Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Rektör Korkmaz, 1 Yılı Değerlendirdi

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Rektör Korkmaz, 1 Yılı Değerlendirdi
Rektör Korkmaz, 1 Yılı Değerlendirdi

Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ rektörlük görevinin 1. Yılında Burdur Basını ile buluştu. 14 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ataması yapılan Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ rektörlük binasında basın mensupları ile birlikte görevinin 1. Yılı ve üniversitemizin 10. Yılı olması vesilesi ile 10. Yıl pastası kesildi. Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ bir yıllık çalışmalarını Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet KARACA, Prof. Dr. Durmuş ACAR, Rektör Danışmanlarımız Doç. Dr. Ömer TEKŞEN, Doç. Dr. Hüseyin DALĞAR, Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Genel Sekreter Ali Nihat GÜNDÜZALP, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf TORTOP ve basın mensupları ile Üniversitemiz senato toplantı salonunda sinevizyon sunumu eşliğinde gerçekleştirdi.

Üniversitemizin toplamda 805 Akademik Personel ile 24 bin 623 öğrenciye hizmet verdiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, “2006 yılında kurulan üniversitemizde son 1 yıl içerisinde 5 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokulu ve 1 konservatuvarın açılışını gerçekleştirdik. 6. Fakültemiz Diş Hekimliği Fakültesi için de görüşmelerimiz devam ediyor. Üniversitemizde toplamda 11 Fakülte, 6 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 1 Konservatuvarımız var” dedi.

Üniversitemizdeki bölümler ve programlar hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, “İlk göreve geldiğimizde 40 binin üzerinde bir öğrenci hedefi koymuştuk. Bu yıl ÖSYM kitapçığında 10 binin üzerinde öğrenci talebimiz olacak. Her yıl %25’lik artışla bu hedefimizi yakalayacağız. Sosyal ve kültürel gelişiminin yanı sıra idari ve eğitim alanlarının fiziki alt yapısını güçlendirmek, üniversitemizin sosyal ve kültürel alanlarını geliştirme hedeflerimizi de gerçekleştiriyoruz” dedi.

REKTÖR KORKMAZ’IN AÇIKLAMALARI

RADYOMAKÜ’DE CANLI OLARAK YAYINLANDI.

İŞTE O YAYININ KAYDI

Tamamlanan yapılar ve 2016 yılı içerisinde devam eden ve tamamlanacak yapılar hakkında da bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ek binası, öğrenci transfer merkezi ve kantin inşaatı, çevre düzenlemesi, yurt binaları önüne ısıtmalı öğrenci durakları ve Öğrenci Yolu’nun tamamlandığını 2016 yılı içerisinde de camii inşaatı, spor salonu ve tenis kortu yapımı ve çevre düzenlemesi, BAKA Teknoloji Geliştirme Bölgesi Burdur Teknokent İdari Binası, Eğitim Fakültesi İnşaatı ve İlahiyat Fakültesi İnşaatını tamamlayarak hizmete açacağız. Kütüphane Projesi bir üniversitenin olmazsa olmazı dedik ve 2018 yılına kadarki yatırım projelerinde olmamasına rağmen önceliğimizi kütüphane projemize verdik ve en kısa sürede kütüphanemizin yapımı tamamlanınca kütüphanemizin açılışını 100 bin civarında kitapla gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

Burdur’un en önemli sektörlerinden birisi olan “Süt ve Süt Ürünleri Sektörüne” hizmet amacı ile Üniversitemiz bünyesinde Süt Analiz Merkezi oluşturulması planladıklarını söyleyen Rektör KORKMAZ; “Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği, Veteriner Fakültesi ve üniversitenin konu ile ilgili diğer fakülte ve yüksekokullarının eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmek için çalışmalar yapılıyor ve hayvansal üretimi sağlamak amacıyla da en kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Bu çerçevede hali hazırdaki çiftliğimizi de geliştirerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde gündeme gelen ve Cumhurbaşkanımızın söylemi üzerine manda çiftliği kurma projemiz de var” dedi.

Mühendislik – Mimarlık Fakültesi İnşaatı ve Üniversite Meydanı Projesi’nin de ihaleye çıkacağını aktaran Rektör KOKMAZ, çevre düzenlemeleri ve alt yapı çalışmalarına da değindi.

