Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Son operasyonun gizli hedefi

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Son operasyonun gizli hedefi
Son operasyonun gizli hedefi

17 Aralık operasonuyla hedef haline gelen ve Başbakan Erdoğan’ın da çalışmalarını bizzat yakından takip ettiği TÜRGEV nedir, nasıl bir kurumdur ve neyi hedefler? Kısacası bu vakfın asıl derdi ne? TÜRGEV muhalefetin neden hedefinde?
17 Aralık operasyonunun ardından AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alanlar, TÜRGEV üzerinden bunu yapmaya çalışıyor.
CUMHURİYET, SÖZCÜ, AYDINLIK VE CHP NEDEN RAHATSIZ?
Gerek CHP’li milletvekilleri, gerek Cumhuriyet, Sözcü, Birgün ve Aydınlık gibi gazeteler, gerekse bazı STK’lar TÜRGEV olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı üzerinden hükümeti yıpratmaya çalıştı. Tamamen hayır ve bağışlarla faaliyetlerini sürdüren devletle ya da bankalarla hiçbir bağlantısı olmayan TÜRGEV tam bir hayır kuruluşu gibi çalışıyor. CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Başbakan ve ailesinin faaliyetlerini yakından takip ettiği TÜRGEV’in kuracağı üniversite ve açtığı yurtlarla ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı.
NUR SERTER, TÜRGEV’DEN VURMAYA ÇALIŞIYOR AMA...
Serter, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’e, TÜRGEV’e ait öğrenci yurtları bedelsiz olarak AK Partili belediyelerden mi alınmıştır? TÜRGEV tarafından kendisine ait olduğu belirtilen yurtların, asil sahibi olan gerçek/tüzel kişi ya da kişiler kimlerdir? Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın genel kurul üyesi olduğu TÜRGEV’e yurt binalarını edinirken ayrıcalık tanınmış mıdır? Belediyelerden bedelsiz yurt binası alan başka bir vakıf var mıdır?” sorularını yöneltmişti.
CUMHURİYET’İN HEDEFİNDE BİLAL ERDOĞAN VAR
Cumhuriyet Gazetesi de operasyondan sonra yalan ve yanıltıcı bilgilerle verdiği haberlerde Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak’ı doğrudan hedef almış, bunların TÜRGEV’e elinde çantalarla girilen fotoğrafların olduğunu, Reza Zarrab’ın kuryesi Ahmet Murat Öniş ile Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da TÜRGEV’e para götürürken görüntülendiği iddia ediyordu.
TÜRGEV ÜZERİNDEN BAŞBAKAN’A VURMAK
TÜRGEV’i kara paraların aklandığı yer olarak lanse etmeye çalışanlar, vakfı operasyona dahil etmek istiyor. AK Partili belediyelere ait arazilerin TÜRGEV’e peşkeş çekildiği havasını vermeye çalışan bazı yayın organlarının ve TÜRGEV üzerinden Başbakan Erdoğan’a vurmak isteyenlerin bilmediği ya da bilmek istemediği bir durum var. Belediyeler yapmış olduğu okul ve yurt gibi yerleşkeleri vakıflara devredebiliyor ve kiralayabiliyor
ÇYDD, TEV VE İSTEK VAKFI NASIL ÇALIŞIYORSA TÜRGEV DE ÖYLE…
İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) gibi dernek ve vakıflar da bu şekilde eğitime katkı sunuyor. TÜRGEV de aynen bu vakıflarda gibi faaliyetlerini sürdürüyor. Bir başka deyişle TÜRGEV’e tanınan ayrıcalıklı bir durum söz konusu değil. Daha açık ifade etmek gerekirsek, Fatih, Ümraniye, Kadıköy, Şişli ya da Şile belediyeleri sınırları içerisindeki arazilere yaptırdıkları okul ya da yurtların yönetimini dernek ya da vakıflara devredebilir… Kaldı ki belediyelerin sosyal işlere yoğunlaşması kadar doğal bir durum yoktur.
BAŞBAKAN ERDOĞAN: HEDEF BENİM
Başbakan Erdoğan da önceki gün Pakistan’dan dönerken gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Aralık operasyonunda asıl hedefin kendisi olduğunu aktarmış, oğlu Bilal Erdoğan ve TÜRGEV üzerinden kendisine ulaşılmaya çalışıldığının altını çizdi.
Peki, TÜRGEV’in nasıl bir yapıda olduğunu, ne zaman ve hangi amaçla kurulduğunu, yöneticilerinin kimlerden oluştuğunu ve asıl amaçlarının ne olduğunu bilmek ister misiniz?
1996 yılında kurulan ‘Gönülden Topluma’ sloganıyla kurulan İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı, geniş kitlelere ulaşınca daha kapsayıcı bir isime ihtiyaç duyulduğundan, 2012 yılı ile birlikte Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı adıyla hizmet vermeye devam ediyor.
DEVLETLE BAĞI YOK BAĞIŞLARLA AYAKTA DURUYOR
Özellikle kız öğrenci yurtları açan TÜRGEV, daha çok İstanbul’da çeşitli semtlerde yurt imkanı sağladı. Zamanla yurt genelinde de hizmet götürmeye çalışan TÜRGEV, Bursa, Artvin ve Konya’da da otel kalitesinde yeni yurtlar açmış ve hizmete sunmuştur. TÜRGEV’in Gaziantep de dahil birçok ilde de yurt projeleri var. Tabi TÜRGEV bunları yaparken devletten hiçbir şekilde yardım almıyor ve hayırseverlerin bağışlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.
MÜTEVELLİ HEYETİNDE TANIDIK İSİMLER VAR
Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün’ün yaptığı TÜRGEV’in mütevelli heyetinde ise, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, büyük kızı Esra Albayrak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gibi isimler yer alıyor.
HEDEF: GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAK
TÜRGEV varoluş nedenini şöyle açıklıyor: “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin maddi, manevi, kültürel, sanatsal, edebi, teknik, sosyal ve sportif alanlardaki eğitimine, öğretimine ve tekamülüne katkıda bulunmak, gençleri gelecekte üstlenecekleri görevlerin önemi konusunda bilinçlendirmek, yaşam ve eğitim kalitelerini yükseltmek, özgüvenlerini pekiştirmek, dünya gençliği arasında fark edilir duruma gelmelerini sağlamaktır.”
Büyük hedeflere doğru hızla ilerleyen TÜRGEV, kaliteli, teknolojik ve modern eğitim vererek kamuoyunda etkili ve prestiji yüksek bir kurum olmak istiyor.

Toplam Okunma : 108 / 27 Aralık 2013 - 9:06

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53