Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

TBMM Genel Kurulu’nda “Salih Fırat” Tartışması

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » TBMM Genel Kurulu’nda “Salih Fırat” Tartışması
TBMM Genel Kurulu’nda “Salih Fırat” Tartışması

Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçişiyle ilgili tartışma yaşandı.
TBMM Genel Kurulu’nda, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın Chp’den istifa edip Ak Parti’ye geçişiyle ilgili tartışma yaşandı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Nevşehir Üniversitesi’nin adının Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Siirt’in Aydınlar ilçesinin adının Tillo olarak değiştirilmesini öngeren kanun teklifinin birinci maddesi üzerinde söz aldı.

“SALİH FIRAT’IN KİRALIK OLDUĞU ANLAŞILDI”

Ağbaba, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın milletvekilliği seçimlerinden iki gün önce yaptığı konuşmada, “Salih Fırat satılık değildir” dediğini belirterek, “Satılık değil ama kiralık olduğu anlaşıldı bugün” dedi. Ağbaba’nın bu sözleri Genel Kurul’da tansiyonu yükseltti.

“AK PARTİ’DE BİZDE OLMAYAN NEYİ BULDUN”

Salih Fırat’ın “CHP’yi altı ayda tanıdım” dediğini aktaran Ağbaba, “Sen CHP’yi altı ayda tanıdıysan, sen bu partide 2007 yılında milletvekili adayı olduğun zaman, il başkanlığı yaptığın zaman tanımadın mı? Chp’yi mi AKP’yi mi yeni tanıdın? AKP’de bizde olmayan neyi buldun? Önemli bir insanın transfer olması, satılması değil, önemli olan grupların buna ‘evet’ demesi” dedi.

“İSPATLAMAYAN NAMERT ŞEREFSİZDİR”

Sataşmadan söz alan AK Parti’li Fırat, şunları kaydetti: “Aslında Chp’nin içinde değer verdiğim, saydığım arkadaşlarım oldu, hala da var ama her yerde olduğu gibi Chp’de de adam olamamış, adam olmayı öğrenmemiş insanlar var. Satılmadım, herhangi bir pazarlık yapmadım. Bunu ispatlamayan namert, şerefsizdir. Ben Chp’de siyaset yaptım. Chp’nin sosyal demokrat, özgürlükçü olacağını düşünerek yaptım. Tbmm’ye geldiğimde Chp’nin gerçek yüzünün o olmadığını gördüm. Tekrar söylüyorum, milliyetçilik, ırkçılık yapan bir partide bulunmam.”

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da konuşmaların millete hakaret etmeden yapılması gerektiğini söyledi.Salih Fırat’ın da bütün Adıyamanlılar gibi mert, dürüst, kalender bir insan olduğunu belirten Aydın, “Sizin gibi vekilleri gördükten sonra bugün ne kadar doğru bir iş yaptığını söyledi” diye konuştu.

“SALİH FIRAT’I YEDİRMEYİZ”

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, şunları kaydetti: “Salih Fırat, Ak Parti’de doğruluk, dürüstlük, insanlık, arkadaşlık, mertlik, millete hizmet gördü. Biz Salih Fırat’tan son derece memnunuz. Ak Parti olarak, Adıyaman olarak sonuna kadar arkasındayız. Size de Salih Fırat’ı yedirtmeyiz. Eğer Salih Fırat bir pazarlığa girmişse size de bu soruyu sorarım. Bunu iddia eden milletvekili: senin değerin kaç paradır? Sen kendini pazarlık konusu yapmaya hazır mısın? Böyle bir şeyi burada dillendiriyorsan, ispat etmek zorundasın. İspat edemezsen müfterisin, namertsin.”

İLK FIRTINA DA SATTILAR

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ahmet Aydın’a yönelik, “Salih Fırat’ın ne kadar dürüst, doğru olduğunu anlattınız ya, yarın seçimden önce Adıyaman basınını tarayacağım, bakalım seçimden önce kendisine neler demişsin, onlara bir bakacağım” dedi. İnce, “22. Dönem’de bizden ayrılıp size gelenler, ilk fırtınada önce onlar sizi sattı ve burada ANAP grubu kuruldu” diye konuştu.

Veli Ağbaba, yeniden söz alarak, “Bizde yolsuzluk, iş takibi, adam kayırma, ihaleye yandaş olma yok. Bizde tek şey var adam olmak, ideallarin uğruna mücadele etmek var. Bizde oy alıp bir yere satmak yok” dedi.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, tartışmanın uzaması üzerine, birleşime ara verdi.

“BAL GİBİ DE OYLARI ÇALDIN”

Tartışma tutanaklara şöyle yansıdı:

MUHARREM İNCE (Yalova) – Parti değiştirilebilir. Parti değiştirmek olabilir, siyaseten ayrı düşersiniz, değiştirirsiniz. Ama ne zaman biliyor musunuz? Dönemi tamamlarsınız, ayrılırsanız da bağımsız kalırsınız, dönemin sonunda gidersiniz bir başka partiden aday olabilirsiniz. Bunu çok doğru bulurum. Ama “Ben Adıyamanlıları düşündüm.” Bunu geç, geç bunları, bunlara çocuk inanmaz. Sen Adıyaman’ın çıkarlarını değil, kendi çıkarlarını düşünerek yaptın. Bal gibi de oyları çaldın.

Toplam Okunma : 106 / 31 Ekim 2013 - 11:26

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
ekmek_fiyatlarına_indirim
Ekmeğe on kuruş indirim yapıldı.Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, fırıncılarla görüşerek...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53