Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Türkiye Finans Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu oldu

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Türkiye Finans Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu oldu
Türkiye Finans Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu oldu

Türkiye Finans Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu oldu

Nisan 2013’te veri merkezleri konusunda dünya çapında en önemli sertifikalardan biri olan Tier III Design sertifikasını alan Türkiye Finans, bu sertifikaya ek olarak şimdi de Tier III Constructed Facility işletim sertifikasını aldı. Uptime Institute tarafından yapılan detaylı testler ve incelemelerin sonucunda Türkiye Finans Tier III düzeyinde yedeklilik ve kesintisiz çalışma standartlarını desteklediğini belgeledi. Banka, Veri Merkezi  için Tier III Constructed Facility sertifikasını alan Türkiye’nin ilk ve tek finans kurumu oldu.

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, ilklere imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda veri merkezlerinde dünya çapında standardizasyonu sağlamak için çalışmalarını sürdüren Uptime Institute tarafından Tier III Dizayn sertifikasını alan banka, bu sertifikayı yeni bir boyuta taşıdı ve Tier III Constructed Facility sertifikasını da aldı. Türkiye Finans Veri Merkezi, Tier III Constructed Facility sertifikasına sahip Türkiye’deki ilk ve tek veri merkezi oldu.

Türkiye Finans Veri Merkezi, Uptime Institute uzmanları tarafından Kasım ayında ayrıntılı test ve incelemelere tabi tutuldu. Kritik olan tüm kaynaklar için, tüm sistemler çalışırken tek tek şalter indirildi, bu kaynakların yedeklerinin kesintiye uğramadan çalışmaya devam ettiği denetlendi. İncelemeler sonucu Tier III Constructed Facility işletim sertifikasını almaya uygun görülen Türkiye Finans, tasarımdaki başarısını uygulamada da kusursuz bir şekilde hayata geçirdi.

Türkiye Finans Veri Merkezi için önemli bir yatırım yaptıklarını belirten Türkiye Finans Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, “Zaman değişiyor, teknoloji hızla ilerliyor. Özellikle finans sektöründe faaliyet gösteren kurumların rekabet ortamında başarılı olmaları için teknolojiye yatırım yapmaları şart. Türkiye Finans olarak biz de Veri Merkezimize 10 milyon doların üzerinde bir altyapı yatırımı yaptık. Veri Merkezimiz, yurt içinden ve yurt dışından büyük ilgi görüyor. Uptime Institute Tier III Constructed Facility sertifikamız bunun en büyük kanıtı. Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk ve tek finans kurumuyuz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk ulusal standartlar kuruluşu olan BSI British Standards’tan da sertifika almaya hak kazandık. Uzun çalışmalar sonucu iş sürekliliği alanında geçerli uluslararası standart olan ISO 22301’e uyumlu olduğumuzu gösteren sertifikayı aldık. Bu sertifikayı da yine ülkemizde almış olan ilk ve tek finans kurumuyuz. Bu başarılarımızdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye Finans Veri Merkezi hakkında

Kesintisiz hizmet vermek üzere tasarlanan Türkiye Finans Veri Merkezi 2011 yılı sonunda oluşturuldu. Veri merkezi, Tier III standartlarında, tam yedekli ve yüksek teknolojik özelliklere sahip bir merkez olarak faaliyet gösteriyor.

Türkiye Finans Veri Merkezi, yüksek güvenliği, elektrik yükü, ısı, nem gibi koşulları anlık izleme ve kontrol fonksiyonları ile dikkat çekiyor. Enerji verimliliği  (PUE 1.6 )Türkiye ve Avrupa ortalamalarının çok altında kalarak yıllık 200.000 USD enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu tasarruf 6 aylık veri merkezi enerji faturasına karşılık gelmekte olup enerji kullanımında yüksek verimlilik sağlamaktadır. Sayılı saatler içinde test şartlarını oluşturabilen test ortamı hazırlama sistemi, bankanın hızlı süreçlerine imkan tanıyor. Test sonuçlarının da gösterdiği üzere, veri merkezinde çalışan yan sistemler sayesinde yıllık bakımlar için bile sistemlerin kapanmasına gerek kalmıyor, bakım esnasında tüm ekipmanlar yüksek performans ile çalışabiliyor. Veri merkezi ayrıca Türkiye Finans’ın sürdürülebilir büyümesini destekleyebilecek genişleme özelliği taşıyan bir altyapıyla faaliyetlerini sürdürüyo

Toplam Okunma : 123 / 17 Aralık 2013 - 17:13

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak belediyesi kandil simidi dağıttı Bucak belediyesi kandil simidi dağıttı

Bucak Belediyesi ”Kadir gecesi” sebebiyle Hacı Ömer...

Bucak’tan Başkana tam destek Bucak’tan Başkana tam destek

Burdur ticaret borsası Bucak’ta düzenlenen iftar yemeğinde...

Burdur’da balon turizmi başlıyor Burdur’da balon turizmi başlıyor

Burdur’da alternatif turizmi geliştirmek amacı ile kurulan...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
50