Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

Vali Coş’un Özel Kalem Müdürü Hakkında Suç Duyurusu

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Vali Coş’un Özel Kalem Müdürü Hakkında Suç Duyurusu
Vali Coş’un Özel Kalem Müdürü Hakkında Suç Duyurusu

Gazeteci Taner Talaş, Adanalı gazetecilerin özel bilgilerini topladığı gerekçesiyle Valilik Özel Kalem Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un Özel Kalem Müdürü Vahdettin Sakallı’nın Adana’daki medya patronlarının seks kasetlerini valilikteki dolabında sakladığı iddia edildi.

Taraf gazetesinin haberine göre, Gazeteci Taner Talaş, devletin istihbari birimlerinden yararlanarak kendisinin ve Adanalı gazetecilerin özel bilgilerini topladığı gerekçesiyle Valilik Özel Kalem Müdürü Vahdettin Sakallı hakkında suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Geçen haziranda yapılan suç duyurusunun ardından Adana Savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılığa ifade veren Adana Akdeniz TV yöneticisi Yüksel Evsen ve gazeteci Yüksel Mert, Valilik Özel Kalem Müdürü Sakallı’nın kendilerine odasındaki dolabı göstererek “Şu dolaptaki gizli görüntüleri açıklasam yer yerinden oynar” dediğini söyledi.

“UYGUNSUZ, GAYRİAHLAKİ GÖRÜNTÜLER…”

Evsen, savcılığa verdiği ifadede şunları anlattı: “Gazeteci Yüksel Mert’le birlikte Vali Bey’i ziyarete gitmiştik. Özel Kalem’de beklerken Vahdettin Sakallı ile sohbet ettik. Kendisi Adana’daki birçok medya mensubunun uygunsuz ve gayriahlaki görüntülerini tespit ettiğini ayrıca gayrihukuki servetlerini öğrendiğini söyledi.

“BU DOLABI AÇARSAM YER YERİNDEN OYNAR”

Odasının sağ tarafındaki etajer tarzı bir dolabı göstererek bunların orada olduğunu belirtti. ‘Bu dolabı açarsam Adana’da yer yerinden oynar’ dedi. Ömer adlı bir memuru çağırarak o kişinin Adana’daki önemli kişilerin Twitter hesabını takip eden kişi olduğunu belirtti. Yazılanların anında kendisine geldiğini ayrıca Mit’in bazı konularda kendisine bilgi notu verdiğini iddia etti.”

Evsen, “Ben bu anlatılanları duyunca dehşete kapıldım. Vali Bey’in Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan bu kişinin üstüne vazife olmayan işlere karıştığını görünce irkildim ve bir yandan da nasıl bu bilgilere ulaşabildiğini görünce hayrete düştüm” dedi.

“MEDYA SAHİPLERİNİN DE CİNSEL İÇERİKLİ KASETLERİ VAR”

Gazeteci Yüksel Mert de savcılığa verdiği ifadesinde Evsen’in iddialarını doğrulayarak şunları söyledi: “Vahdettin Sakallı’nın sağ tarafındaki dolabı göstererek ‘şu dolaptaki gizli görüntüleri açıklasam Adana’da yer yerinden oynar’ dediğini hatırlıyorum.” Evsen, savcılığa verdiği ifadesini kamuoyunda Böcek komisyonu olarak bilinen Tbmm Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliği Araştırma komisyonunda da beyan ederek şunları anlattı: ” (Vahdettin Sakallı), kimi medya sahiplerinin seks kasetlerinin, kimilerinin usulsüz işlerinin evrak ve kasetlerinin kendisinde olduğunu söyledi.

TELEFONLAR DİNLENİYOR

Hatta yanındaki dolabı gösterip,’Bunun içinde’ dedi. Şok olmuştum. Açık açık ‘porno kasetler var elimde’ diyordu devletin memuru.” Evsen, ifadesinde Sakallı’nın telefonların da dinlendiğini kendisine itiraf ettiğini söyledi.

Taraf’a konuşan Evsen, “Bildiklerimi savcılıkta da Meclis’te de anlattım ancak hala hiçbir şey yapılmadı. Dinleme devam ediyor. Sadece telefonda konuştuklarımı başkalarının ağzından duyuyorum” dedi.

AK PARTİLİ VEKİL DE İDDİALARI DOĞRULADI

Adana Valiliği’ndeki dinleme iddialarını gündeme getiren ilk isim olan Ak Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Evsen’in iddialarıyla ilgili olarak Taraf’a şunları söyledi: “Adana Valiliği’nin yasa dışı dinleme yaptığı iddiasını herkes söyledi. Ben de söyledim. Adana’da nereye gitsem valinin adamları da bulunduğum yerde ortaya çıkıyordu. Sadece telefonda konuştuğumuz şeylerden haberleri oluyordu. Bunları telefonlarımızı dinlemeseler nereden bilecekler diye düşündüm. İçişleri Bakanlığı’na yazdığım mektupta da ifade ettim. Ama mektuptaki şikâyetimden sonra herhangi bir inceleme yapılmadı yapılsaydı haberim olurdu. Yüksel Evsen’in Meclis’e gelip konuyla ilgili ifade verdiğini biliyorum. Ben bu konudan bıktım. Hiçbir şey demiyorum artık. O vali hep orada kalsın.”

“VALİ, TELEFON DİNLETME MÜPTELASI”

AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın’ın Adana Valisi’yle ilgili iddiaları dile getirdiği ve İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği iki sayfalık mektupta dinleme iddialarına ilişkin şu ifadeler yer alıyordu:

“Vali ciddi bir telefon dinletme hastalığına müpteladır. Güvenlik güçlerini kullanarak milletvekillerini, belediye başkanlarını yasal olmayan şekilde dinlettiği ve dinlemelerin belli yerlere servis edildiği kuvvetle muhtemeldir.”

Toplam Okunma : 141 / 13 Kasım 2013 - 11:53

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Bucak’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bucak ilçesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Edinilen...

Ekmek Almaya gitmişti! Ekmek Almaya gitmişti!

Burdur kent merkezinde iftar saati öncesinde meydana gelen trafik...

İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor! İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016’da Başlıyor!

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!
Burdurlu Kadın Mucit, Görenleri Şaşırtıyor!Burdur’daki tek kadın elektrikçi, 43 yaşındaki Aysun Ural güneş enerjisi’nden...
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ  OLUŞUYOR?
BURDUR’DA EŞELER DİYE YENİ BİR İLÇE Mİ OLUŞUYOR? Burdur’un Karamanlı ve Tefenni ilçeleri birleşmeyi Mi !  Düşünüyor.?   İddialara...
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!
Bucak’ta Engeller Bir Bir Kalkıyor!Kaldırımlarda ve kavşaklarda yaya geçişleri, bina girişlerinde ve kaldırımlarda...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
53