Anasayfa - Hakkımızda - İletişim Bilgilerimiz

NNC HABER - Türkiye ve Dünyadaki Son Haberler

“ZALİM DEVLETLERDEN MEDET UMMAKTAN VAZ GEÇİN! ”

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » “ZALİM DEVLETLERDEN MEDET UMMAKTAN VAZ GEÇİN! ”
“ZALİM DEVLETLERDEN MEDET UMMAKTAN VAZ GEÇİN! ”

Saadet Partisi Kasım Ayı İl Divan Toplantısı AGD Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi İlçe Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile partililer katıldı. Açılış konuşmasını Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman ARSLAN’ın yaptığı toplantı, Saadet Partisi Burdur Basın Sözcüsü Hasan Hüseyin ERTAŞ’ın gündeme dair açıklamaları ile devam etti. Ülkemizde ve bölgemizde kısa süre içerisinde bir çok olayın meydana geldiğini belirten  ERTAŞ : “Dünya üzerinde 7 milyar 300 milyon kadar insan var. 7 milyar insandan yaklaşık 1 milyarı her gece aç yatmaktadır. 1 buçuk milyar insanın sağlıklı içme suyu yoktur. En zengin 85 kişinin serveti en yoksul 3 buçuk milyar insanın toplam mal varlığına denk. Dünyadaki açlığı önleyebilmek için 100 milyar dolar yeterliyken en zengin yüzde 1’lik kesimin elinde 110 trilyon dolar var. Bu para dünyanın en yoksul 3 buçuk milyar insanının mal varlığının 65 katına denk düşüyor. Dünyadaki bu çarpıklığın sebebi faize dayalı küresel ekonomik sistem ve küresel emperyalistlerin emelleridir.” Dedi.
ERTAŞ: “DÜNYADAKİ SİLAH TİCARETİNİN %68’ini G-20 ÜYESİ 3 ÜLKE KONTROL EDİYOR”

Dünyadaki silah ticaretinin yüzde 68’ini G-20 üyesi 3 ülkenin kontrol ettiğini söyleyen Saadet Partisi Burdur Basın Sözcüsü H.Hüseyin ERTAŞ: “G-20 ülkelerinin içerisinde asıl belirleyici olanlar  ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Kanada, Almanya, İtalya ve Japonya’nın oluşturduğu 8 ülke. Kim ne derse desin dünyada zenginin daha zengin, yoksulun daha yoksul olmasına bu ülkelerin izlediği politikalar yol açıyor, dökülen kanın, savaşın ve terörün arkasında bu ülkelerin kirli stratejileri var. Büyük Ortadoğu Projesi, Arap Baharı, Irak’ın işgali, Suriye iç savaşı, Afganistan, Yemen, Libya, Sudan’ın bölünmesi, Somali’de açlık, terör eylemleri, mülteci sorunları, bütün bu hadiselerin ardında bir avuç zenginin aç gözlülüğü var ve G-20 de bu süreci işleten politikaları belirliyor” dedi.
               SEÇİMDEN ÖNCE ÜMMET, SEÇİMDEN SONRA ZİLLET

