Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

SP Burdur İl Başkanı: “Koalisyon Tiyatrosu Oynadılar!”

Ana Sayfa » Haberler » SP Burdur İl Başkanı: “Koalisyon Tiyatrosu Oynadılar!”
SP

Saadet Partisi Burdur Ağustos ayı İl Divan toplantısı Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı.Toplantıya İl Başkanı Süleyman Arslan, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar, İl Müfettişi Celil Aygün ile partililer katıldı.

Konuşmasına Son günlerde artan terör olaylarında şehit olan askerleri anarak başlayan Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan son güncel siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Arslan 7 Haziran seçim sonuçlarının koalisyonu gerektirdiğini ancak koalisyon kurulamadığını, koalisyon tiyatrosu oynandığını belirtti.

Arslan “Türkiye’de olmaz denilen şeyler oluyor. 7 Haziran da dişimizi tırnağımıza taktık çok kıt imkanlarımızla bir seçim yaşadık. O seçimde hiçbir parti tek başına iktidar olacak çoğunluğu sağlayamadı. Böyle durumlarda usul, çoğunluğu sağlayacak birkaç partinin bir araya gelip koalisyon teşekkül ederek hükümeti kurarak ülke için çalışmaktır.”diye konuştu.

Arslan konuşmasını“Daha seçimin ilk günü Yüksek Seçim Kurulu sonuçları açıklamadan parti liderleri erken seçimi telaffuz etmeye başladılar. Bir seçim öyle bazılarının sandığı gibi kolaya malolmuyor. Devletin hazinesinden 530 Milyon Lira çıkıyor sadece siyasi partilere yardım için. Bir de siyasi partilerin propaganda sürecinde harcadıklarını düşünürseniz bir seçim ülkemize 4-5 Milyar Liraya maloluyor. Çay kaşığıyla topladığımız 3-5 kuruş vergiyi kazanla devirmenin bir anlamı yok. Bu ülkenin çok büyük yatırımlara ihtiyacı var ancak bunu düşünen yok. Reisi Cumhurdan başlayarak partilerin üst kademeleri seçim istiyorlar ve ilânda ettiler.

Reisi cumhurun ağzından seçim tarihi 1 Kasım 2015 olarak açıklandı. 7 Hazirandan bu yana geçen süre içerisinde tam bir koalisyon tiyatrosu oynadılar. Önce dediler ki iki partinin tabanları birbirine çok yakın onlar koalisyon kursunlar ama o partilerden birinin genel başkanı koalisyonda yer almayacağını ve azınlık hükümetine de destek vermeyeceklerini açıkladı.

Sonra en çok milletvekili çıkarak iki partinin koalisyon kurması çalışmalarına başlandı. Birkaç defa toplantılar her toplantının arkasından parti sözcüleri çok yararlı bir toplantı yaptıklarını aralarında birçok konuda görüş birliğine vardıklarını ilan ettiler. Biz de zannettik koalisyon çalışamsı yapıyorlar. 32 gün sonra komisyonlar toplantılarını bitirdi neticelerini genel başkanlarına götürdüler. Genel başkanları bir araya geldiler toplantının sonunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ak parti bize hiç bir zaman bir koalisyon kuralım teklifi ile gelmedi dedi. Ne konuştular, ne yaptılar, nasıl anlaştılar anlamadık. Böylece koalisyon ihtimali ortadan kalktı. Hakikaten koalisyon kurmak için mi, yoksa koalisyon kurmamak için mi bir araya geldiler. Kanaatimiz odur ki Koalisyon kurmamak için ellerinden geleni arkalarına koymadılar.”diye sürdürdü.

“Birbirlerine soysuz, şerefsiz, başhırsız dediler. olmadık hakaretleri ettiler, çok ağır konuştular, koalisyon kuramıyorlar. Böyle devlet adamlığı olmaz” diyen İl Başkanı Süleyman Arslan “Ağzından çıkana dikkat edeceksin. 258 birinin milletvekili var, 132 birinin milletvekili var 390 Milletvekili ile koalisyon kuramıyorlar. Çünkü çok ağır konuştular şimdi de bunun ceremesini çekiyorlar.“ ifadelerini kullandı.

Toplam Okunma : 3 / 25 Ağustos 2015 - 12:20

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
58