumda yaşadıkları problemlere yardımcı olabilmek. Engelli kardeşlerimizle toplum arasında köprü oluşturarak iletişimlerini güçlendirmek ve onlarla birlikte yürümektir ”dedi.

AK Parti hükümeti olarak engellilerin topluma kazandırılması konusunda önemli çalışmalar yapıldığını belirten AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, bir yandan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırırken, diğer yandan da engelli vatandaşların istihdam alanlarını genişlettiklerini söyledi. İşitme engelli vatandaşlarla iyi bir diyalog ortamı oluşturmak, aynı dil ve duyguları paylaşabilmek için işaret dili kursu başlattıklarını ifade eden, Özçelik, geliştirdikleri projelerle bir dönem evlerde yaşamaya mahkûm olan engelli vatandaşları evlerden çıkardıklarını ifade etti. İşitme engellilerin toplumda yaşadıkları en büyük sorunun ‘anlaşılamamak’ olduğunu vurgulayan Özçelik, “Bunun için de kendi ifadeleriyle anadilleri olan, işaret dilinin Anayasal bir hak olarak tanımlanmasını istiyorlar. Çünkü anlaşılamamanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu biliyorlar” dedi.

Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı’nca yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de 8.5 milyon engelli vatandaşın 3 milyona yakın işitme ve konuşma engelli olduğunu kaydeden Özçelik, “Bu sayı toplam engellilerin yüzde 22’sini oluşturuyor. AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, sosyal değişim ve dönüşüm çerçevesinde özellikle de sosyal politika alanlarında birçok çalışmayı sürdürmektedir. Bu kapsamda tüm engelleri aşacak bir diyalog ortamının oluşturulması ve işitme engelli vatandaşlarımız ile aynı dili ve duyguları paylaşabilmek için işaret dili kursu düzenledik. 81 il teşkilatından gelen yaklaşık 200 kursiyerimize sertifikalarını ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başarı dilekleri ile teslim ettik. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız, Takım liderimiz Sayın Prof.Dr.Nukhet Hotar’a’da Türkiye’nin sosyal hayatına sağladığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Toplam Okunma : 42 / 17 Şubat 2016 - 9:46

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız! Bu İstatistiklere Çok Şaşıracaksınız!

2015 Yılı Sinema ve Tiyatro İstatistikleri Antalya, Isparta...

Burdur’da kaza 4 yaralı Burdur’da kaza 4 yaralı

Burdur’da meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk...

Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret Bucak TSO’dan Vali Yılmaz’a Ziyaret

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu,...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
54