Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

YENİ YIL İÇİN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Ana Sayfa » Haberler » YENİ YIL İÇİN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI
YENİ YIL İÇİN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Yeni yıl nedeni ile vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri için aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun görüldü.

Burdur Valiliği, huzur kenti olarak bilinen Burdur ve ilçelerinde yılbaşı gecesi halkın huzur ve güven içinde yeni yıla girmeleri için gerekli önlemlerin alınması için ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan istişareler sonucu gerekli önlemler alınarak uygulamaya konuldu. Polis ve Jandarma sorumluluk alanında meydana gelebilecek olaylara anında müdahale edileceği belirtilerek gerekli önlemler alındığı ifade edildi.

YENİ YIL İÇİN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI.

1- GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgelerinde aşağıda tedbirler alınacaktır.

A- İl Emniyet Müdürlüğü
• Halkın yoğun olarak bulunduğu eğlence yerleri, alışveriş merkezleri ve ana arterlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı yaya ve motorize devriyeler artırılacaktır.
• Şehirlerarası seyahat eden yolcuların güvenliği açısından ilgililer uyarılarak ulaşım araçlarına alınacak bagaj ve eşyaların bizzat yolcu tarafından seyahat bileti gösterilmek üzere teslim alınması konusunda duyarlı olmaları sağlanacaktır.
• Vatandaşlarımızın yeni yıla topluca girmek için toplandıkları meydanlarda geçmiş yıllarda yaşanan ve basına da yansıyan olumsuzlukların bir daha yaşanmaması için görevliler uyarılacaktır.
• Kutlamalarda kullanılması muhtemel havai fişek, maytap vb. patlayıcı maddelerin ilgili genelgelerde belirtilen hususlar doğrultusunda kullanılmasına azami özen ve hassasiyet gösterilecektir.
• Hazırlanan yılbaşı güvenlik tedbirleri planının bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecek, gerekirse ek güvenlik tedbiri alınacaktır.
• Yılbaşı nedeniyle şehiriçi ve şehirlerarası 650/12 Karayolunun ilimiz sınırları içinde kalan bölümünde meydana gelebilecek trafik kazalarına anında müdahale edecek biçimde kurtarıcı, çekiciler hazır bulundurulacak, otobüs terminalinde trafiği rahatlatıcı ek önlemler alınacak , yeteri kadar trafik ekibi görevlendirilmesi yapılacaktır.

B-İl Jandarma Komutanlığı
• Polis sorumluluk alanı dışında kalan saha da gerekli önlemler İl Jandarma Komutanlığınca alınacak, hazırlanan planın bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir, gerekirse ek güvenlik tedbirleri planlanacaktır.

2- SAĞLIK HİZMETLERİ:
• Devlet Hastanesinde nöbetçi doktor ve yeteri kadar yardımcı sağlık personeli bulundurulacaktır. Olası gıda zehirlenmeleri ile trafik kazalarından gelecek hasta ve yaralılara anında müdahale edecek tıbbi araç gereç, hekim, yardımcı sağlık personeli nöbet planlaması yapılarak hizmete hazır tutulacaktır.
• Nöbetçi eczanelerin tespiti ile açık bulundurulması sağlanacaktır.
• Yeteri kadar ambulans ve şoför tefriki ile diğer tedbirler Sağlık Müdürlüğünce bir plan dahilinde hazırlanarak bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.

3- BELEDİYE HİZMETLERİ:
• Yılbaşı nedeniyle Belediye Başkanlığınca zabıta, itfaiye ve su hizmetleri konusunda hazırlıklar yapılarak aksaklık oluşmaması için gerekli tedbirler alınacaktır.
• Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin fiyat, kalite ve ses denetimleri ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecektir.
• Vatandaşlarımızın geç saatlere kadar ulaşımının sağlanabilmesi amacı ile toplu taşıma hizmetleri gözden geçirilerek, güzergâhlar ve araç sayıları ihtiyaca göre planlanacaktır.
• Belediye Başkanlığınca alınacak tedbirler bir plan dahilinde hazırlanarak bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.

4- KAYMAKAMLIKLAR
• Kaymakamlıklarca vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmelerini teminen benzer tedbir planları hazırlanarak bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.

5- DİĞER HUSUSLAR
• Defterdarlık tarafından vatandaşlarımızın alışveriş ve eğlence merkezlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için gerekli tedbirler alınarak denetim ve kontroller yapılacaktır.
• AKEDAŞ Müessese Müdürlüğü tarafından ilimize kesintisiz ve yeterli güçte elektrik verilmesi için gerekli önlemler alınacak, meydana gelebilecek arızalara karşı anında müdahale edecek yeteri kadar ekip ve teknik personel görevlendirilecektir.
• İl Telekom Müdürlüğü ve PTT Başmüdürlüğü tarafından vatandaşlarımızın haberleşme hizmetlerinden en iyi şekilde yaralanabilmeleri için gerekli tedbirler alınacak, oluşabilecek arızalara karşı anında müdahale edecek yeteri kadar ekip ve teknik personel görevlendirilecektir.
• Karayolları 134. Şube Şefliği tarafından sorumluluk alanında oluşabilecek buzlanma olaylarına karşı anında müdahale edecek yeteri kadar personel görevlendirilecektir.

BURDUR İLKADIM

Toplam Okunma : 3 / 31 Aralık 2014 - 9:50

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
56