Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Firma Bilgileri

Telefon : -
Üyelik Tarihi : 01 Kasım 2013

Üniversite de Cumhuriyet Koşusu Heyacanlı Geçti

Ana Sayfa » Firmalar » Üniversite de Cumhuriyet Koşusu Heyacanlı Geçti

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal yerleşkesinde öğrenciler. Üniversite personelinin katıldığı Cumhuriyet koşusu yapıldı.

Cumhuriyetimizin 90 yıl kutlamaları çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tertip edilen Cumhuriyet, koşusuna fakülteler ile üniversite personelinin katıldığı 700 kişi katıldı. Koşunun ilk startını rektör Mustafa Saatcı verdi.

Cumhuriyet kutlamalarında yapılan koşu daha önceki yıllarda Üniversite rektörlüğü içinden başlatılarak yapılırdı. Cumhuriyet koşusu görevlilerince yapılan açıklamada bu yıl ilk kez İstiklal yerleşkesinde yapılan koşu da iki farklı parkur belirlediklerini ve bu parkurlardan birinin 5000. Metre diğerinin ise 2500 metre uzunluğunda olduğu şeklinde ifade edildi. Performans gurubu yarışmalarında erkekler 5 bin kızlar 2.500 metre de yarışacaklar. Ayrıca üniversite personeli ile öğrencilerin katılacağı sağlık için spor gurubu ise 2.500 metre olacaktır.

Cumhuriyet koşusuna katılacak her iki gurubun ilk altı dereceye giren sporcularına madalya ve hediyeler verilecektir. İki kategoride yapılan yarışmalarda; kızlarda (1) Şerife İpek Çakır. (2) Kübra Türe (3) Merve Süme, Erkeklerde (1) Ferdi Uysal (2) ise Eray Demir. İl üç dereceyi paylaştı.

Cumhuriyetin 90 yılı dolaysı ile öğrenciler ve üniversite personelinin katıldığı sağlık için spor gurubu koşusunda; Erkeklerde (1) Abdülkadir Döner (2) Metin Tuncer (3) Ökkeş Kaya ilk üç dereceyi paylaştılar. Cumhuriyet koşusu sonunda kazananlara madalyaları Rektör Mustafa Saatcı Rektör yardımcıları Mümtaz Nazlı, Ömer Eroğlu Halil İbrahim Gökçe tarafından verildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Saatcı, Cumhuriyetin 90 yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinliklere bu yıl ilk defa üniversitemizin personelini de dahil ettik. Üniversite olarak öğrencilerimizin eğitiminden sorumlu olduğumuz kadar öğrenci ve personelimiz arasında birliktelik ve dayanışma gibi bir organizasyonu da gerçekleştirmek zorundayız. Çalışmalarımız da yeni bir öğretim kurumu olmanın arkasına saklanmadan elimizden gelenin en iyisini yapmak için gayret ediyoruz. Öğrencilerimize ve üniversite personeline spor yaptırmanın da gururunu yaşıyoruz. Çok kısa süre sonra üniversitemiz yerleşkesinde tamamlanan kapalı yüzme havuzunu öğrencilerimiz, personelimiz ve Burdur halkına açmanın gururunu yaşayacağımızı buradan müjde olarak vermek istiyorum.

Toplam Okunma : 84 / 01 Kasım 2013 - 15:37
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
19