Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Savcı Kiraz’ın ismi Burdur’da ölümsüzleşti.

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Savcı Kiraz’ın ismi Burdur’da ölümsüzleşti.
Savcı Kiraz’ın ismi Burdur’da ölümsüzleşti.

Burdur Adalet Sarayı’nda, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi verilen kütüphanenin açılışı gerçekleşti.

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesinin açılışına Sayın Valimiz, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Adalet Komisyonu Başkanı Suat Alaca, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, hakimler, savcılar ve adliye çalışanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başsavcı Doğan, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilişinin yıl dönümü olması nedeniyle yeni adliye binası içerisinde oluşturdukları ve ismini verdikleri kütüphanenin açılışını yapmak üzere bir arada olduklarını dile getirdi. Başsavcı Doğan, “Herkes terörün tek hedefinin şehit edilen kişi ya da kişiler olmadığını terörün asıl hedefinin ülkemiz, bizler ve tüm milletimiz olduğunu bilmelidir. Terörün bir diğer amacı da toplumda korku yaratmak, yılgınlık oluşturmak ve bu korku ve yılgınlıktan faydalanarak asıl sonuca ulaşmayı başarmaktır. Dolayısıyla terör söz konusu olduğunda herkesin diğer bütün tartışmaları geride bırakarak teröre karşı tek vücut olma zorunluluğu vardır. Aksi halde bizzat bize ya da bir sonraki nesle yaşanacak bir ortam ve ülke bırakma şansımız azalacaktır.

31 Mart 2015 tarihinde daha önceki bir takım toplumsal olaylar sırasında bir vatandaşmızın ölümü ile ilgili kolluk kuvvetleri hakkında soruşturma yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz İstanbul Çağlayan Adliyesinde görev yaptığı odasında DHKP-C’li teröristlerce rehin alınarak şehit edilmiştir. Şehit edilmesinin tek nedeni de yaptığı görev ve yürüttüğü soruşturmadır. Böyle bir eylemin tasvip edilebilir, geçiştirilebilir, küçümsenebilir, kabul edilebilir, hiç bir tarifi yoktur. Cumhuriyet Savcımız soruşturduğu olaylarla ilgili yaptığı açıklamada bir Cumhuriyet Savcısının mesleki duruşunu hepimize ders olacak şekilde şöyle değerlendirmiştir. Ben kimsenin niyetini, dünya görüşünü ve inançlarını sorgulamıyorum. Hukukçuyum ve mesleğim bunu gerektirmektedir. Somut bulguları araştırıyorum demiştir. Duruşu ve olaylara bakışı böyle olduğu halde terör örgütünce Cumhuriyet Savcımız katledilmiştir” dedi.

Bir ay kadar önce yeni adliye binasında klasik adliye kütüphanelerinin dışında farklı güncel ve herkesin faydalanabileceği bir kütüphane oluşturma düşüncesi ile yola çıktıklarını dile getiren Başsavcı Doğan, “Herkesin okuduğu nitelikli kitapları kütüphanemize bağışlaması öncelikle Adliye çalışanları tarafından talep edilmişti. Yoğun bir bağış kampanyası gerçekleşti. Odalar ve Borsalar Birliği, Ticaret Odası, Ziraat Odası, Burdur Belediyesi ile birlikte diğer kurumlar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın da katılımıyla şuan da kütüphanemizde bin 500’ün üzerinde kayıtlı kitap temin edilmiştir. Kitap bağışı almaya devam edilecektir. Yine herkesin okumak istediği kitapları bildirmesi halinde çeşitli yollarla kütüphanemize bu kitapların kazandırılmasına çaba sarf edilmeye de devam edilecektir. Çocuklarımızın faydalanması için çocuk kitapları da kütüphanemizde bulunmaktadır. Kitap okumanın önemini vurgulamak kütüphane, kitap ve okuma konusunda farkındalık oluşturmak, her birimizin ayrı ayrı bilgi, kültür ve eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla Burdur Adalet Komisyonumuzca herkese işleri aksatmamak kaydıyla yarım saat kitap okuma için idari izin verilmiş. Bu tarihten itibaren 15 Temmuz’a kadar ayrıca kitap okuma kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Kampanya kapsamında ödüllendirmelerimiz olacaktır. Herkesin yüksek oranda kütüphanemizden faydalanmasını kütüphanemizin etkin olarak kullanılmasını istiyoruz. Tüm çalışanlarımızın dinlenme vakitlerinin bir kısmını kütüphane içinde dinlenme yerlerinde kitap okuyarak geçirmelerini arzu ediyoruz Kitap en iyi arkadaştır. Kitap okuyanlar okudukça cahilleştiğini düşünmeye başlar. Zira bilmesi ve öğrenmesi gerekli ne kadar çok şey olduğunu anlarlar. Kitap okumayan ise her şeyi bildiğini zanneder. Her konuda ahkam kesmeye devam eder durur. Kendi kısır döngüsünü kendisi yaratır. Okuma zevkini tatmayanın eğitimi yarım kalmıştır.Peygamberimiz okumanın herkese farz olduğunu bildirmiştir. Bir Düşünür; Az bilmek için çok okumak gerektir demiştir. Bu hafta kütüphaneler haftasıdır. Kütüphanemizin ve kütüphane haftasının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca yarın Ulu Camide Tüm şehitlerimiz ve şehit savcımız için mevlid okutulacak ve helva ikram edilecektir. Herkesi davet ediyoruz” dedi.

Başsavcı Doğan yaptığı konuşmanın ardından Sayın Valimiz, Garnizon Komutanı P. Albay Karagöz ve Adalet Komisyonu Başkanı Alaca ile kurdeleyi keserek Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdiler. Başsavcı Doğan, açılışı yapılan kütüphane hakkında Vali Kürklü’ye bilgi verdi.Savcı-Kiraz-Kütüphane-Açılışı-2-615x410

Toplam Okunma : 58 / 01 Nisan 2016 - 11:33

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
58