Alternatif Sporlar ve Kamp Merkezi Projesinden de bahseden Rektör KORKMAZ; “Bu proje Üniversitemizin sahip olduğu insan kaynağı, öğrenci kapasitesi ve fiziki alan avantajlarını kullanarak hem üniversitenin akademik gelişimi hem de şehrin bölgenin gelişimine katkı verecek bir sportif projedir. Başta, son yıllarda bir gelişme trendi içerisindeki Motor Sporları, Dağ Bisikleti olmak üzere her türlü atletizm branşından ata sporumuz yağlı güreşe kadar spor alanlarının gelişimine katkı sağlayacak bir projedir. Böylelikle sporu, salon sporları ya da futbol ikileminden çıkarıp daha geniş kitlelere ulaşılacak, projeyle aynı zamanda spor turizmine de alt yapı desteği sunulacaktır. Kamp merkezi ile her türlü spor ekipleri burada ağırlanabilecek, dönem dönem spor eğitim kampları aracılığı ile de eğitim ve uygulamalar gerçekleştirilecektir. Böylelikle üniversite – şehir bütünleşmesi, şehrin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı verilmesi, bölgenin spor turizminden pay alması da sağlanabilecektir. Üniversitenin spor branşlarındaki güçlü akademik alt yapısı ile de faaliyetlerin akademik boyutu desteklenecek, alternatif spor alanlarında nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılayacak mesleki programlar açılarak çok boyutlu katkılar elde edilecektir” dedi.

Gelişim Merkezi hakkında da bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, “Üniversite-Şehir İşbirliği” vizyonu ile hayata geçirilen Burdur Gelişim Merkezi, Burdur ekonomisinde paya sahip sektörlerle bir araya gelmektedir. Sektör masası toplantılarının ilki Üniversitemiz Burdur Gelişim Merkezi ev sahipliğinde 30.03.2016 tarihinde Burdur ili ve ilçesi Mermer sektörü aktörleri, üniversitemiz ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nden alanında uzman akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Sektör masası toplantılarının devamı sırası ile Gıda Sektörü ve Arkeolojik Turizm toplantıları şeklinde devam etmektedir” dedi.

Üniversitemizin kuruluşunun 10. Yılı olması ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 80. Yılı münasebetiyle Üniversitemiz yıl boyu sürecek olan etkinliklere imza attığını ve bugüne kadar 160 etkinliğin yapıldığını, sene sonuna kadar bu sayının 255’lere kadar çıkacağını belirten Rektör KORKMAZ; 10. Yılda yapılan etkinliklerden örnekler verdi.

Mehmet Akif Ersoy Adına Ulusal Ve Uluslararası İlk Tören

1.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreninin Türkiye’de ve Uluslararası düzeyde ilk olduğunu söyleyen Rektör KORKMAZ; “İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıldönümüne de rastlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Törenini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu yıl Üniversitemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonu Cumhurbaşkanımızın himayesinde Uluslararası bir formata döndürerek yurtdışında bir ülkede gerçekleştirmek için çalışmalar yapmaktayız” dedi.

Üniversitenin sadece ulusal bazda değil uluslar arası çalışmalar da yaptığını aktaran Rektör KORKMAZ; “Yurtdışındaki üniversitelerle Mevlana ve İkili Protokoller yaparak Üniversitemizin Uluslararası alanda da güçlenmesi için çaba gösteriyoruz” dedi.

Sunum sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör KORKMAZ, Özellikle Kurna Yokuşundaki sıkıntılar hakkında sorulan soruya; Ulaşım noktasında en kara noktanın Kurna Yokuşu olduğunu, bu konuda siyasilerimizle de gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve o kara nokta bölgesinde iyi bir proje çalışmayla kurna rampasının düzeltilerek ulaşım konusundaki bazı sıkıntıları çözmüş olacaklarını dile getirdi.

Daha sonra Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf TORTOP’a Burdur Basını adına Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ tarafından üniversitemizin anmalığı ve çiçek takdim edildi.

Sunumun ardından Rektör KORKMAZ gazeteciler ile birlikte kampüs alanında yapılan çalışmaları yerinde gösterdi. Daha sonra Burdur Basını onuruna öğle yemeği verildi.

rektör korkmaz 1yıl1 rektör korkmaz 1yıl2 rektör korkmaz 1yıl3 rektör korkmaz 1yıl4

Toplam Okunma : 44 / 27 Mayıs 2016 - 15:08

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
82