Türkiye’nin G-20’de yer alışı ve G-20 toplantısına ev sahipliği yapmasını emperyalizme ve kapitalizme, yani zulme ev sahipliği yapmak olarak niteleyen ERTAŞ,  sadece ev sahipliği yapmakla kalmayıp dünyanın en azılı teröristleri ile sarmaş dolaş pozlar verilmesi ve dostluk açıklamalarının yenilenmesini de facia olarak değerlendirdi. ERTAŞ: “1 Kasım’dan önce ‘ümmet kazansın, gavuru sevindirme, Gazze bayram etsin, İslam Coğrafyası huzura ersin’ naraları atan saray soytarıları seçimlerin hemen ardından dünyayı kan gölüne çeviren zalimlerden medet uman manşetler atmakta gecikmediler. Hani ümmet kazanacaktı. Hani Gazze sevinecekti. Katil İsrail; yine hastaneyi kan gölüne çeviriyor, radyo basıyor, kamp basıyor, balıkçı teknelerine ateş açıyor. Bangladeş’te; Cemaat-i İslami yöneticileri idam ediliyor. Myanmar’da Müslümanlara seçimlerde oy kullandırılmıyor ve bunun adı özgür seçim oluyor. Kıbrıs’ta kendini bilmezin biri ezanı susturuyor tek kelime ses çıkartılmıyor.  1 Kasımdan önce “seçmen bize abdestinizi tazeleyin” dedi diyen Ak Parti yöneticileri seçimlerin ardından gusülsüzlerle kol kola yürümekten çekinmiyor.  Meydanlarda “Her Nemrud’a bir İbrahim gerek” diyerek oy devşirenler, istediklerini elde ettikten sonra çağdaş firavunlarla, günümüzün nemrutlarıyla şirinlik pozları vermekten geri durmuyor.” Dedi.
KINAMAYI BİZ DE YAPIYORUZ PEKİ YA SİZ BAŞKA NE YAPIYORSUNUZ?
Burnumuzun dibinde soydaşlarımız Türkmenler katlediliyor ve biz her zaman olduğu gibi yine kınamaktan öteye gidemeyip Beyaz Saray’ın ağzına bakıyoruz  diyen ERTAŞ şunları söyledi: “G-20 zirvesinin başta Suriye olmak üzere, ülkemize, bölgemize ve insanlığa yeni zararlar, kan ve gözyaşı getireceğinden endişe ediyorduk ki; dün BM Suriye’yi isteyen herkesin vurabileceği anlamına gelen bir karara imza attı. Aslında Batı terörden şikayetçi değil, terörün batıya taşınmasından rahatsız. 11 Eylül’ü Afganistan ve Irak’ın işgaline bahane edenler, Paris saldırısını da Suriye’nin talan edilmesine bahane etmekte gecikmediler.  Fransa’da ölen insanlar masumdur. Evet kabul. Peki ya Fransa masum mu ? Tabi ki de hayır. Fransa’nın Tarihi kan ve zulümle doludur. Tarihine gitmeye çok ta gerek yok. Paris saldırısının ardından “acımayacağız” diyerek yola çıkan Fransa, RAKKA’yı vurdu. Vurulan yerlerden biri de bir hastahaneydi. Onlarca çocuk yaralandı, kaç tanesi öldü bilen yok.  Dünyanın her yerinde kan, zulüm ve gözyaşı hız kesmeden devam ediyor.  Yaratıcı 1400 sene önce haber vermiş bugünkü G-20 ülkelerini. “’Onlara yeryüzünde fesat çıkarmayın.’ denildiğinde: ‘Biz ancak ıslah edicileriz.’ derler.  İşte durum budur”  şeklinde konuştu.
               ABD İLE EMPERYALİSTLERLE DOSTLUKTAN VAZ GEÇİN !
Çözümün, dünyanın azılı terör devletleri ile birlikte olmaktan vazgeçip, İslam Ülkeleri ile birlikte olmaktan geçtiğini belirten Saadet Partisi Basın Sözcüsü H.Hüseyin ERTAŞ sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye, emperyalist ve kapitalist ülkelerle aynı safta durmak yerine D-8’i yeniden canlandırıp D-60 ve D-160’ı kurmak için harekete geçmelidir.  D-8’ler D-60’lar yerine, G-8’leri G-20’leri topladığımız sürece insanlık olarak ölmeye devam edeceğiz. Yeryüzünün adalete, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bu ancak yeni bir dünyanın kurulması ile mümkündür.  Bunları söylediğimiz zaman bize diyorlar ki: ‘kaç kişisiniz’. Eğer çoğunluk haklı olsaydı ‘yeryüzünde çoğunluğun dediğine uyarsan seni saptırırlar’ ilahi uyarısı yapılmazdı. Eğer çoğunluk kazanıyor olsaydı, Nuh’un Gemisi’ndeki 80-100 kişi değil, dışarıdaki binlerce insan kurtulurdu.  Bizler Saadet Partisi olarak diyoruz ki; İsteseniz de istemeseniz de Allah Nurunu Tamamlayacak yeryüzünde HAKK ve ADALETE DAYALI ADİL BİR DÜZEN MUTLAKA AMA MUTLAKA KURULACAKTIR. Önemli olan bu süreçte bizim HAKK tarafında mı yoksa zalimlerle emperyalistlerle işbirliği içinde batıl tarafında mı durduğumuzdur.” Şeklinde konuştu.

Toplantı; İlçe Başkanlarının konuşmalarının ardından Beyzade Restaurant’da yenilen öğle yemeği ile son buldu.

saadet_partisi_kasım_1saadet_partisi_kasım_2saadet_partisi_kasım_3saadet_partisi_kasım_4

Toplam Okunma : 3 / 23 Kasım 2015 - 14:53

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Burdur’da kamyon takla attı. Burdur’da kamyon takla attı.

Antalya-Burdur arasında meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Edinilen...

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş’in...

Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü Çobanpınar’da Trafik Kazası: 2 Ölü

Isparta-Antalya Karayolu Çobanpınar köyü yakınlarında meydana...

Okuyucu Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şehirlere Göre Haberler

Sitemizde En Çok Okunanlar

ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKAT
ANTALYA UYARILDI BUCAK DİKKATSuriye’den kısa süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4...
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ
ANTALYA’DA KAZA BUCAKLI GENÇ VEFAT ETTİ5 mart 2014 çarşamba günü Antalya’da meydana gelen kazada Burdur Bucaklı...
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama Tutunamadı
Bucak’ı Yasa Boğan Ölüm , Genç Öğretmen Yaşama TutunamadıBucak’ta  halısaha maçına hazırlanırken kalp krizi geçiren  1979...
ANTALYA UYARILDI
ANTALYA UYARILDIDeniz Baykal’ın sosyal medya hesabından atılan canlı bomba iddiası...

Sitemizde En Çok Yorumlananlar

İletişim, Başarı ve Motivasyon
İletişim, Başarı ve MotivasyonBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğünün, Antalya...
Bucak Belediyesi’nden Asfalt Hamlesi
Bucak Belediyesi’nden Asfalt HamlesiBucak Belediyesinin, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Fen işleri...
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya Çıktı
SDÜ Çalkalanıyor ! Skandal Detaylar Ortaya ÇıktıIsparta merkezli 4 ilde düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonunda,...
Son Dakika Bucak’ta  Isparta  Ağlasun da 4.8 Deprem
Son Dakika Bucak’ta Isparta Ağlasun da 4.8 DepremBurdur Ağlasun Çamlıdere merkez üssü olan 4.8 büyüklüğünde deprem...
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
92