Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Rektör Korkmaz Huzurevi Sakinlerini Ağırladı

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Rektör Korkmaz Huzurevi Sakinlerini Ağırladı
Rektör Korkmaz Huzurevi Sakinlerini Ağırladı

Yaşlılar Haftası dolayısı ile Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi sakinleriyle öğle yemeğinde bir araya gelen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Adem KORKMAZ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş ACAR  huzurevi sakinleriyle sohbet ettiler.

Yemeğe iştirak eden yaşlıların ellerini tek tek öpen Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, kendilerine kırımızı karanfil takdim etti.

Yaşlılara verdiği önemden dolayı bu hafta Yaşlılar Haftası olması vesilesi ile Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi Müdürü İbrahim CANIGÜR’ün nezaretinde yemeğe katılan huzurevi sakinlerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ; “Sizlerin buraya gelmeniz bizlere güç veriyor. Daha ne kadar çok çalışmamız gerektiğini anımsatıyor. Daha çok çalışmamız lazım, gelecek kuşaklara daha iyi memleket bırakmak için çalışmalıyız. Hatırlarsanız 2004 yılında Avrupa’da kavurucu sıcaklar olmuştu. O sıcaklıklarda benim çok dikkatimi çekmiştir, Fransa’da 3 binden fazla yaşlı o sıcaklıklarda dayanamayıp, huzurevlerinde, yaşlı evlerinde vefat etti. Daha ilginci ise bunların büyük çoğunluğunun kimsesi yok. Yani nerelere defnedilecekleri bilinmiyor ve kimse de sahip çıkmıyor. Allah’a şükür ki, şöyle bir kültür vardır bizde; Yaşlılarımızı, yaşlı bakım evlerine, modern yerlere vermeyi bile zor kabul eden bir toplumuz. Ama Devletimizin, belediyemizin imkanlarıyla da insanların kendilerini mutlu, huzurlu hissettikleri yerlerde olmaları ayrı bir önem taşıyor. Bizler sizlerin varlığıyla güçleniyoruz. Bizden hizmet bekleyen birileri var, annemiz, babamız. Ben haftada bir gidemediğim zaman 15 günde bir gittiğimde yüzleri düşüyor, yani ziyaret istiyorlar. Bizler sizlerle sadece özel günlerde bayramlarda bir araya geliyoruz. Daha çok bir araya gelmemiz lazım. Sizin evlatlarınız, yakınlarınız bazen oluyor, bazen olmuyor, her hâlükârda esasında sizler bize emanetsiniz. Bizler de bir müddet sonra genç kuşaklara emanet olacağız. Bizler, sizlerin tecrübelerinizden faydalanacağız, hayatınızdaki büyük birikimlerinizden yararlanacağız. Genci yaşlısı hep bir arada olursa toplum daha güçlü olur. Hele ki ülkemizde son zamanlarda yaşanan sıkıntılar, ilk değil bunlar genç kuşaklar ilk sanabilirler, sizler o günleri geçmişteki günleri yaşadınız. Biz bu filmi şu zaman gördük diyebilirsiniz. Bu bilgi aktarımını da biz sizlerden alacağız. Bizler de ne yapmamız gerektiğini, ne kadar çok çalışmamız gerektiğini buradan çıkaracağız. Bizlere düşen başka ne olursa biz buradayız. Üniversitedeyiz. Bizim birinci görevimiz belki öğrencilere eğitim hizmeti vermek ama biz kendimizi bununla sınırlı görmüyoruz. Toplumuzun her meselesiyle üniversiteler sorumludur, sorumlu olmalıdır. Bu çerçevede her zaman sizin için ne yapmamız gerekirse göreve ve hizmete hazır olduğumuzu buradan söylemek istiyorum” dedi.

Daha sonra huzurevi sakinlerinden Ahmet İNCE de “Hoca demek, memleketin temeli demek. Bu temel ne kadar sağlam olursa, bina o kadar katlı olur. Bizim düşüncemiz bu. Teşekkürler ediyoruz” dedi.

Huzurevi sakinlerinden Malik GÜRSOY da Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a bu nazik davetinden ötürü teşekkür etti ve huzurevi sakinleri olarak gelebilecek olanların Üniversitemiz havuzundan faydalanmasını talep etti. Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ da, “Her zaman hizmetinizdeyiz” diyerek huzurevi sakinlerinin belirlenecek günlerde görevliler nezdinde havuzdan faydalanabileceklerini dile getirdi.

rektör_haber_içi_5 rektör_haber_içi_4 rektör_haber_içi_3 rektör_haber_içi_2 rektör_haber_içi_1 rektör_haber_içi_11

rektör_haber_içi_10 rektör_haber_içi_9 rektör_haber_içi_8 rektör_haber_içi_7 rektör_haber_içi_6

Toplam Okunma : 15 / 25 Mart 2016 - 10:48

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
82